четвер, 23 лютого 2023 р.

Любомир Гузар людина епохи.

.


Народився Любомир Гузар 26 лютого 1933 року в родині Ярослава Гузара та Ростислави Демчук у Львові.
У 1944 році сім'я його батьків виїхала до Австрії: у місті Зальцбурзі продовжив навчання в українській гімназії, а переїхавши у 1949 році в США, закінчив середню освіту в малій духовній семінарії Стемфорді .Член Пласту. Капелан молодечих таборів Спілки Української Молоді, штат Нью Йорк.
Богословські студії відбув у Католицькому університеті Америки у Вашингтоні. В 1958 році, здобув ліцензіат богослов'я. У 1958—1969 роках — вчитель і префект у Стемфордській Духовній Семінарії Святого Василія
1969 рік - доктор богослов'я, 1972 р. захищає дисертацію на тему «Митрополит Андрей Шептицький — провісник екуменізму», в цьому ж році У 1972 році вступає в монастир св. Теодора Студита у Італії. У 1978 році Патріарх Йосип призначає єпископа Гузара архімандритом цього монастиря. У 1984—1991 роках — протосинкел Львівської Архієпархії у Римі.
У 1993 році з усією монастирською спільнотою повернувся до України. 25 січня 2001 року обраний Архієпископом Львівським та Главою Української греко-католицької церкви.
21 лютого того ж року Любомир Гузар став Кардиналом Католицької церкви з титулом святої Софії на Віа Боччеа.
У 2002 році прийняв Громадянство України.Останні роки проживав у селі Княжичі Броварського району Київської області. Помер 31 травня 2017 року в клінічній лікарні «Феофанія» після важкої недуги (цукрового діабету)
Переглянути відео за посиланням:

Міжнародний день рідної мови

 Як довго ждали ми своєї волі слова.І ось воно співа, бринить.Бринить, співає наша мова,Чарує, тішить і п’янить.

Олександр Олесь💛💙
📚📖Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
📔📘📗З нагоди свята в читальному залі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради працює розгорнута ілюстративна книжкова виставка: «О рідне слово-пам’яті спасенність». На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.






ВІД НАСІННЯ ДО ВРОЖАЮ


🌿🥀 Весна завжди починається несподівано, проте це не означає, що до неї не треба готуватися, особливо, якщо у вас попереду приємні садові і городні клопоти, і тому вже в лютому пора вираховувати час посіву насіння овочів на розсаду.
Лютий, в цілому, можна назвати цілком вдалим місяцем для проведення посіву перцю.
🫑 🌶Адже перець серед городників славиться «тугодумом». Він росте повільно. Саме тому його садять одним з перших. Найчастіше виділяють два основних види перцю: солодкий (овочевий) та гіркий (пряний). Особливою популярністю користується солодкий перець: його додають до салатів та різних страв у ньому багато корисних вітамінів та елементів. Наприклад вітаміну С у ньому міститься більше ніж у цитрусових. Це досить примхлива культура, і щоб виростити розсаду перцю, доведеться трохи попрацювати. Однак дотримуючись всіх рекомендацій, це завдання стає посильним навіть для новачків.
На майстер–класі, який провели садівники-любителі зі стажем, а вони є активними читачами бібліотеки, новачки дізналися коли сіяти перець на розсаду та як робити це правильно.
📘📗📕📖📚Яскравий тематичний прес – перегляд, який організовано на абонементі Публічної бібліотеки, «Від насіння до врожаю», дає відповіді на всі питання стосовно «короля вітамінів» – перцю.🫑 🫑 🫑





КНИЖКОВИЙ ЧЕЛЕНДЖ ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ


Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у Звягелі оголосив книжковий челендж #LesyaBookChallenge з нагоди 152-ї річниці від дня народження письменниці. Мета – популяризувати творчість Лесі Українки.
Сфотографуйтесь із улюбленою книгою (книгами) Лесі Українки або про неї та викладіть фото у соцмережі з хештегом #LesyaBookChallenge2023. Обов'язково зазначте назву, автора і рік видання. Не забудьте передати естафету своїм друзям. Акція проходить з 30 січня до 25 лютого 2023 р.
Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради долучається до челенджу і рекомендуємо читацькій спільноті книгу
📚📖📔Леся Українка. Сюжети з життя: Фотокнига.-2001


Подаруй книгу бібліотеці


📘📙📔📚
Користувачі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради підключилися до щорічної акції "Подаруй бібліотеці книгу". Гарним подарунком стали книги від сім’ї Валерія та Валентини Сауляків.
Ми щиро і безмежно вдячні за подаровані книги, бо впевнені - вони стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки і обов’язково знайдуть свого читача.


Потужній промінь світла з Майдану.

 

20 лютого Україна вшановує пам'ять героїв Небесної Сотні . До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Серед Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет. Вони згинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи ціною власного життя. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет. Ми зобов'язані, особливо зараз, під час війни, не забувати про те, з чого все починалося, бо Майдан був фактично першою битвою російсько-української війни. Зараз ми щодня бачимо нових і нових героїв, які звіряють своє життя з подвигом Небесної Сотні. Ведуть героїчну боротьбу на Сході країни, демонструють мужність, стійкість, відданість ідеалам свободи та справедливості,а найбільше- віру в нашу перемогу над ворогом.🇺🇦
📒📘 Більш детально ознайомитись з подіями, які відбувались на Майдані з біографією героїв, які загинули захищаючи державну незалежність України ви зможете відвідавши виставку в читальному залі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради «Потужній промінь світла з Майдану».



17 лютого міжнародний День спонтанного прояву доброти та День кота в Європі.


🐱🐈 У світі практично немає людей, байдужих до котів. Створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті День кота в Європі, відзначають з 1992 року — 17 лютого. Це звичайно ж не офіційне або державне, а скоріше народне і громадське свято. Ідея Клауді знайшла відгук не тільки в активістів та захисників тварин, але сподобалася і більш широкої аудиторії. На підтримку Дня кота в Італії стали організовуватися численні дискусії, конференції, в тому числі фото виставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну та Польщу. Це свято має ще і іншу назву «День спонтанного прояву доброти».🐈‍⬛
Багато народів світу вірять: кіт – одна з найбільш магічних тварин на нашій планеті. Здавна люди асоціювали кішку з чаклунами, магами і потойбічними силами. А одна з легенд свідчить, що кіт – єдина істота, яка може вільно ходити між пеклом та раєм.
🐾📔📘📗Більше інформації про домашніх улюбленців юні читачі зможуть знайти в книгах, завітавши до бібліотеки для дітей. Проявляйте доброту! 🤗 😽 😻