вівторок, 14 липня 2015 р.

Володимир Великий – володар і хранитель Руси-України

Князь Володимир Святославович увійшов в історію нашого народу, як князь-святитель, який охрестив Україну-Русь. За його труди на благо рідної землі народ ще за життя назвав його Великим князем. Життю і діяльності Володимира Великого присвячено багато творів історичної і художньої літератури. Літопис «Повість минулих літ» по сьогоднішній день не втрачає своєї історичної та художньої цінності, як свідчення героїчного і трагічного минулого наших далеких предків-русичів. «Історія Русів» містить стислий переказ літописної традиції про князювання Володимира та хрещення Київської Русі за грецьким обрядом. Найвидатніший український історик М. Грушевський докладно відобразив у багатотомній «Історії України-Руси» процес хрещення давньоруської держави князем Володимиром Великим. Збірка поезій О. Олеся «Княжа Україна» містить поезії «Хрещення Володимира Великого» і «Хрещення України», що розповідають про історичні події хрещення Київської Русі в Х столітті, Ю. Опільський написав яскравий історично-достовірний твір «Ідоли падуть», в якому описав добу Володимира Великого. Слід згадати історичний роман С. Скляренка «Володимир». Історичний роман І. І. Білика «Похорон богів» розповідає про події 974-988 років з точки зору стародавніх словян, яким було непросто відмовлятися від традиційних вірувань своїх предків. Про хрещення Київської Русі йдеться в першій частині роману П. Загребельного «Тисячолітній Миколай». З літературою, яка висвітлює життя та діяльність великого руського реформатора та хрестителя Русі, можна ознайомитись переглянувши книжкову виставку в Томашпільській центральній районній бібліотеці.

четвер, 9 липня 2015 р.

Джерела вічної духовності


Щороку, 28 липня в Україні на державному рівні відзначається православне свято – День Хрещення Київської Русі-України. З нагоди цієї визначної події в читальній залі центральної районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Джерела вічної духовності». Книжкова виставка представляє понад 30 джерел, які розповідають про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі.
Матеріали виставки згруповані за наступними розділами:
1)     Хрещення Русі: історія віків;
2)     Християнські святині;
3)     Земне життя Ісуса Христа;
4)     Шлях до істини.
Книги дозволяють користувачам відчути подих історії, духовну спорідненість, знайти свій шлях у майбутнє.
Цікавими для читача будуть нові книги: «В українській церкві велика була духовна сила», «Українська православна енциклопедія», Давиденко В. «Монастир», «Приходы и церкви Подольской епархии под редакцией Сецинского» та інші.

Книжкова експозиція буде відкрита для відвідувачів до 28 липня. Таким чином ознайомитись із новою літературою про християнство і православні памятки в Україні може кожен бажаючий.

пʼятниця, 3 липня 2015 р.

Бібліотека - центр спілкування та розвитку творчих нахилів читачів-дітей

     2 липня в Томашпільській центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників на тему: «Бібліотека - центр спілкування та розвитку творчих нахилів читачів-дітей».
В консультації «Як зробити бібліотеку цікавою для дітей» завідуюча РДБ Кукурудза Є. М. акцентувала увагу на важливість вивчення і задоволення запитів юних читачів, сприянню їх самоосвіті і творчому розвитку особистості.
Цікаво пройшов обмін досвідом «Бібліотека відкриває таланти». Бібліотекарі сіл Антонівка (Дідик В. В.), Колоденка (Фуштей П. П.), Вила (Ревера В. В.) ділились своїми ідеями, надбаннями, методами та формами роботи, планами та засобами їх втілення.
Завідуюча Томашпільською міською бібліотекою, Марчак Т. Б., розповіла про використання новітніх технологій в роботі з юними користувачами в своїй бібліотеці. 
Бібліотекар Кузнєцова А. І. провела огляд літератури «У вільну хвилинку займись».