понедельник, 26 ноября 2012 г.

Той, що живе в піснях

Якби він не став поетом, він міг би стати характерним актором - частенько грав у житті. Якби він не став поетом, він міг би стати добрим співаком, бо голос мав оксамитовий, розкішного тембру баритон. Якби він не став поетом, то міг би стати композитором, бо частенько сам підбирав мелодії до своїх текстів. Якби він не став по­етом, він міг би стати вчителем. Хлопчики та дівчатка школи в Ов­ручі, де він працював завучем та викладачем української мови і літератури, надовго запам'ятали свого натхненного, запального, але завжди справедливого вчи­теля. Йому багато було дано від Бога, життя відкривало перед ним тисячі шляхів, тисячі ролей, кож­ну з яких він зіграв би блискуче. Але він став поетом, великим ук­раїнським поетом!!! Його ім'я Андрій Малишко.
Сто років з дня народження відомого поета-лірика святкували днями учні   6-Б класу   Томашпільської школи (класний керівник Майя Німеровська) в   центральній ра­йонній бібліотеці.

Екскурс у дивосвіт життя Андрія Самійловича Малиш­ка здійснили чарівні ведучі - Юлія Камінська та Ірина Вигодянська. Це з їх цікавої розповіді стало відомо, що майже чотири десятиліття Ма­лишко сипав зі свого поетичного неба на землю розмаїті зірки-поезії, викликаючи захоплення своїх шанувальників. Скільки їх в його доробку - важко підрахувати, та кожне його творіння сповнене чарівності та мелодійності. Тому й не дивно, що чимало віршів А.Ма­лишка з часом перетворились на пісні. І на святі линули твори на слова поета у виконанні Олексан­дра Васильківського, Олега Куліковського та Віктора Хабла прозву­чала пісня "Вчителько моя",
 Міша Бабій виконав на саксофоні "Пісню про рушник", а мелодією "Київсь­кого вальсу" зачарували присутніх учасники ансамблю Томашпільської музичної школи Богдана Антонишина, Ірина Сергушова, Данило Закорченний, Ольга Божок.

А як прониклися творчістю поета шестикласники! Кожен із них вивчив вірша, кожен продемонст­рував своє вміння художньо чита­ти його напам'ять.





Свято було підготоване бібліо­текарями Галиною Чорною та Оле­ною Коновал, що презентували присутнім виставку "Той, що живе в піснях".

О, рідне слово, що без тебе я

Під такою назвою в районній бібліотеці для дітей відбувся літе­ратурно-художній вернісаж для учнів 3-В класу Томашпільської школи. Разом із своїм класоводом Наталею Червань школяри­ки до свята української писемності та мови підготували чимало віршиків.

 І завітавши на гостину до завідуючої дитячою бібліоте­кою Євгени Кукурудзи,


 мали чу­дову нагоду позмагатись в їх дек­ламуванні. Найкраще свої вміння продемонстрували Настя Ласкорунська, Катруся Волошина, Аня
Ставнійчук, Владислав Юзвак та Віктор Ковальчук, які й отримали пам'ятні сувеніри.
А з яким захопленням третьо­класники продовжували при­слів'я, створювали свій вид пи­семності, знаходили своє місце за алфавітом імен та прізвищ, збирали слова ввічливості.

 А ще діти спробували себе в ролі каз­карів. Казка про пана Коцького на новий лад у них вийшла дуже цікава. А ще учні пригадали час­тини мови, з одного іменника на­магалися створити інші.
Та найкраще збережені тра­диції рідної мови звичайно у пісні. Акомпануючи собі на гітарі пісню "Ніч яка місячна", подару­вав своїм однокласникам Вла­дислав Юзвак, а Віктор Коваль­чук заспівав пісню "Смерека".
До заходу було організовано книжкову виставку "Нехай же слово золоте печалиться, смі­ється і цвіте".

пятница, 2 ноября 2012 г.

Тиждень правових знань

В рамках Тижня правових знань, що проходить у ра­йоні з 8 по 12 жовтня, в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася скайп-конференція «Пра­ва людини - гарантія розвитку людства».

В конференції, яка проходила в режимі он-лайн, одночасно могли бра­ти участь користувачі мережі Інтернет у Томашпільській центральній районній бібліотеці, Томашпільській, Вапнярській селищних та Липівській і Яришівській сільських бібліотеках, задати і почути відповіді юристів на цілий ряд питань правового характеру. Більшість їх стосувалася отримання державних пільг різними катего­ріями громадян, особливостями оформлення правових документів тощо. Відповіді на запитання давали М.Милимуха,

 головний спеціаліст районного управління юстиції, народний адвокат А.Нікітюк, юрист Томашпільської селищної ради А.Щербатий.

 Підготували і провели скайп-конференцію працівники ЦРБ та директор В.П.Нагірняк. Відвідувачі мали можливість ознайомитися з вис­тавкою літератури з правової тематики. Подібні виставки літератури є в кожному бібліотечному закладі району.