вівторок, 23 квітня 2024 р.

ПРОЄКТ «МИСТЕЦЬКА ПАЛІТРА ТОМАШПІЛЛЯ» триває!

 

ЯСКРАВІ КОЛЬОРИ ФАНТАЗІЇ Аріни Лукової.

В мальовничому селі Горишківка народилася маленька дівчинка з красивим ім’ям Аріна. Ще з раннього дитинства у неї спостерігався великий хист до малювання, ліпленням із дитячої глини, маленькі рученята дуже вправно виліплювали улюблених «мультяшних» героїв. Ставши школяркою,(навчається талановита горишківчаночка в шостому класі Томашпільського ліцею), дівчинка захопилась малюванням, яке стало для неї просто необхідним, для кращого пізнання цього загадкового світу …

Арінка бере активну участь у обласних та регіональних конкурсах малюнка, які проводить бібліотека. А її робота в конкурсі «Майбутнє планети в наших руках» зайняла перше місце. Нещодавно стартував «Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Україна – мрія», за підсумками членів журі Публічної бібліотеки , малюнок юної художниці за її оригінальністю бачення ,став одним з найкращих, та поїхав змагатися за першість до Обласної бібліотеки для дітей та юнацтва імені Івана Франка.

Творчі роботи виконані у техніці масляного живопису, також застосовувався акрил, акварель, гуаш. Роботи різні, цікаві, яскраві, душевні, з українським колоритом. Вони приваблюють своєю чарівністю і неповторністю, заслуговують на увагу, і погодьтеся, на визнання. Дівчинка також створює малюнки для наших захисників, та всім серцем чекає на перемогу. Тож бажаємо талановитій Аріні Лукові гарних картин, престижних виставок та перемог!

Запрошуємо зануритися в ЯСКРАВІ КОЛЬОРИ ФАНТАЗІЇ, які нам дарує юна художниця…

Переглянути відео за посиланням: https://www.facebook.com/library.tm/videos/1825924301244306/

Збережемо Землю разом


🌏🌳👨‍👩‍👧‍👦
22 квітня відзначається Всесвітній день Землі – загальнолюдське, символічне свято любові та турботи за наш спільний дім. Від того, як здійснюється процес екологічного виховання дитини сьогодні, залежить ставлення дорослої людини майбутнього до природи як джерела існування. 🌿🪻🐞
З цієї нагоди в бібліотеці для дітей відбулася година цікавих повідомлень «Земля – планета сучасного», спрямована на те, щоб діти мали уявлення про стан навколишнього середовища, з дитинства вчилися звертати увагу на екологічні проблеми, не були байдужими до природи, розуміли й берегли її, були відповідальними за свої вчинки, допомагали дорослим очистити від сміття прилеглу територію свого будинку та висадити хоча б одно деревце. Діти зробили висновок, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. 🌳🦋🦅





ДЕНЬ ПАМ'ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ


🏛📖 Бібліотека завжди працювала на популяризацію культурних пам'яток та визначних місць краю. Переглядаючи свій архів, натрапили на покажчик, виданий нашою бібліотекою у 2010 році "На Поділлі село серед гір розцвіло" про історичне село Стіну.
🕌⛪️ Пропонуємо переглянути матеріали покажчика та плануємо в майбутньому перевипустити його з доповненою інформацією.
Переглянути відео за посиланням;

Безцінні скарби рідної культури.


🏺Щороку 18 травня у світі відзначають Міжнародний День захисту пам’яток архітектури історичного надбання. Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць. День пам’яток історії та культури відзначається в Україні, від 23 серпня 1999 року, щорічно 18 квітня.
⛪️Кожна епоха залишає нам у спадщину пам’ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість.
📘В читальній залі Публічної бібліотеки організовано літературно – художній вернісаж: « Безцінні скарби рідної культури», яка знайомить читачів з історичними місцями : «7 чудес України», що входять у світову спадщину ЮНЕСКО, перлинами Вінниччини та Східного Поділля.🌻
У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки є вони і на нашій мальовничій Томашпільській землі!
🕍Про Комаргородський палац Балашових ( ХI Х ст.- початку ХХ ст.) фасади якого виконані в стилі швейцарських шале, парк ХIХ ст.,в якому сосною було висаджено, в вигляді букв, прізвище «Балашов» та Стефанівську церкву(початок ХХ ст); Вилянський погорений млин, Яланецький Ізвір із п’яти джерел ,які живлять річку Яланку; Олександрівський парк-пам’ятку садово- паркового мистецтва-🌳
(Х I Х ст. паризької естетки графині Бенет )та славнозвісне козацьке село Стіна з його заказником природно – степової рослинності місцевого значення «Сонна поляна» - йшлося в інформаційній годині, яку провели для учнів ДМШ бібліотекарі Публічної бібліотеки.🪻
Під час війни з росією понад 550 пам'яток та об'єктів культурної спадщини зруйновано або пошкоджено окупантами. Війна триває, і кожного дня фіксуються нові руйнування…Кожне покоління повинно задумуватися над тим, чи буде у наших нащадків можливість помилуватися історичною та культурною спадщиною , доторкнутися до минулого, щоб відчути гордість за національну культуру.📜⚔️




Бібліотека-Хаб.


💻Швидкий розвиток інформаційних технологій, який спричиняє
й швидкі зміни у всіх сферах життя, вимагає від сучасної
людини постійно навчатися та перенавчатися, і перш за
все — вміти користуватися інтернетом та добре володіти
різноманітними цифровими інструментами. 📱В Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради бібліотекарі проводять консультаційні навчання як впевнено користуватися смартфоном, комп’ютером, планшетом, як самостійно налаштувати свій ґаджет, знайти потрібну інформацію і зробити закладку, переглянути історію своїх запитів.🖥 А ще можна завітати до бібліотеки та переглянути свою улюблену передачу чи новий серіал. 💿🌺


Рубрика «По книгуємо» представляє


роман Ірини Бондарук «Це коротке довге життя»

📙Бондарук Ірина Григорівна — українська письменниця. Народилась у січні 1942 року в станиці Вознесенській Краснодарського краю (в евакуації). Отримала вищу технічну освіту. Творчий шлях розпочала у 2010 році. Писала не тому, що хотіла писати, а тому, що не могла не писати. Лауреат конкурсу «Коронація слова» в номінації «Романи» за 2013 рік.
📘 На долю кожного героя книги «Це коротке довге життя», вплинули події двадцятого і початку двадцять першого століття. Революція 1917 року, радянська окупація, колективізація, 🌾голодомор, Друга Світова Війна, табори, примусові роботи в Німеччині, депортація, наївні сподівання на світле соціалістичне майбутнє, здобуття Незалежності, тяжкі дев’яності, перший Майдан, другий… і знову війна… Всі ці події повторюються …
В романі багато людських історій. 🌹Любов, дружба, кохання, страждання, пошуки свого місця в житті. Останні розділи книги присвячені сьогоденню, викликам сучасності. Відсторонено читати просто неможливо. Згадуєш, зауважуєш, співпереживаєш….
Хвилюють щоденникові записи далекого родича письменниці і його заповітне слово – опублікувати чи то оприлюднити. 📒🖋Скільки всього на їхніх сторінках! Радість і сум, талан і безталання, щастя і злигодні, злети і падіння. Читаючи їх, наче мандруєш у часі та просторі, проживаючи нове життя разом із родиною діда Хоми, яка розділила весь біль, що припав на долю України. Хома прожив таке довге і таке коротке життя на своїй землі, зі своїм народом, розділяючи весь біль, що припав на долю України... «У колгосп пішов одним із перших — щоб дали спокійно жити. Двох синів відправив на фронт, а після перемоги сім років чекав на повернення сина — ворога народу — з таборів...Навчав дітей і онуків жити та не боятися. І уроки діда не пройшли повз їхні серця...»📗



До 180 річниці класика французької літератури А. Франса

✒️ Під літературним псевдонімом Анатоль Франс творив французький письменник Анатоль Франсуа Тібо. Він відомий не тільки як автор художніх творів, лауреат Нобелівської премії з літератури, а й як літературний критик, член Французької академії.
📘📗До 180 річниці класика французької літератури, на абонементі Публічної бібліотеки діє персональна виставка: «Творчість Анатоля Франса - філософська панорама життя людства» . Характерною рисою творів Франса є поєднання іронії з любов’ю до людей, з художнім розумінням краси в усіх проявах життя. Серед представлених на виставці творів - роман, що приніс Франсу популярність: «Злочин Сильвестра Боннара» та «Острів пінгвінів» —з перекладацької спадщини Валер’яна Підмогильного, який був найвидатнішим українським перекладачем творчості французського письменника і зробив переклад 6 його романів і декількох оповідань.
Цікавинки з життя письменника:
📚А. Франс вважав, що “подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома”
📖Франс цікавився життям і окремих людей, і людства в цілому. Заглиблюючись в історію різних часів і народів, він створював захоплюючі філософські притчі для своїх співвітчизників і сучасників з безмежною вірою в силу розуму і прогресивний рух людства.
✒️В епоху авторучок і друкарських машинок принципово писав гусячими перами.
📜При написані творів не використовував чистий папір, любив творити на старих листах, конвертах, запрошеннях, візитках і квитанціях.
Його відома цитата: «Без розумової культури не може бути витончених почуттів».🌹