вівторок, 27 квітня 2021 р.
пʼятниця, 23 квітня 2021 р.
Терновий вінець Чорнобиля
В цьому році минає 35 років з того дня,коли сталася найбільша в світі техногенна катастрофа-аварія на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції. В ніч на 26 квітня 1986 року внаслідок серії вибухів був зруйнований реактор і за розрахунками в навколишнє середовище потрапили матеріали радіоактивністю в 50 млн. кюрі, що рівнозначно вибухові 30-40 атомних бомб, які були скинуті американськими льотчиками в 1945 році на японські міста Хіросіма і Нагасакі.
В Україні постраждало від радіоактивного забруднення 2293 населені пункти 77 районів 12 областей з населенням 3 млн. осіб,в т.ч. 900 тис. дітей. Наслідки аварії також відчули на собі жителі Білорусі й Росії.
В той далекий 1986 рік на боротьбу з невидимим ворогом були відкомандировані і наші земляки М.П. Лавренюк, В.О. Петруньків, В.Романюк, В.Повний, М.Поважний, М.Д. Островський, В.А. Кушнір, А.Ф. Шевчук, В.М. Гудима, М.П. Гринчук, П.В. Бондаревський, В.І. Волошин, В.В. Корольов і ін.
До 35 річниці пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в читальному залі публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради організовано книжкову виставку «Терновий вінець Чорнобиля»
пʼятниця, 16 квітня 2021 р.
Подорожуємо по Томашпільщині
У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі- не виняток і наша томашпільщина. Але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! Подорожуючи по своїй землі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.
Міжнародний день пам’яток і визначних місць.
День заснований згідно з рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО (липень 1983 року)..Діяльність цієї організації присвячена збереженню і охороні культурно-історичних місць в усьому світі.
В Україні «День пам’яток історії та культури» встановлений згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 року
На сьогодні у Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО від України перебувають 7 об`єктів, що приблизно становить 0,68% від загальної кількості об'єктів Світової спадщини у світі. Це наступні об`єкти: Київ: Собор святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами;Києво-Печерська Лавра; Ансамбль історичного центру Львова; Геодезична дуга Струве; Букові праліси Карпат та стародавні букові праліси Німеччини;Резиденція митрополитів Буковини і Далмації ; Дерев'яні церкви карпатського регіону Польщі і України; Стародавнє місто Херсонес Таврійський.
До Державного реєстру об’єктів культурної спадщини національного значення у Вінницькій області, занесено 137 пам’яток, серед яких Немирівське скіфське городище; Палац Потоцьких у місті Тульчині, склеп-усипальниця М.І. Пирогова в м. Вінниці та інші. З 2000 року працює Державний історико-культурний заповідник «Буша», до складу якого увійшли пам’ятки археології, скельний храм, залишки фортеці і підземних ходів XVI ст. – дві останні мають статус національних.
четвер, 15 квітня 2021 р.
Збережемо Землю чистою, зеленою
Найбільше диво на Землі - диво природи! Природа - першооснова нашого буття. Безсмертність людини - в безсмертності природи. Водночас природа - це і скарбниця нашої духовності. Можна виписати найкращі закони та кодекси про охорону природи, але головна охоронна грамота має бути в наших серцях, почуттях, громадянській позиції.
Екологічна
драма, що розгортається на наших очах, збільшує площі пустель, зменшує
кількість питної води, збільшує кількість відходів, зменшує кількість родючих ґрунтів.
Ситуація така серйозна, що потрібні нові ідеї, зусилля і колосальні матеріальні
витрати, щоб зупинити катастрофу. Наша бібліотека також не залишається
байдужою до популяризації цієї теми.
В бібліотеці для
дітей розпочата акція «Збережемо Землю чистою, зеленою», метою якої є
поглиблення екологічних знань дітей, виховання любові до рідної природи,
популяризація літератури з даного питання.
Підписатися на:
Дописи (Atom)