пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

ПРО ГІДНІСТЬ - ДІТЯМ


🇺🇦Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробили дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-2014 років, Революція Гідності.
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Події, які відбувалися в Україні, починаючи з листопада 2013 року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави.
Про це йшлося на годині історичної правди «Україна – країна нескорених!», що відбулася в читальній залі Публічної бібліотеки. Діти переглянули фільм «День Гідності та свободи. Хронологія двох революцій». До заходу оформлено тематичну виставку «Вистояли на Майдані – переможемо у війні». 🇺🇦




БЕЗПЕЧНО МАНДРУЙ ІНТЕРНЕТОМ


👩‍👩‍👧‍👦Турбота про дітей в інтернеті набуває більших масштабів. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в соцмережах.📱
Щоб використання Інтернету приносило користь, діти повинні вміти приймати розумні рішення. Важливо допомогти їм усвідомити, що люди й ситуації в Інтернеті не завжди такі, якими здаються. 💻Щоб залишатися в безпеці в Інтернеті, потрібно навчитися розрізняти, що справжнє, а що фальшиве, чим і з ким можна ділитися онлайн. 🍂Особиста конфіденційність і безпека так само важливі в Інтернеті, як і в реальному житті.
В Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради пройшла навчальна година.🖥 Діти в ігровій формі навчалися основам онлайн-безпеки, брали участь у вікторині «Безпечний інтернет» та переглянули мультфільм🐢 «Хаппі та її суперсила», з якого дізналися, які небезпеки можуть очікувати на них у соцмережах: як відбирати контент для свого профілю й приватних повідомлень і на які прохання від “друзів” треба відповідати рішучим “ні”.




вівторок, 19 листопада 2024 р.

КАРТОПЛЯ ХЛІБ БЕРЕЖЕ


🌷14 листопада в Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради відбулося чергове засідання клубу за інтересами «За покликом душі». Тема засідання була присвячена одній з найпоширеніших овочевих культур в світі, королеві городів і полів – картоплі.🥔
Клубівці дізнались цікаві історичні факти та легенди про картоплю, її харчові та лікувальні цінності. Переглянули відеоролики з вирощування різноманітних сортів. Поділилися своїми секретами вирощування цього чудо–овочу на власних присадибних ділянках. 🌻Прикрасою заходу стала виставка досягнень клубівців: «Той не знає насолоди, хто картопельки не їв». Яких лише на виставці сортів не було: «Рів'єра», «Кримська», «Кубанка», «Тайфун», «Славута», «Билина», «Орла» та «А. Роза». Про властивості та переваги кожного сорту цікаво розповідали Людмила Боярська, Тетяна Бачмага, Марія Дейдиш, Світлана Смоляк.
🥘 «Картопля ніколи не приїдається» - кажуть в народі. Про це засвідчили смачненькі картоплянички та картопелька в мундирах, якими поласували всі учасники клубу, а заодно узгодили майбутню тему засідання.










БІБЛІОТЕКИ У СФЕРІ МЕДІАГРАМОТНОСТІ


Бібліотеки в сучасному вимірі – це важливі суб`єкти медійно-інформаційної діяльності, формальної та неформальної, які мають простір, ресурси, кадри. Мають значні напрацювання і виступають провідниками щодо медіаграмотності в своїх громадах.
Директор Публічної бібліотеки Тетяна Кушнір взяла участь у Міжнародній конференції «Медіаграмотність в умовах війни та глобальних трансформацій», яка відбулася 11 листопада в Києві. Організатори конференції - громадська організація Український інститут медіа та комунікації у партнерстві з DW Akademie, за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Програми підтримки ОБСЄ для України, Міністерство закордонних справ, у справах співдружності та розвитку Великої Британії, ZINC Network. Цільовою аудиторією конференції були ключові стейкхолдери, які працюють у сфері медіаграмотності. У панельних дискусіях брали участь як українські, так й іноземні експерти (США, Латвія, Іспанія, Болгарія). Спікери ділилися цінним досвідом та практиками щодо:
➡️ Міжнародної колаборації у сфері посилення медіаграмотності населення різних країн світу.
➡️ Кількісних вимірів медіаграмотності: як досліджувати аудиторію та вимірювати результати проєктів.
➡️ Стратегії роботи з вразливими аудиторіями у сфері медіаграмотності в умовах війни.
➡️ Цифровізації та розвитку ШІ як виклику для сфери медіаграмотності.





МАЙСТЕР УСМІШКИ ОСТАП ВИШНЯ


🌻13 листопада виповнюється 135 років від дня народження українського письменника Остапа Вишні. 📚Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади - і здобув всенародне визнання самобутнього майстра української сатири й гумору. Започаткував у літературі новий жанр – усмішку, яка стала своєрідною візитівкою його творчості.📙
З нагоди відзначення 135-річчя від дня народження видатного українського письменника-сатирика Остапа Вишні, на абонементі Публічної бібліотеки проходить літературний навігатор: «Король українського гумору», де ви, шановні читачі, знайдете цікаві факти з життя і творчості письменника.
Ви знали про те, що:
✅Остапа Вишню насправді звали Павло Губенко. Чому він обрав саме такий псевдонім? Кажуть, він просто дуже любив вишні.
✅Народився у багатодітній родині (у батьків було 17 дітей, і всі вони отримали гідну освіту).
✅Рано навчився читати, до школи пішов, коли йому не виповнилося й 6 років.
✅Найперша книжка, яку прочитав письменник була «Сорочинський ярмарок» М. Гоголя.
✅Працював фельдшером в царській армії, згодом – у хірургічному відділені лікарні Південно-Західної залізниці. Але ця робота не приносила йому такого задоволення, як написання гуморесок.Тому хлопець займався самоосвітою і в 1917 поступив на історико-філологічний факультет Київського університету.
✅У 1933 році письменника звинуватили в контрреволюційній діяльності та тероризмі. Він ледве врятувався від розстрілу. Близько 10 років життя Остап Вишня провів у концтаборах, де сильно зіпсував своє здоров’я. У той час його підтримувала лише друга дружина Варвара Маслюченко. Більшість друзів відвернулися, знайомі з родиною навіть не віталися.
✅Зараз його онучка Мар’яна Євтушенко шанобливо зберігає шахи з хліба, виготовлені дідусем в колонії.
✅Розповідають, що свої твори на виступах Остап Вишня читав абсолютно рівним тоном,без мінімальної акторської гри, але аудиторія однаково реготала до сліз.
✅Був редактором відомого гумористичного журналу «Перець».