Світлини сімейного альбому Щетніцького Євгена Олександровича селище Томашпіль (c.Олександрівка).
Фото1. Велика, дружня, заможна родина Назара Андрійовича та Степаниди Іларіонівни Шкураків. Цей симпатичний вусань - Назар Шкурак, брат мого прадіда Прокопа Андрійовича Шкурака. Праворуч від нього сидить дружина Степанида, вони тримають на руках маленьких онучат. Ліворуч від Назара Андрійовича донька Марія, з правої сторони від Степаниди Іларіонівни дочка Текля. Дивлюсь на рідню, що стоїть за батьками. Ліворуч зять, Йосип Щетніцький, чоловік Марії, далі невістка Марія з чоловіком Іваном (сином Андрія та Степаниди), син Терентій з дружиною Пелагією, далі зять Іван, чоловік Теклі. Вся родина одягнена по-святковому – білі вишиванки, шерстяні піджаки, жінки в пишні у складку спідниці. На грудях кілька низок коралів.
1928 рік.
Фото 2. На фото родина мого прадідуся Щетніцького Захара (1888 р. н.) з Томашпілки. Сидять ще такі молоді Захар та Марта з дітьми: Анастасією (1915 р. н), Євдокія (1920 р. н), та сином Ульяном (1922 р. н), моїм майбутнім дідусем.
Важким було життя молодого подружжя Щетніцьких. Батько бабусі Марти - Ларій, служив у царській армії гусаром, додому не повернувся, загинув молодим, мати теж померла молодою від сухот. Не кращою була доля Захара, батьки котрого теж померли молодими. Виховувався прадідусь Захар у родині священника в селі Велика Русава. Молоді побралися і жили у будинку Марти на Томашпілці. На молодшій дочці Євдокійці, її всі називали пестливо Донька, біленька вишиваночка та шерстяна у складку спідниця, в коси вплетені бинди – кісниці, але ніжки босі. На дівчатках та матері намисто та пацьорки. Дідусь Захар працював на цукровому заводі, бабуся Марта сушила садовину у сушарці і продавала на ярмарку, проживали - не бідували.
Виховали Захар і Марта 4 дітей, остання Ганнуся народилася в 1937 році. Прожила Ганна Захарівна все своє життя в місті Каховка Херсонської області. З початком повномасштабної фази війни росії проти України, Нова Каховка була окупована російськими військами. На долю вже немолодої жінки та її сім’ї випали страшні випробовування. Постійні обстріли, руйнації, невизначеність, та окупація. Більше двох років родина перебувала в таких жахливих умовах. Нині вона з сім’єю проживає в місті Києві.
1930 рік.
Фото 3. Дві великі родини Щетніцьких та Шкураків зібралися на весіллі. Виходить заміж перша онучка Щетніцького Захара та Марти - Галина, наречений Михайло. Біля молодої пари Анастасія та Павло Страшнюки, батьки нареченої та бабуся Марта з дідусем Захаром. Позаду молодих численні родичі серед яких мій дідусь Ульян (той, що в кашкеті), а бабуся Ольга тримає на руках п’ятимісячного хлопчика. Це перше фото мого тата Олександра Щетніцького. Впізнавай, шановна родино, себе на цій фотографії якій вже понад 60 років!
1960 рік.
Фото 4. А на цьому фото мої рідненькі два дідусі: ліворуч - Павло Барчишен, знаний бригадир тракторної бригади Білянського відділку радгоспу, та Ульян Щетніцький – ветеран Другої світової війни, який пройшов її пекельними дорогами аж до Берліну, та повернувся додому у 1947 році з численними нагородами. В дідуся Павла на руках примостився я - Євген Щетніцький, а в дідуся Ульяна моя двоюрідна сестричка Людмила.
1987рік.
Проєкт реалізовується завдяки Лариса Білозір та ГО Ми - Вінничани
Немає коментарів:
Дописати коментар