вівторок, 24 жовтня 2017 р.

Визволення України від нацистських загарбників

День визволення України від фашистських загарбників – свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої Світової війни за межі сучасної території України. Український народ, який зазнав гітлерівської окупації і звірств фашистських головорізів, не схилив голови і не став на коліна перед загарбниками, разом з усіма народами-братами, він піднявся на священний і нещадний бій з ворогом.

     До 7З-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників в Томашпільській центральній районній бібліотеці проходить презентація  книжково-ілюстративної виставки «Визволення України: ціна перемоги», присвяченої безсмертному подвигу, ратній та трудовій звитязі українського народу в роки Другої Світової війни.
     Документи, представлені в експозиції, розкривають історичну правду про переможні й трагічні дні, змальовують образи учасників воєнних подій. 
Книги представлені на виставці – своєрідний літопис боротьби і мужності нашого народу, котрий здолав фашистську навалу і здобув Перемогу в травні 1945 року. Вони розповідають про героїзм і самопожертву воїнів-українців у боротьбі з гітлерівськими загарбниками.

     Книжкова виставка – це вдячний привід, щоб віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій з фашизмом, а й усім тим, хто кував перемогу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто боровся із ворогом у партизанських загонах і підпіллі, у Русі Опору за межами Батьківщини, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах.




пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.

Заручники мінливої доби

   21 жовтня 2017 року виповнюються 70-ті роковини масової депортації цивільного населення західноукраїнських областей до Карагандинської, Архангельської, Вологодської, Кемеровської, Кіровської, Молотовської, Свердловської, Тюменської, Челябінської та Читинської областей колишнього СРСР, що увійшла в історію під кодовою назвою операція «Захід». Головним завданням операції радянських каральних органів було послабити національно-визвольний рух в Україні. Протягом одного дня тоді примусово виселили понад 76 тис. осіб.


     Ураховуючи   суспільно-політичну   важливість   цієї   трагічної   події, в читальній залі центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Заручники мінливої доби».

пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

Свято лицарства й звитяги

   14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови  Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки повязане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою вітчизну та віру, були переконані, що свята Покрова охороняє їх, а божу матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День українського козацтва. Також Указом Президента 14 жовтня відзначають День захисника України.

   В Томашпільській центральній районній бібліотеці до цих свят приурочена книжкова виставка «Свято лицарства й звитяги».
   Мільйони людей вірять, що небо нашої України-матері стане мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир! Ми повинні розуміти, як важко нашим воїна знаходитися далеко від своїх родин і друзів, як важко кожного дня переживати смертельні ризики та втрати побратимів. Ми повинні показувати нашим захисникам нашу підтримку, повагу та віру.
Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу, володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ.
Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно, бо ти на світі в нас одна.