пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

Лесина пісня звучить і до нині

(до 145-річчя від дня народження Лесі Українки)

     
     26 лютого на літературно-музичне свято «Лесина пісня звучить і до нині», організоване працівниками районної бібліотеки для дітей, зібралися учні 4-А класу НВК «Томашпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія». Діти здійснили заочну мандрівку у дитинство поетеси, самі зібрали цікаві факти життя і творчості великої українки, прослухали запис голосу Лесі Українки з «Колекції фоноваликів Філарета Колесси» та переглянули фільм-казку «Біда навчить».

     Конкурс юних декламаторів визначив найкращого шанувальника творчості Лесі Українки. Присутнім особливо сподобався виступ ансамблю дівчаток, які виконали пісню на слова Лесі Українки. Зацікавила дітей також і книжкова виставка «Лесина пісня звучить і до нині».













Співачка досвітніх вогнів

     Леся Українка вірно і повноцінно служила людям, віддаючи свої сили, знання, енергію, талант за наближення і торжество справедливості, добра, гуманістичних ідеалів.
     Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомились з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси, читачам центральної районної бібліотеки пропонує книжкова виставка «Співачка досвітніх вогнів», присвячена 145-річчю з дня народження видатної української поетеси. Виставка являє собою добірку найкращих книжок – авторських творів поетеси та книг, присвячених її життю та творчості.

середа, 24 лютого 2016 р.

Щедра грядка запрошує

     23 лютого «Щедра грядка» гостинно зібрала всіх своїх шанувальників в читальній залі районної бібліотеки. Приємним стало те, що ряди любительського обєднання поповнилися новими членами, які люблять працювати та вирощувати городні культури і щедро діляться своїм досвідом.

Цьогорічне наше перше засідання приурочене темі «Садівництво-городництво: зміна клімату, плюс чи мінус?».
Перед присутніми виступив голова любительського обєднання Слободян Г. В., який наголосив про важливість даного питання. Посушливе літо змушує садівників-городників знаходити нові, унікальні методи вирощування фруктів та овочів, і це вже стає необхідністю. Про це йшлося і в ряді відеопереглядів: «Природнеземлеробство. Посадка картоплі під солому»; «Як виростити врожайну моркву нависоких грядках»; «Поради садівникам, якщо літо булопосушливе». Особливо вразили всіх відеоперегляди «Диво в пустелі: сільськегосподарство Ізраїлю»; «Як в ізраїльській пустелі вирощуютьрослини» та «Городництво в Канаді. Картопля під сіном».
     Обміном досвіду з вирощування картоплі поділився Хомяк Володимир Васильович (с. Велика Русава) та Смоляк Світлана Йосипівна. Як виростити гарні врожаї перців, помідорів та баклажанів порадили Хімій Любов Михайлівна (с. Вила), Тименюк Тамара Олексіївна, Корчинська Ніна Григорівна, Щетніцька Олена Семенівна, Чижевська Тамара Федорівна, Єгорова Людмила Анатоліївна та Шкурак Тетяна Арсенівна.
     Члени «Щедрої грядки» поділилися насіннєвими матеріалами, та щирими порадами коли краще їх висаджувати, працівники читальної зали підготували книжкову виставку «Як посієш – так і заробиш!». А по закінченні засідання всі запрошені посмакували, вирощеними на своїй «Щедрій грядці», овочами та фруктами, а також поділилися рецептами їх приготування.




                 







пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Рідна мова - світ душі моєї

     Рідною мовою прийнято вважати мову націй, мову предків, яка повязує людину з її народом.
21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року.


     З нагоди свята в читальному залі організовано книжкову виставку «Рідна мова – світ душі моєї». До уваги читачів представлені словники, довідники, розмовники, які допоможуть зорієнтуватися у мовному світі нашої планети. Для тих, хто дбає про культуру мови й прагне запобігти помилковому слововживанню, стануть у пригоді книги: Шевелєва Л. А. «Український правопис», Чак Є. «Чи правильно ми говоримо?», Пономарів О. «Культура слова», Тєлєжкіна О. «Говоримо та пишемо українською» та інші.
Запрошуємо всіх зацікавлених до районної бібліотеки.

четвер, 18 лютого 2016 р.

Битва за Дебальцеве

(до річниці виходу українських військ із Дебальцевого)


     
     Битва за Дебальцеве є однією з ключових подій в протистоянні України російській агресії.

В Томашпільській центральній районній бібліотеці до річниці виходу українських військ з Дебальцевого організовано прес-перегляд, присвячений цій події.


          18 лютого томашпільчани вшановують пам'ять про загиблого земляка – воїна АТО Гаврилюка Ігора Володимировича, молодшого лейтенанта 30-ї військової частини окремої піхотної бригади. Ім'я героя, який загинув, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет України у боях під Дебальцевим Донецької області, навічно закарбоване на меморіальній дошці в НВК «Томашпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія», у якій він навчався.