четвер, 19 травня 2016 р.

Всеукраїнський день вишиванки


     Бібліотечні працівники Томашпільської центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей долучилися до відзначення в Україні Дня вишиванки – Всеукраїнського свята національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні традиції носіння національного вишитого одягу. В читальній залі організовано розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Сорочку мати вишивала, неначе долю хрестиком вела…», де зібрано розмаїття найкращих рукотворних узорів майстрів української вишивки.


Талановита родина – багата Україна

     Вишивану казку картин та одягу, ювелірні вироби з бісеру – таку прекрасну виставку-сюрприз для читачів районної бібліотеки та бібліотеки для дітей подарувала до Всесвітнього Дня вишиванки сімя Зенян з Томашполя.
На відкриття виставки прийшли юні читачі дитячої бібліотеки Карінка Магдецька та Василинка Рузяк. Дівчатка з цікавістю розглядали роботи з бісеру, прикраси, сувеніри для дому.
Представниця сімї – Настя Зенян, активна учасниця художньої самодіяльності, читачка бібліотеки – розповіла про роботи своєї матусі Людмили, показала одяг, який мама вишила їй і братику Акобу для виступів на сцені та провела міні-майстер-клас з орігамі.

Європа – наш спільний дім

В малому залі районної державної адміністрації відбулось засідання круглого столу на тему: «Україна – європейський вибір». На засідання були запрошені: голова районної ради, начальники, спеціалісти управлінь та відділів районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради, керівники  підприємств, установ та організацій району, засоби масової інформації, вчитель історії  НВК «Томашпільської школи І-ІІІ ст. гімназії», працівники центральної районної бібліотеки.
Було обговорено ряд питань, зокрема: «Зв’язки районну з європейськими країнами», «Участь територіальних громад у міжнародних проектах», «Історичні та сучасні аспекти європейської інтеграції».
Директор Томашпільської центральної районної бібліотеки Нагірняк Валентина Петрівна презентувала учасникам засідання книжкову виставку «Європа – наш спільний дім» за розділами: «Україна – європейський вибір», «Відкриваємо Європу», «Доступна європейська освіта», «Подорожуємо Європою». Після представлення виставки присутні мали змогу переглянути фільм «Подорож до Європи».

вівторок, 17 травня 2016 р.

У світлі воскреслої правди


 Політичні репресії в Україні розпочалися з двадцятих років минулого сторіччя. В країні відбувалися масові фабрикування справ і політичних процесів. Вишукувались так звані "вороги народу" та "буржуазні націоналісти". Постраждала в основному інтелігенція – люди, які мислили не так, як потрібно було владі. В атмосфері страху, наклепів та насильства було виховане ціле покоління.           Вшановуючи пам'ять жертв злодіянь тоталітарного режиму в районній бібліотеці оформлена книжкова виставка «У світлі воскреслої правди». Читачі мають можливість познайомитись з книгами: Завгородній І. «Втрачені покоління», Завальнюк К.В. «Червоний смерч над Поділлям»,  «Червоні жорна», «Політичні репресії на Поділлі», в яких розповідається про передумови «Великого терору» 30-х років на Поділлі. Документи, що подаються в книгах,раніше мали гриф  «Цілком таємно», тобто складали  таємницю діянь комуністичного режиму, яку пильно оберігали впродовж багатьох десятиліть. Запропоновані книги допоможуть розширити нашу уяву про історичне минуле України ХХ ст. і сприятимуть пошуку історичної правди.

четвер, 5 травня 2016 р.

Ті дні у памяті народній

     З метою відзначення Дня памяті та примирення, та 71-ї річниці перемоги над нацизмом, в Томашпільській центральній районній бібліотеці проведено презентацію книги Вадима Вітковського «Капкан на перевертня – 2».

     Директор ЦРБ Валентина Нагірняк ознайомила присутніх із змістом книги, навела цікаві факти з історії ставки «Вервольф» під Вінницею, в селі Коло-Михайлівці, в роки Другої Світової війни.
     Книга також розповідає про трагічні сторінки історії нашого краю. Під час будівництва ставки Гітлера загинуло понад чотири тисячі радянських військовополонених та мирних жителів. У місті Вінниці та її околицях активно діяли підпільні групи та партизанські загони месників.
     В книзі використано, нині вже недоступні українським дослідникам, архівні матеріали колишнього КДБ СРСР. 
    Події, зображені в книзі, доповнювали відеоперегляд: «Таємниця Вервольфа», «Що ми хочемо розповісти про Вінницю? (частина 2)» та книжкова виставка «Ті дні у памяті народній».