четвер, 27 лютого 2020 р.

Слово рідне, ти - заповідь століть і сьогодення голос
21 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Для кожного народу його мова найдорожча, адже рідною мовою ми промовляємо перше своє слово, рідною мовою звертаємося з молитвою до Всевишнього.

Для нас українська мова – батьківська, ніжна, пестлива, солов`їна, мелодійна. Такі епітети дібрали для неї учасники мовної години «Слово рідне, ти заповідь століть і сьогодення голос», яку провели працівники бібліотеки для дітей Томашпільської селищної ради для своїх юних користувачів.
Діти розгадували мовні ребуси, розбирали шифрограми, продовжували приказки та прислів`я про мову і мандрували разом із словами – архаїзмами в минуле.

На завершення зустрічі юні читачі отримали маленькі дарунки – журнали від видавництв, з якими співпрацює наша бібліотека.




вівторок, 25 лютого 2020 р.

Щедра земля - наш добробут
Весна-гаряча пора для всіх любителів вирощувати овочі, фрукти, ягоди і, звичайно ж прекрасні запашні квіти. А для того щоб виростити щедрий урожай в саду чи на городі, потрібно знати як підготувати грунт до посадки, коли і як висаджувати рослини, як потім за ними доглядати. Про це радилися  учасники любительського об'єднання  «Щедра грядка» , які в черговий раз зібрались на засідання в читальному залі  Публічної  бібліотеки Томашпільської селищної ради. Ряди садівників – городників поповнилися новими членами із приєднаних сіл до Томашпільської ОТГ: Паланки, Вапнярок, Жолобів, Пеньківки, Антонівки, Кислицького, П.Борівських та Вил.
Відкрив засідання голова любительського об'єднання  Г.В.Слободян, який розповів  про переваги капельного поливу рослин в умовах глобального потепління. Учасники заходу переглянули відеофільм и  «Капельний полив своїми руками», «Шкідники капусти», «Капельний полив з пластикової пляшки», «Швидкий ріст розсади помідор». Члени любительського об'єднання Т. Тименюк, М.Дейдиш, Г. Банщикова, Т.Чижевська, Н.Паєвська  обмінялися досвідом вирощування розсади перцю, помідор. Учасники «Щедрої грядки» обмінялися досвідом щодо біологічного захисту рослин від шкідників, бур'янів і хвороб та поділилися насінням.
 Бібліотечні працівники до заходу організували прес - перегляд  «Де господар добре робить, там і поле буйно родить».

 Приємним сюрпризом для учасників зібрання стала презентація книги «Веселка польова» відомої в селищі  та його межами  квітникарки, садівниці Тамари Олексіївни Тименюк. З любов’ю розповідає авторка в книзі про свій славний великий рід, рідну землю та свою маленьку батьківщину - село Польове Іллінецького району. 


понеділок, 17 лютого 2020 р.

Нова книга - новий друг     

Всі ми любимо нові речі. Вони ваблять нас гарним видом, пахнуть новизною, виблискують свіжістю. А нові книги зачаровують читачів новою інформацією та гарним настроєм.
До бібліотеки для дітей Томашпільської селищної ради надійшло 130 нових книг на різні смаки.
Юних математиків зацікавлять книги Якова Перельмана «Захоплююча алгебра», «Захоплююча геометрія», «Захоплююча фізика». Хочеш вразити друзів майстерними науковими трюками – читай книгу «Крута фізика».
У тебе є кошеня, а ще так хочеться, щоб батьки дозволили взяти маленьке цуценятко. Ти не знаєш, як його доглядати - не біда. У цьому тобі допоможуть енциклопедії «100 фактів про собак і цуценят», «100 фактів про котів і кошенят».
Заслуговує на увагу енциклопедія «100 фактів про динозаврів». Книжка в доступній формі знайомить дітей молодшого шкільного віку з історичним світом динозаврів. На кожній сторінці є чудові малюнки та фотографії, які допоможуть краще зрозуміти прочитане.
Антилопи гну, гіпопотами, амурські тигри, руді кенгуру, барибали, імператорські пінгвіни – ці тварини від нас дуже далеко, а знати хочеться про них все: як виживають вони в дикій природі, як поводяться в різних ситуаціях, які їхні оселища. Розповість тобі, юний друже, про них «Атлас тварин», познайомить з кожним описаним тут створінням, щоб збагнути його унікальне місце у світі. То з якою твариною ти мандруватимеш сьогодні?
А ще нас цікавлять такі питання:                                                 
-         як кити полюють?
-         звідки береться вогонь?
-         чому деякі тварини сплять усю зиму?
-         чи далеко до неба?                                                                  
-         чому на морозі з рота йде пара?
-         скільки волосин у нас на голові?
Відповідь отримаєте, коли прочитаєте книжку «80 хитромудрих запитань про…»
Куди зникає сонце вночі? З чого зроблені зорі? Ми самотні у Всесвіті чи десь там, на далекій планеті, є ще один хлопчик  або дівчинка, що дивиться в небо і розмірковує точнісінько про те саме? Багато науковців присвятили своє життя цим таємницям, а відповіді - не знайшли. Але є професор Астрокіт, найкмітливіший дворовий кіт, якого ви коли - небудь зустрічали. Він дає команду: «Задраїти люки й пристебнути паски безпеки»! Час нам відірватися від Землі і розвідати Всесвіт з  книгою «Професор Астрокіт і неосяжний космос».
У дітей багато запитань, часто дуже важливих. Що ж робити? Чи мусять батьки та інші дорослі на них відповідати? І чи потрібно батькам відповідати на них замість самої дитини? Книги серії «Мистецтво мислити» до кожного питання пропонують декілька відповідей. І ці відповіді ви, діти, зможете вибрати самі. Можливо запитання залишаться без відповіді? Тим краще. Адже життя, любов, краса та добро завжди залишаються запитаннями. Запитання окреслюють шлях, досліджують його, а допоможуть вам у цьому книги : «Дівчинка на всі 100% » та «Хлопець на 100%». Саме з ними легше долаються проблеми перехідного, підліткового віку, закладається фундамент дорослого життя.
Є новинки у бібліотеці для дітей і для любителів казок, віршів та гумористичних оповідань.

Приходьте, вибирайте нову книгу, читайте та отримуйте нового друга!



Біль Афгану навіки
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ша річниця виведення військ із Афганістану.

         Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі ... Щороку в ці пам’ятні лютневі дні томашпільчани  вшановують  кожного зі своїх земляків, які брали участь в тій страшній неоголошеній війні і з болем згадують воїнів, які не повернулися додому.
До цієї дати  в  читальному залі  публічної бібліотеки Томашпільської   селищної ради  організовано книжкову  виставку - пам’ять «Не гоїть рани біль Афганістану. Художня  література,документальні  матеріали і фотодокументи не дадуть нам забути про ту  страшну, чужу для нас і безглузду війну.

         Працівники бібліотеки також прийняли участь в урочистостях, присвяченому подіям  Афганської війни і були присутні на  тематичному вечорі, який відбувся  в  селищному будинку культури. Присутні на заході  мали можливість послухати  пісні на патріотичну тематику у виконанні  вінницького гурту патріотичної пісні «Аскер». Артисти виступили з програмою «Не стріляй». Гурт «Аскер» займається військово-патріотичним вихованням нашої молоді, надає волонтерську допомогу для бійців, які зараз знаходяться у зоні військових дій на Сході України, виступає  з концертною програмою для воїнів ООС. Тема війни для них відома, адже свого часу керівник та учасники ансамблю виконували бойові завдання в Демократичній республіці Афганістан.

"Білим лебедем лечу..."

6 лютого  у читальному залі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради відбулася презентація пісенно-поетичної збірки заслуженого журналіста України, автора кількох прозових художньо-публіцистичних книг, активного волонтера з перших днів російсько-української війни, нашого земляка (родом з с. Велика Русава) Василя Кізки під назвою «Сокровенне» (пісенно-поетичні роздуми власкора).
До уваги присутніх, а це вчителі-словесники та учителі молодших класів Томашпільської школи-гімназії, сільські бібліотекарі та викладачі музичної школи, працівники селищного БК, слухачі університету третього покоління, автор запропонував низку зворушливих віршів, у яких зазвучали дорогі кожному серцю мотиви любові до рідного краю, до життя, реалії сьогодення. Василь Кізка виконав низку пісень під акомпонемент директора фестивалю «Ямпільська земля», самодіяльного композитора, співака, викладача Ямпільської дитячої музичної школи Юрія Соболевського. За словами автора, збірка може бути корисною для учасників художньої самодіяльності, читців, сценаристів, режисерів самодіяльних театрів, як допомога в роботі бібліотечних та клубних закладів, шкіл, адже пісні зі збірки виконуються навіть популярними співаками.

Працівниками бібліотеки оформлено книжкову виставку автора «Білим лебедем лечу…»

вівторок, 4 лютого 2020 р.

Нові надходження літератури до Публічної бібліотеки
Завдяки зусиллям благодійного фонду «Фундація Дарини Жолдак» фонди Публічної бібліотеки поповнилися новою літературою.
 Ці книги здебільшого адресовані дітям. Засновниця фонду сучасна українська письменниця та мистецтвознавець Дарина Жолдак, на жаль, передчасно пішла з життя. Її справу продовжили однодумці – письменники, видавці та благодійні організації, які передають до бібліотек книги в рамках акції «100000 книг для сільських бібліотек»
                Бібліотеки нашої ОТГ починаючи з 2015 року активно співпрацюють з «Фундацією Дарини Жолдак» в напрямку популяризації творів українських авторів, читання, розвитку української мови, культури та мистецтва.