середа, 26 квітня 2017 р.


                          Усе перекреслив урановий атом


    Ось уже 31 рік дзвони Чорнобиля стукають в наші серця,змушують нас зупинитись і озирнутись у той страшний 1986- й рік….
   Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС призвів до зростання радіаційного рівня, який в 30-40 разів більший, ніж при вибуху в Хіросімі в 1945 році.
26 квітня 1986 року в гасінні пожежі на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС брали участь 65 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, 6 з них в результаті радіоактивного опромінення загинули.     59 осіб отримали високі дози радіоактивного опромінення і стали інвалідами, захворювання яких пов'язане з виконанням службових обов'язків під час гасіння пожежі.
 За 30 років після аварії на Чорнобильській АЕС померли 17 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, які брали участь в гасінні пожежі в день Чорнобильської катастрофи, 5 осіб виїхали за межі України.Чорнобильська катастрофа призвела до одного з найбільших викидів радіації. Це призвело до масового радіаційного забруднення територій, звідки виселили близько 200 тисяч людей. Зони відчуження були створені на території Київської області в Україні, Гомельської і Могильовської областей Білорусі, а також Брянської області Росії.
Безпосередньо від вибуху і при гасінні пожежі загинула 31 людина, понад 200 були госпіталізовані. У той же час точна кількість людей, які передчасно померли або втратили здоров'я внаслідок аварії, підрахувати неможливо.Чорнобильська АЕС повністю припинила роботу в 2000 році.
Пам’яті померлих від радіаційного смерчу та подяці ліквідаторам цієї страшної аварії в Томашпільській районній бібліотеці організовано книжкову виставку
«Усе перекреслив урановий атом».

пʼятниця, 21 квітня 2017 р.

                                 Мандрівниця снів       


         В читальній залі районної бібліотеки проходить презентація збірки поезій
 "Мандрівниця снів",провідного методиста обласного центру народної творчості, самобутньої поетеси 
Зої Красуляк,виконавиці власних пісень,талановитої жінки ,у якої кожна гілочка, неначе струна її гітари співає від кохання ,від жалю,від гніву та щастя.
    Вірші Зої Красуляк - це пісня її душі в якій живуть поруч кохання і ненависть ,надія і безнадія, велика повага та любов до мами,до батька ,до рідної землі.
   Читач, зачарований несподіваними образами створеними поетесою,і собі йде дорогою де "струнами тиші видзвонює ніч колискову" де "осінь фарбує дуби" бо "скоро весілля у клена",
де образ України такий незвичний
                                                             Україно -калино,доню!
                                                             Ненече ягідки стиглі в долоню...
                                                             А тоді стиснули в кулак-
                                                              Кров полилася..Он воно як!.
В пастельні мотиви раптом вливається гостра тема майдану і війни
                                                              Бачиш,у чорному світі
                                                              Кров тече між ярами !
                                                              Дітей убивають діти!
                                                              Боже,чому ти не з нами?

     Збірка пооезій Зої Красуляк - це нерозгадана планета любові .В несподіваних образах відчувається талант лірика.
Доповює презентацію книжкова виставка "Мандрівниця снів",сподіваємося ,що вірші поетеси знайдуть  свій шлях до наших читачів.

    

вівторок, 11 квітня 2017 р.

                         Барви Великодньої писанки


   Наближається одне з найбільших християнських свят - світле Христове Воскресіння, Великдень.
   У кожного з нас це свято асоціюється з хресним ходом зі свічками,червоними ризами церковнослужителів,радісним співом і взаємними вітаннями: "Христос воскрес!" - "Воістину воскрес!" Незмінна атрибутика свята - рум *яні паски з родзинками, розписні яйця - писанки та крашанки.
  Долучити жителів району, як до народних традицій розпису писанок, так і до сучасних креативних видів мистецтва,мало на меті  традиційне районне свято "Барви Великоднньої писанки",яке проходило в районному будинку культури.В дійстві взяли активну участь бібліотечні та клубні працівники Томашпільського району,та майстри писанкарства.
      Приємним стало те, що в цьому році зріс рівень представлених виробів,відкрилися нові імена майстрів писанкарства.
      



  Ознайомитися з мистецтвом писанкарства традиційним для Поділля ,відвідувачам свята допомагала книжкова виставка "Великодні мотиви",організована працівниками бібліотеки.Виставку скрасили роботи активних читачів бібліотеки Людмили Зенян та 

Тетяни Жук.