понеділок, 21 березня 2016 р.

Європа – наш спільний дім

     Томашпільська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу проекту Української Бібліотечної Асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус+»).
     У конкурсі взяли участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсним журі було відібрано з Вінницької області 4 районних бібліотеки, які стали учасницями проекту.

     В бібліотеці створено Пункт європейської інформації «Європа – наш спільний дім». 15 березня відбулася презентація Пункту за участю громадськості селища.


середа, 16 березня 2016 р.

Живий Кобзарів силует

(до 202-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка)


     Своїм духовним зором Тарас Шевченко обіймав всю Україну, ніс у серці страждання й надії українського народу. Постійний інтерес виявляв він, зокрема, до Поділля, а саме Вінниччині.
     В Томашпільській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Живий Кобзарів силует» поета і письменника, нашого земляка, уродженця села Липівка, Анатолія Бойка. В своїй книзі автор досліджує історію перебування Тараса Григоровича Шевченка на томашпільській землі.
     Директор центральної районної бібліотеки Валентина Нагірняк провела презентацію «Тарасові шляхи на Вінниччині».
     Присутні на заході ознайомилися з книжковою виставкою «Геній, якому судилася вічність».


                         

пʼятниця, 11 березня 2016 р.

У затишку борівського лісу

(Презентація книги Вадима Вітковського)


     10 березня, у приміщенні школи старообрядницького села Пилипи-Борівські Томашпільського району, відзначали Масляну. Під час святкування відбулась презентація книги Вадима Вітковського «У затишку борівського лісу». В якій автор розповідає історію старообрядницького села Пилипи-Борівські.
      У святі взяли участь представники обласної та місцевої влади, міжнародного громадського об’єднання «Вінницьке земляцтво у Києві», архієпископ Руської старообрядницької церкви в Україні владика Савватій та представники місцевих релігійних громад, науковці – дослідники старообрядництва з України і Молдови а також делегація з с. Покровка Дондюшанського району Молдови, заснованого кілька століть тому переселенцями з Пилипів-Борівських.
«Старовірів на ці землі запросив із села Плоске Одеської губернії, які втекли від розправи за віру зі свого села Плосково під Москвою, борівський поміщик Маньківський. Його маєтності простягалися тоді від сучасних районних Чернівців аж до сіл Калинки, що належать до Пилипи-Борівської сільської ради та Рожнятівки Томашпільського району. Він мав гостру потребу в робочій силі і тому привіз сюди 40 перших безземельних родин старообрядців з одеського Плоскова. Ця книга про історію села, про її людей, які нині живуть тут, і вихідців із с. Пилипи-Борівські», – зауважив Вадим Вітковський.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова обласної Ради Анатолій Олійник, а також присутні представники місцевої влади.
Виступаючі акцентували увагу на розвінчанні міфу антиукраїнських сил «о притеснении русскоязычного населения в Украине».
Жвавий інтерес присутніх викликали виступи президента Громадського об’єднання «Русалка Дністровая», письменника, заслуженого працівника культури України Михайла Каменюка, поетеси, депутата Вінницької обласної ради Жанни Дмитренко
, адміністратора групи «Земляцтво с. Пилипи-Борівські» в інтернеті Любові Барсукової-Жоріної та інших гостей свята.
Яскраві й самобутні костюми місцевих артистів, обрядові пісні у їх виконанні, смачне частування, цікава краєзнавча виставка
предметів побуту та релігії старообрядницького села, книжкова виставка «Літописець Вінницького краю», представлена працівниками Томашпільської центральної районної бібліотеки – усе це створювало особливий настрій старообрядницької Масляної.