середа, 8 червня 2022 р.

Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради провела тиху акцію пам'яті вбитих росіянами українських дітей. Непрочитані книги, недомріяне дитинство, непрожите життя …

В Україні 4 червня на державному рівні запроваджено вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок російської збройної агресії . Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії відзначається у світі з 1982 року відповідно до постанови Генасамблеї ООН. Для України цей день є ще однією можливістю привернути увагу українського суспільства до злочинів тих, хто вбиває українських дітей.

Внаслідок війни в України загинуло понад 261 дитина. Більшість із них загинули від вибухової зброї великої дальності, вогню важкої артилерії або авіаударів В відомо, що 463 дітей поранені, 139 – зникли безвісти. Окупанти вивезли з України понад 200 тисяч маленьких українців. Серед них – і сироти з дитячих будинків, і діти з батьками, і діти, розлучені зі своїми родинами. Через постійні бомбардування та обстріли ЗС РФ українських міст та сіл пошкоджено 1938 навчальних закладів, 182 з них повністю зруйновано.

Ось десять історій вбитих окупантами дітей із 261…..

Маленький Денис із села Малинівка Житомирської області загинув разом з усією родиною, коли російський літак скинув бомби на село. Хлопчику не було й двох років.

Степану із села Нові Петрівці Київської області не було й трьох, коли російський снаряд ударив по подвір'ю будинку. Дитина зазнала смертельних поранень.

Ані з Бучі було всього 14. Російські військові обстріляли мікроавтобус, яким люди просто намагалися врятуватися. Аня була там разом з мамою та бабусею. Окупанти вбили всіх.

Однорічна Поліна загинула, коли російський танк ударив по її будинку в Бородянці.

Аріна з Миколаївської області 5 березня зазнала осколкових поранень внаслідок артилерійського обстрілу. Вона померла в лікарні. У червні їй могло б виповнитися 4 роки.

Святославу з Одеси було 15 років. Його вбив ракетний удар Росії по гуртожитку 2 травня. Тіло хлопця дістали з-під уламків будинку.

7-річна Аліса з Охтирки Сумської області загинула на другий день повномасштабної війни внаслідок російського артилерійського обстрілу. Окупанти били просто по житлових будинках.

Микита з Ізюма Харківської області загинув 3 березня внаслідок російського авіаудару по місту. Дитині було 3. Загалом тієї ночі загинули дев'ять людей.

Дві сестри – Варвара й Поліна з Маріуполя. Варварі було 14 років, а Поліні – 11. Вони загинули внаслідок російського обстрілу житлового будинку.

Їм назавжди буде два, чотири, шість, вісім, десять років. Це янголи, які постраждали від безжальних куль агресора і відлетіли…

Ніколи не забудемо!

Ніколи не пробачимо!

Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.facebook.com/library.tm/videos/388045313111914/





 


 

До Міжнародного дня захисту дітей бібліотеки філії Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради доєднались до флешмобу дитячих малюнків на асфальті

#День_захисту_дітей_2022

 





 

В Україні та низці інших країн 25 травня щороку відзначається День філолога. Подія стосується всіх фахівців для кого філологія - покликання та професія, а саме літературознаців, викладачів, коректорів і просто тих, хто цінує літературу. Свято слідує відразу після Дня слов'янської писемності. Попередницею науки філології вважається риторика, яка з'явилася в Стародавній Греції. Першим філологом називають давньогрецького філософа Ератосфена. В Україну науку про словесність почали називати філологією в 19 столітті. Відзначати День філолога у світі почали наприкінці 80-х - початку 90-х років, а пізніше він також став популярним в Україні.

Слово було від самого початку. Мистецтво володіння Словом завжди возвеличувало людину, давало змогу впливати на інших, керувати народами. Історія та культура кожної нації, родини, людини зберігається у Слові, передається і твориться в ньому…

Зараз, під час війни, українська мова — не тільки ознака національної ідентичності та громадянської позиції, а й інструмент боротьби з ворогом. Боронити свою країну від агресора потрібно також словом, яке є найстрашнішою зброєю і водночас найбільшою надією, порятунком і розрадою.

В Публічній бібліотеці презентовано перегляд літератури, присвячений Дню філолога.

 



 

24 травня 2022 року відзначається 140 років від дня народження Кирила Григоровича Стеценка - видатного українського композитора, хорового диригента і громадського діяча.

В 1911-1917 роках композитор жив і працював в с. Голово-Русава (тепер с. Олександрівка Томашпільської громади). Тут він прийняв парафію, знайомився з історією села, у місцевій школі викладав Закон Божий і музику, створив обробку для хору, солоспів «Фата Моргана» на текст М. Вороного та «Реквієм».

Вшановуючи пам’ять видатного композитора, Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради презентує віртуальний бібліографічний покажчик «Стеценкові пісні живуть у благодатнім нашім краї» (до 140 річниці від дня народження Кирила Стеценка).

 Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.facebook.com/library.tm/videos/756750175481671/




 

21 травня 2022 р. , у третю суботу травня, в Україні відзначається День Європи. Святкування насамперед спрямовані на поширення ідеї європейської ідентичності та утвердження спільних європейських цінностей. Цьогоріч День Європи в Україні особливий – ми зустрічаємо його в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

Бібліотекарі Томашпільщини – теж на передньому краї боротьби, особливо інформаційної. Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради з 2018 року працює в проєкті Програми Європейського Союзу Еразмус+ «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках». В бібліотеках громади оформлено тематичні стенди книжкові виставки та пункти європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай,дізнавайся».

День Європи – чудовий привід висловити подяку Європейському Союзу за підтримку та допомогу у боротьбі з російськими окупантами. Сподіваємося, що незабаром Україна стане повноправним членом до ЄС.

#ErasmusPlus35yearsUkraine






 

 

Одягни вишиванку, Вкраїно моя!

Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради та бібліотека філія для дітей долучаються до флешмобу до Дня вишиванки.

#Флешмоб_Одягни_вишиванку_Вкраїно_моя

#КультураВінниччини

#я_у_вишиванці

 






 

Фахівці Томашпільський місцевий центр з надання БВПД Альвіна Пилипчук та Марина Щербата організували стенд в Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради з інформаційними матеріалами "Правова допомога в умовах воєнного стану", щоб допомогти людям краще орієнтуватися у змінах законодавства та розв'язути свої питання правового характеру під час війни.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid #ПравоваКонсультація #PRAVOKATOR

 


 

Діти України хочуть миру

Мир в Україні – головне бажання добрих людей світу. Найбільше миру хочуть діти. Юні читачі бібліотек Томашпільської територіальної громади своїм творчим доробком вносять вклад в перемогу.

Сьогодні ми вирішили поділитися творчістю маленьких українців Томашпільщини. Діти виражають найглибші думки, почуття, сподівання, прагнення українського народу, підтримують і висловлюють вдячність усім, хто боронить рідну землю.

Вистоїмо! Переможемо! Наша сила в єдності!

Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.facebook.com/library.tm/videos/402010931563862/


 

9 травня в Європейському Союзі та інших країнах відбулося святкування Дня Європи, на відзначення миру та єдності на континенті. День Європи святкується Радою Європи 5 травня, Європейським Союзом – 9 травня, а в Україні з 2003 року – у третю суботу травня, тобто 21 травня 2022 р.

Для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради долучилася до свята. В читальному залі проходить презентація інформаційного стенду «Культурні столиці Європи 2022».

«Культурна столиця Європи» — статус міста, який призначається Європейським Союзом терміном на один календарний рік, впродовж якого місту надається можливість демонстрації свого культурного життя та культурного розвитку. Мета програми — зближення європейців на основі співпраці в сфері культури, полегшення економічного, політичного та культурного об'єднання країн.

22 січня 2022 року відбулась урочиста церемонія відкриття програми «Культурна столиця Європи» у місті Каунас, Литовська Республіка, на якій були присутні Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Галина Григоренко.

Культурними столицями 2022 року проголошено Каунас (Литва) та Еш Сюр Альзетт (Люксембург).

 Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.facebook.com/library.tm/videos/405195211217182/



 

Рідна мати моя

У ці травневі дні, коли зацвітають перші квіти, приходять до нас прекрасні свята - Свято Матері та дуже важливе споріднене свято – Міжнародний день сім’ї.

З цієї нагоди в бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Ми матір називаємо святою».

Відомо, що в 1908 році американка Анна Джервіс запропонувала заснувати День матерів. Мотивація сумна, але зрозуміла - її мати передчасно померла, тому Джервіс хотіла, щоб всі діти на цій Землі щорічно вшановували своїх мам. Вона довго писала листи з ініціативою і домоглася результату - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято.

Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була Олена Кисілевська, редактор тижневика «Жіноча доля». Також, 1929 року «Союз українок» зініціював упровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та інші організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.

У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну.

Спасибі вам, рідні, за те тепло, ніжність, ласку і турботу, які ви так щиро нам віддаєте.






 

6 травня Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради взяла участь у вебінарі щодо роботи системи безоплатної правової допомоги в умовах воєнного стану. Про організацію земельних відносин в умовах воєнного стану в Україні говорили під час зустрічі з представниками 21 бібліотеки Вінницької області.

Захід було проведено Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою спільно з Вінницьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 



 

Роки війни – століття пам’яті

Минає 77 років, як закінчилася найбільш масштабна в історії світу, Друга світова війна, яка принесла незліченні жертви і страждання, смерть та руйнування, завдала непоправних втрат цивілізації та культурі.

На абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради проходить презентація книжкової виставки «Роки війни – століття пам’яті». На ній представлено літературу, що вшановує пам’ять тих, хто загинув на фронтах, в окопах, і тих, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.

Сьогодні, як ніколи, ми знаємо ціну війни. Вночі 24 лютого росія відкрито розпочала повномасштабну війну проти України. Весь народ переосмислює тодішні трагічні події у контексті сучасної війни. Ми захищаємо рідну землю, і ми впевнені у перемозі! Тому традиційне гасло цих пам'ятних днів "Пам'ятаємо - перемагаємо!" цього року на державному рівні дещо видозмінено і звучить так: "Перемогли нацистів - переможемо і рашистів!"







До Томашпільської бібліотеки для дітей надійшла велика партія літератури з Українського Інституту Книги. Пропонуємо вашій увазі презентацію "Нові книги про Україну"

Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.facebook.com/libraryofchildren/videos/418058743020858/




30 квітня минає 6 років з дня загибелі нашого земляка з села Калинка Тарабанова Вадима Олександровича

 

30 квітня минає 6 років з дня загибелі нашого земляка з села Калинка Тарабанова Вадима Олександровича.

Під час ворожого обстрілу в районі смт. Луганське поблизу Світлодарського водосховища, внаслідок гранатометного обстрілу, 30 квітня 2016 року, осколок обірвав життя Тарабанова Вадима Олександровича. Нехай світлі спогади про учасника ООС (АТО), який виконував військовий обов’язок перед Батьківщиною назавжди залишаться у серцях земляків.

Указом Президента України № 421/2016 від 29 вересня 2016 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Його портрет на меморіалі «Стіна пам'яті полеглих за Україну» у Києві знаходиться в секції 8, ряд 5, місце 3.

На честь земляка Тарабанова Вадима Олександровича відкрито меморіальну дошку на Пилипи-Борівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. На території Калинківської сільської церкви відкрито пам’ятну дошку.

Вічна слава і шана українському Герою і вічна йому пам’ять!


Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.facebook.com/library.tm/videos/2262273643925707/




 

«Чорнобиль – хроніка важких неділь»

 #День_Чорнобильської_трагедії

«Чорнобиль – хроніка важких неділь»
«… Третій Ангел просурмив і впала з неба велика зірка, що горіла, немов світильник. І впала на третину рік і на джерела вод. Ім’я цієї зірки – полинь. І третина вод стала полином. І багато людей вмерли від вод, тому що вони гіркими стали…»
26 квітня 1986 рік. Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи сталася аварія, яку вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Ось уже 36 років ця рана ятрить українську землю.
Весна 2022 року. Багатостраждальний і розіп’ятий Чорнобиль катований російською ордою.
Багаторічний архів, який на Чорнобильській атомній електростанції збирали українці, знищено російськими окупаційними військами. Розграбована та знищена у Чорнобилі сучасна аналітична лабораторія вартістю 6 млн євро.
В Читальному залі публічної бібліотеки організовано книжкову виставку «Чорнобиль – хроніка важких неділь», де представлені документальні матеріали, художні твори, публіцистичні нариси як кінця 80-х, так і сьогодення. Згадано імена перших ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, які ціною свого життя і здоров’я рятували не тільки мешканців України, а й усього світу.



Переглянути відео можна за посиланням:









 Незабаром радісне і світле свято - Великдень.


Цей день особливий для всіх, а для малечі це можливість пофарбувати яєчка, зібрати великодній кошик, прикрасити запашну пасочку. А ще зібратися всією родиною і почастуватися за святковим столом. Великдень символізує початок нового життя.
Маленькі читачі бібліотеки-філії для дітей вітають всіх з великодніми святами!

Великодні дзвони України

 Великодні дзвони України

Світле Свято Великодня – найсвітліше, найбільш шановне християнське свято, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. Це свято весняного пробудження природи та добрих справ. Символами свята є усе, що символізує Вічне Життя, Оновлення та Світло: паска, крашанка, або писанка, світло пасхальної свічки. Сходження Благодатного вогню – диво, яке вже тисячі років поспіль відбувається в Храмі Гроба Господня. Одним із символів свята Воскресіння Христового здавна є пасхальне деревце, яке нагадує про райське Древо Життя, Пізнання Добра й Зла.
Воскресіння Христове - одне з найважливіших свят для християн. Католики та православні відзначать Великдень 2022 у квітні з різницею у тиждень. Цього року не всі зможуть дозволити собі пишне святкування, а через воєнний стан великодні вихідні в Україні можуть бути не такими довгими. Але головні традиції Світлого дня не вимагають особливих витрат та часу, головне – відзначити свято з відкритим серцем у колі найближчих людей.
З 17 по 24 травня абонемент Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради, запрошує всіх бажаючих до літературної подорожі - святкової виставки «Великодні дзвоні України».
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!


Переглянути відео можна за посиланням:




12 квітня минає сім років з дня загибелі нашого земляка з с. Вапнярки Анатолія Дубчака. Рятуючи життя своїм побратимам, він підірвався на гранаті біля Волновахи. Біль втрати і гіркота скорботи особливо гостро відчуваються у сьогоднішні дні, коли триває жорстока війна.

Вічна пам’ять і слава герою!