пʼятниця, 26 квітня 2013 р.

На струнах душі поета



Іде землею 199-та весна з дня народження Тараса Шевченка. Він для кожного з нас свій, у кожного до нього своя дорога. Але зустріч з Поетом, Генієм українського народу, з його творчістю - то момент духовно­го відродження і усвідомлення величі нації, до якої належить кожен з нас.
З любов'ю і пошаною став­ляться читачі Вилянської сільської бібліотеки до творчості Шевченка. Саме з їх участю проведено читання творів Великого Кобзаря. Кожен, хто, розгортаючи безсмертну книгу, ілюстровану чудови­ми малюнками, вчитувався у безсмертні рядки поета, відчував, що написані вони людиною, яка воістину ви­страждала їх, людиною, яка піднеслася до вершин муд­рості і величі духу. Адже "Кобзар" - то книга на віки. Заодно читачі оглянули книжкову виставку "Шляхи Кобзаря", присвячену життю і творчості Т.Г.Шевченка

вівторок, 23 квітня 2013 р.

Прем’єра книги

До міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів в районній бібліотеці відбулася прем’єра книги С.Гальчака «На узбіччі суспільства: Доля українських «остарбайтерів». У монографії досліджуються політика та практичні дії нацистського окупаційного режиму по насильницькій мобілізації людських ресурсів, дискримінація, умови життя, каторжна праця «остарбайтерів» із Поділля.

Про нацистський геноцид на Поділлі та політику румунської окупаційної влади у Північній «Трансністрії» розповіла методист районного відділу освіти, історик Момот В.Ф. До заходу був організований перегляд літератури «Остарбайтери з Поділля» та продемонстровано документальний фільм «Остарбайтери». 

понеділок, 22 квітня 2013 р.

Хліб – у всьому голова 

Хліб... Скільки б не мали його люди, та завжди з любов’ю і побожністю беруть до рук, цілують, як найдорожчу святиню, бо він – основа всіх основ.
Хліб-сіль на рушникові, або ж розкішний коровай – своєрідний символ України, її гостинності і щедрості.
Саме таку тему для народознавчої години «Хліб – у всьому голова» підготували працівники районної бібліотеки для учнів 9 – 11 класів Томашпільської ЗОШ – гімназії. Молодь з цікавістю слухала завідуючу РДБ Є.Кукурудзу про возвеличене значення хліба оспіване в піснях, легендах, переказах та народних звичаях. Розказала про методику випікання хліба, якого з задоволенням сама пече для своєї родини і для односельчан.

З своїми спогадами з дитинства про ту атмосферу, що панувала в сім’ї коли мама пекла хліб, поділилася з учнями дочка Євгенії Михайлівни Тетяна Юзвак, яка працює завідуючою місцевого радіомовлення. Викликав інтерес у молоді, особливо майбутніх господинь бібліографічний огляд літератури «Хліб у народних звичаях та обрядах».
По закінченні свята присутніх гостинно пригощала Є.Кукурудза власно випеченим духмяним короваєм

пʼятниця, 19 квітня 2013 р.

«Господарі на власній землі»

В читальному залі районної бібліотеки відбулася година запитань і відповідей «Господарі на власній землі». Захід проходив в он-лайн режимі для читачів Томашпільської та Липівської і Яришівської сільських бібліотек.
Власників присадибних ділянок та земельних паїв, які зібралися в бібліотеці цікавили питання:
-               пільги по сплаті земельного податку, та для отримання безкоштовної ділянки індивідуального будівництва;
-               права неповнолітніх на приватизацію земельної ділянки, та передачу неповнолітній особі у власність земельної ділянки;
-               порядок надання земельної ділянки працівникам соціальної сфери, та розмір орендної плати за користування земельним паєм;
-               питання приватизації земельної ділянки.   
На всі поставлені питання вичерпну відповідь дала головний спеціаліст Томашпільського районного управління юстиції М.С.Милимуха. бібліотекарками читального залу оформлено книжкову виставку «Господарі на власній землі».
  

пʼятниця, 5 квітня 2013 р.

Срібного віку постать... 

Літературно-музичний вечір, присвячений 140-річчю від дня народження російського композитора, піаніста і диригента Сергія Васильовича Рахманінова, відбувся в читальній залі районної бібліотеки.
Викладач Томашпільської дитячої музичної школи Віцькова В.М. провела шанувальників фортепіанного мистецтва життєвим і творчим шляхом відомого композитора. 





Творчість С.В.Рахманінова перетиналася з культурно-мистецьким життям Києва та інших міст України. Саме в Київському оперному театрі композитор диригував свою першу оперу «Алеко», тут, на Україні були видані романси Рахманінова «Дума» й «Полюбила я печаль свою». Менш відомою є обробка композитора української народної пісні «Чоботи».
 Присутнім на заході було продемонстровано відеоролики із записами відомих творів С. Рахманінова: концерт №1 для фортепіано з оркестром, «Туга за раєм», «Італійська полька», «Вокаліз» у виконанні великого дитячого хору всесоюзного радіо і центрального телебачення, пісня «All By Myself» у виконанні Celine Dion.
Бібліотекарем абонементу Козак А.М. організовано книжкову виставку «Срібного віку постать»

середа, 3 квітня 2013 р.


«Будівничий духовних соборів»   

«Геніальний майстер слова» - під такою назвою відбулася літературна година присвячена 95-річниці від дня народження українського прозаїка Олеся Гончара в Гнатківській сільській бібліотеці.
Він прийшов у літературу молодим, прийшов воїном з фронтів у час коли Європа   і світ стікали кров'ю від найстрашнішої на планеті війни. Про долю  студентського батальйону з яким він пішов на   фронт, письменник написав  у романі «Людина і зброя».
В воєнних умовах  (він був старшим сержантом) О.Гончар не розлучався з олівцем  та   блокнотом.   Вірші, що народжувалися в перервах між боями, письменник назве «конспектами почуттів», «поетичними чернетками для майбутніх творів».
Літературна спадщина письменника дуже велика, це і трилогія «Прапороносці» новели «Модри - камінь», «Весна за Моравою», «Ілонка», «Гори співають», «Устам та Марта», повість «Земля гуде», «Південь», «Дорога за хмари», «Чари - Комиші», повість «Микита Братусь», «Щоб світився вогник», романи «Таврія», «Перекоп», «Тронка», «Собор», «Берег любові», «Твоя зоря»,  повість «Бригантина»,  новели «Крисафт», «На косі»,   «Пізнє прозріння», «Під далекими соснами» та інші.
Життєвий і творчий шлях письменника доповнював бібліографічний огляд літератури "Будівничий духовних соборів", який провела завідуюча бібліотекою Горбатюк О.І.       
Тепер, коли Олеся Гончара від нас відділяють не лише версти війни, а й небесні долини, «голос звідти, з далекого»  звучить особливо виразна пам'ять: відлунням зелених доріг  і відлунням його небесних дум, які він занотував у своїх творах.