вторник, 28 апреля 2015 г.

Крим – це Україна!


     Томашпільська центральна районна бібліотека долучилася до соціальної ініціативи Мінінформполітики України «Крим – це Україна». В читальній залі проходить презентація книжкової виставки «Україна єдина! Крим – це Україна!», на якій представлено матеріали про історичне минуле та природні особливості краю.

В книзі Володимира Сергійчука «Український Крим», читач дізнається про спільну історичну долю Криму й України. Стислу розповідь про кримську давнину, що ґрунтується на дослідженнях археологів-краєзнавців – знайде в книзі «Крим: дорога тисячоліть». Історичні факти та цікаві події відтворять ряд підручників, енциклопедичних видань, путівників та довідників з історії України.


пятница, 24 апреля 2015 г.

Чорнобиль… це слово стало
символом печалі

Чорнобиль – нестерпний біль і невигойна рана українського народу. Від початку цієї техногенної й екологічної катастрофи минає 29 років. І весь цей час дзвони Чорнобиля бють на спалах, попереджуючи про загрозу неконтрольованого атому.
Книжкова виставка «Чорнобиль… це слово стало символом печалі», яка діє в читальній залі бібліотеки, розповідає про той чорний квітневий день, коли стався вибух на 4-му енергоблоці у АЕС, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, про гіркі наслідки катастрофи для всього людства.
На виставці представлені документальні матеріали, публіцистичні нариси, як кінця 80-х років, так і сьогодення:
1.     Загреба М. Пропусти Чорнобиль крізь серце: фотокнига. – К.: Спалах, 2002. – 120 с.
2.     Під полиновою зорею: фотонарис. – К.: Артек, 1996. – 160 с.
3.     Вірина, Л. Тієї вогняної ночі. – К.: Молодь, 1989. – 192 с.
4.     Мужність і біль Чорнобиля: повість-хроніка. – К.: Молодь, 1988.
5.     Завгородній, Ю. Задовгий день «Ч». Зона поза часом. – Львів: Кальварія, 2012. – 176 с.
6.     Демський А. С. Чар. – К.: Самміт-книга. – 228 с.

Більш детальніше з матеріалами виставки можна ознайомитись в читальній залі бібліотеки.

четверг, 2 апреля 2015 г.

Сторінками книг чудових

Відзначаючи Міжнародний день дитячої книги, працівники районної бібліотеки для дітей провели книжковий серпантин «Сторінками книг чудових». Кожен юний читач представив свою улюблену книгу та улюбленого літературного героя.
Захід ще раз переконав, що лідером серед дитячих письменників є Всеволод Нестайко. «Тореадори з Васюківки», «Чудеса в Гарбузянах» – ці твори найбільше читають наші діти.
Приємно відмітити: діти із захопленням читають книги Галини Малик, Євгена Гуцала.
Найкраще представила свою улюблену книгу, «Русалонька» Г. Х. Андерсена, Інна Сауляк. Дівчинка так гарно розповіла про твір, що всі юні читачі, хто не читав цієї книги, забажали хх прочитати. До заходу організована виставка-діалог «Ви запитували – книга відповідає».







среда, 1 апреля 2015 г.

Пишу свою писанку воском і серцем…



В читальному залі Томашпільської центральної районної бібліотеки оформлена книжкова виставка, присвячена писанкарству «Пишу свою писанку воском і серцем…». Відвідувачі виставки мають можливість  дізнатися про писанкові розписи з усіх регіонів України.

Тут представлені видання етнографів О. Воропая,  В. Скуратівського, Г. Лозко , які висвітлюють національні особливості українських  свят, зокрема, Великодніх, а також  традиції та звичаї, пов’язані з цим святом. Про історію виникнення писанки можна довідатися з  науково – популярного видання «Світ української писанки». Про подільські писанки  також розповідає музеєзнавець А. Ліпська в книзі «Подільська старовина».
 Можна також довідатися  також про різні види писанок: крашанки, писанки, дряпанки, галунки, мальованки з  книги М. Гоцуляк «Запрошую до світлиці» 
 Про символічне значення писанок  розповідає  книга  П. Ганжі «Таємниці  українського  рукомесла», «Українське народознавство», альбом «Великодня писанка», альбом Оксани Городинської  «Світ, в якому я живу».
Окрасою виставки є композиція виробів кращих писанкарів району.
Народознавчу годину «Гарна писанка у мене» підготували працівники районної бібліотеки для дітей. Юні читачі дізналися про Великодні звичаї українців, символіку великого християнського свята, познайомилися із різними видами писанок.
Активна читачка РДБ, восьмикласниця Марійка Козак, представила на виставку «З Великоднем, Україно!» власноруч вишиту ікону «Богородиця Семистрільна». Юна вишивальниця хоче освятити ікону під час Великодньої літургії.
Всього на виставку було представлено 13 експонатів, збір експонатів триває.