четвер, 10 квітня 2014 р.

До 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Великий син великого народу

   У рамках 200-ліття від дня народження Великого Кобзаря, в читальній залі районної бібліотеки відбувся літературний вечір «Великий син великого народу», учасниками заходу стали бібліотечні працівники району.

Геніальна поезія Т. Г. Шевченка окриляє душу українського народу. У його творах майстерно поєднані любов до України та нищівна критика українців за рабську німоту.  

І сьогодні твори Кобзаря знову оживали з уст учасників заходу, її ведучих, вели присутніх тернистим життєвим шляхом народного співця, від дитинства до поховання на Чернечій горі.


   
Заглибитись в духовну спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості і в наші дні, допоможе користувачам районної бібліотеки виставка-портрет «Тарас Шевченко – духовний взірець нації», організована працівниками районної бібліотеки. 

Виставку розкривають розділи:
      *       Шляхом великої долі,
      *       Живописних справ майстер,
      *       Світова слава Т. Г. Шевченка.

 Виставка-портрет розрахована на учнів та  студентів для кращого засвоєння навчальної  програми, а також користувачам, яким  цікаві і близькі твори Т. Г. Шевченка.
Слово вічне, слово невмируще


   21 січня в Томашпільській районній бібліотеці для дітей пройшла година поезії «Слово вічне, слово невмируще». До заходу працівники бібліотеки організували перегляд літератури «Думи мої, Думи мої…».
Юні читачі РДБ, знайомлячись із літературою, представленою в перегляді, відібрали твори Т. Г. Шевченка, які найбільше їм сподобалися. І під час заходу ожило Кобзареве слово. Учні молодших класів читали: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «Зацвіла в долині червона калина», «Ой діброво – темний гаю!», «Тече вода з-під явора».Хлопчикам найбільше сподобалася поезія, в якій Тарас Григорович розповідає про власне життя: «І виріс я на чужині», «І золотої, й дорогої», «Мені тринадцятий минало» та ін. Діти не лише читали вірші Шевченка, але й висловлювали власну думку про прочитане.

   Захід показав, що палкі слова Великого Кобзаря звучать і сьогодні свіжо та велично, закликаючи сучасників любити свій край, свою рідну Батьківщину.

Незгасне світло Кобзаря

   До 200 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в Вапнярській селищній бібліотеці для дітей 5-го класу проведено літературну годину на тему: «Незгасне світло Кобзаря».Захід підготували та провели бібліотекарі, які більш детальніше ознайомили учнів з життям та творчістю Великого Кобзаря. Діти пізнавали Шевченка не тільки як геніального народного мислителя, основоположника нової української літератури, а й як великого художника.
Учні декламували вірші, читали уривки із священної книги «Кобзар» та переглядали ілюстровані малюнки Т. Г. Шевченка.

До заходу бібліотекарями була оформлена яскрава книжкова виставка під назвою «Він Світоч наш і мова наша вічна», за розділами:
      -  шляхами Тарасової долі,
      -  Слава Шевченка – слава України,
      -  Крізь віки він будить дух народу.
На якій були представлені книги про життя та творчість видатного Кобзаря та твори Т. Г. Шевченка. Виставка зацікавила не тільки присутніх учнів, а й багатьох відвідувачів бібліотеки. 
      Ми глибоко вклоняємось перед Великим Кобзарем, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом є прикладом невтомного борця за волю, апостолом правди, миру та братання. 

Жіноча доля у творчості Тараса Шевченка

   У Комаргородській сільській бібліотеці було проведено літературний ранок «Жіноча доля у творчості Тараса Шевченка», присвячений 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря. На заході були присутні учні 5-6 класів місцевої школи, активну участь приймали всі запрошені. 
   Виховний захід ми присвятили материнській, жіночій долі, а краще недолі у творчості Великого Кобзаря Т. Г. Шевченка, бо образ нещасної, закріпаченої жінки поет носив, «неначе цвяшок, у серці вбитий». Цей зойк душі, крик раненого серця випливе пекучим гнівом до панів лиходіїв, які топтали жіночу гідність, плюндрували жіночу красу, розпинали материнську радість. Для Шевченка нещасна доля жінки-кріпачки була не лише суспільною, а й особистою трагедією. Його матір ще «молодую у могилу нужда та праця положила», рідні сестри поневірялись на панщині, це доля всіх нещасних жінок.  Немає у світовій літературі іншого поета, який би так ніжно, з любовю оспівав у своїй творчості жінку-матір усієї Землі, берегиню, продовжувачку роду, це стало святим ідеалом для багатьох поколінь. 
   «Такого полумяного культу материнства, такого апофеозу жіночого кохання і жіночою муки не знайти ні в одного з поетів світу», - писав М. Рильський. 
   Присутні на заході та читачі сільської бібліотеки переглянули книжкову виставку «Живи поете в памяті людській».У Шевченковій світлиці


    Саме під такою назвою відбувся літературний вечір у Олександрівській сільській бібліотеці, приурочений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря.

Святково прикрашений краєзнавчий куточок в бібліотеці. На стінах – вишиті рушники і розмаїття хусток. Звучить запис пісні «реве та стогне Дніпр широкий»…

На столі і стелажі розгорнуто виставку «Тарасові скарби».

Виходять ведучі: завідуюча клубом Крук Світлана Миколаївна та студентка Київського інституту культури Міняйло Любов Миколаївна і читають вірш М. Рильського «Кобзарем його ми звемо,

                      Так від роду і до роду,

                      Кожний вірш свій і поему

                      Він присвячував народу»…

   Зав. бібліотеки Н. П. Щетніцька виступила в ролі бабусі, що розказує своєму внукові (учневі 2-го класу Пугачову Анатолію) про дитинство і життєвий шлях майбутнього генія українського народу Т. Шевченка.

   Учні 1-6 класів читають вірші поета з шкільної програми, також вивчені заздалегідь до свята. Щиро і зворушливо прочитала вірші Радзієвська Маринка, Пугачов Анатолій, Колешник Олександр.
   Пісню «Кобзареві» Станіслава Миколайовича Сауляка, викладача Тульчинського училища культури виконали колишні студентки училища Крук Світлана і Міняйло Люба. 

   У записі звучали пісні «По діброві вітер віє», «Заповіт».

Вірш «Розрита могила» читала О. Соболєва. А далі вона і Соболєв І. П. провели літературну вікторину за творчістю Т. Г. Шевченка.  

   Учасники вечора на перебій відповідали на запитання. А це значить, що Шевченко – сучасник для всіх поколінь. Бо він супутник свого народу і цілого людства, гордість та слава для України.     

Читаємо Тараса, учімося в нього

Турнір знавців творчості Тараса Шевченка «Читаємо Тараса, учімося в нього», присвячений 200-літньому ювілею письменника, зібрала Антонівська сільська бібліотека. Захід проходив за номінаціями:
-         конкурс-розминка «Швидко й влучно»;
-         гра-мікрофон «Що я знаю про життя Тараса Шевченка?»;
-         конкурс розумників та розумниць «Чи знаю я твори Великого Кобзаря?».

А от гра «Слабка ланка», розкрила не тільки поетичні здібності юних антонівчан, а й їх співочі таланти. Учасники виконували пісні на вірші поета, змагалися за майстерність їх виконання.
Святково оформлена розгорнута книжкова виставка «Велетень у царстві культури» вдало доповнювала дійство.

Найактивнішими учасниками турніру стали: Пустовіт Вікторія, Продан Тетяна, Мазур Марина, Кордонська Анастасія, Нерлуцький Олег, Подольський Олег, Григорук Роман, Бойко Олександр, Бугайчук Леся. 

Тарас Шевченко – великий син українського народу


     Йде землею 200 весна від дня народження Великого Кобзаря. І зустрічаючи світлий березень, кожен з нас подумки говорить з Тарасом. Звичайно, у всіх нас свій Шевченко, і своя дорога до нього. Одні люблять серцем його твори, інші вже й забули, коли відкривали його заповітний «Кобзар». Роковини Тараса Шевченка – особливе свято для України. 9 березня – не просто день народження видатного письменника. Це день духовного народження нашого народу. Саме поява Шевченка засвідчила справжнє народження українців.  Геній Шевченка розкрив у своїх творах душу своєї нації і дух своєї доби.


     Він – як член сімї, як найдорожча людина, але й сьогодні як живий говорить із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полумяне і міцне. З любовю та повагою поставилися читачі Вилянської сільської бібліотеки до творчості Тараса Шевченка. Провівши у бібліотеці захід у вигляді усного журналу, де з великою цікавістю перегортали його сторінки.
     На перші сторінці журналу, яка мала назву «Життя і творчість Т.Г.Шевченка», присутні, а саме діти 1- 4 класів дізналися про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря. Звучали пісні на твори Тараса Григоровича «Не на шовкових пелюшках», «Думи мої, думи мої», «По діброві вітер виє» від жіночого ансамблю «Оберіг».
     На другій сторінці журналу «Поезія Тараса Шевченка» учні  читали вірші – це Магаляс Наталя, Комісарчук Катя, Заведія Марина, Волтерніст Марина, Колісник Оля, Мамчур Оля, Ярова Настя, Ревера Діма, Дмитришина Аліна, Мельник Ярослав, Стебельська Валерія, Кукуруза Олена. Читаючи Шевченкові вірші, ми побачили, які біди спіткали поета, і розуміючи, що всі негаразди пройдуть. З Шевченком всі біди стануть меншими.

      На третій сторінці усного журналу нас чекала вікторина. Діти давали відповіді на запитання про життєвий шлях Тараса Григоровича та з якого твору дані рядки. Найбільш активними були Волтерніст Марина та Комісарчук Катя.
     Перегорнувши останню сторінку «Твори Т.Г.Шевченка в малюнках» діти познайомилися з виставкою малюнків «Поезія Шевченка очима дітей», давали назву твору до якого був представлений малюнок.


     І на закінчення всі присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Тарасовими шляхами». Всі присутні на заході були нагороджені солодощами.

Шевченкові думи переживуть віки

   До 200 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в  Пеньківській  сільській  бібліотеці  для  учнів 4-6 класів  було  проведено  літературну  годину  на тему: «Шевченкові думи переживуть віки».
    Діти  ознайомились з життєвим і творчим шляхом поета, дізнались як Тарас навчався науки у дяків, як у нього прокинувся талант до малювання, написання віршів,  за яких умов пан зробив «відпускну», про пісні Кобзаря, що стали народними.

    Учні із задоволенням декламували  вірші та уривки з книги «Кобзар», також  відповідали на запитання  вікторини «Знавці життя і творчості Шевченка».

      До заходу у  бібліотеці  оформлена яскрава книжкова виставка під назвою
«Ми  чуємо  тебе  КОБЗАРЮ»  крізь  століття», за  такими  розділами:
-          шляхами великої долі,
-          величне  слово  Кобзаря
На якій були представлені книги про життя та творчість і твори  Т. Г. Шевченка.
     Т. Шевченко  все  своє  життя  весь  свій  могутній  талант  присвятив  українському  народові: своїм  сучасникам  і  нам,  нащадкам.  Ми  вдячні  йому за  «Заповіт», і за  «Гайдамаків», і за  «Катерину».  Читаємо  Шевченкові  твори,  вивчаємо  їх,  шануємо  те,  що  залишив  нам  у  спадок  Великий  Кобзар.

     Тарас Шевченко – співець рідного краю

    В Липівській сільській бібліотеці для учнів старших класів відбулася літературна вікторина, присвячена 200-річному ювілею Великого Кобзаря «Тарас Шевченко – співець рідного краю».
Про звязки великого українського поета, художника і мислителя з нашим краєм, та вшановування його памяті на Вінниччині – розповіла завідуюча сільською бібліотекою Н. І. Бабіна. Учитель української мови та літератури Н. І. Червань ознайомила учнів та присутніх на заході з літературно-художньою творчістю Шевченка, присвяченою Поділлю.
Напередодні, в читальній залі сільської бібліотеки було організовано розгорнуту книжкову виставку «Вічний як народ», за розділами:
-         Життя і творчість Т. Г. Шевченка
-         Дорогами подільської осені
-         Поділля в творчості Кобзаря
-         Письменники-земляки про Т. Г. Шевченка
Виставка літератури допомогла учасникам літературної вікторини давати відповіді на непрості запитання, учні відкрили для себе нові цікаві факти перебування Т. Г. Шевченка на подільській землі.
Найактивнішими знавцями творчості геніального письменника стали учні Липівської школи: Бондар В., Бондар І., Никитюк О., Никитюк В., Кордиманенко В., Лозовська О., Сулиган А., Гордійчук О., Сливка І., Кисличенко Б., Скрипник О., Рура А., Вараниця О.

Життєвий шлях Т. Г. Шевченка

   «Життєвий шлях Т. Г. Шевченка» під такою назвою проведено літературно-музичну композицію в Гнатківській сільській бібліотеці працівниками будинку культури та бібліотеки. В читальному залі організовано книжкову виставку «Шевченкове слово у віках не старіє».
Учні старших класів читали і декламували поезії Т. Г. Шевченка, ведучі розповідали про життя та творчість поета, а працівники будинку культури та учасники художньої самодіяльності виконували музичні твори на вірші Т. Г. Шевченка. Роль малого Тараса виконав учень 5-го класу Хмарук О., а матір грала – Павлюк Т., їх виконання захопило всіх присутніх. Ведучі Патраманська Н. та Красножон Л. цікаво та захоплюючи розповідали про життя поета. Читці – Красилюк Настя, Патраманський Максим, Говтвян Настя, Кушнір Карина, Бабій Вася, Лукіянчина Таня, Красилюк Марина, Мізерій Аня, Попова Діана.

В залі прозвучали пісні на твори Т. Г. Шевченка «Зоря моя вечірняя», «Думи мої думи», «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні працівників будинку культури Дубінчак Наталі, Лімчук Лариси, Мазура Олександра та учасників заходу.  

Цілюще джерело Шевченківської музи

   Згідно розроблених заходів, щодо відзначення 200 – річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка, в Томашпільській селищній бібліотеці відкрита книжково - ілюстраційна виставка під назвою «Цілюще джерело Шевченківської музи».

 За такими розділами:
·        «Життя та літературна творчість Шевченка»;
·        «Шевченко – художник»;
·        «Славетними шляхами великого Кобзаря»;
·        «Доземний уклін тобі, Тарасе!»
·        «Вшанування Т.Г.Шевченка за кордоном».26 лютого в бібліотеці відбувся перегляд документального фільму «Життя Тараса Шевченка», який демонструвався від 14.00 до 17.00, щоб діти всіх вікових груп мали змогу познайомитися з періодом раннього дитинства геніального сина українського народу.

Незламний поборник правди

      Двохсоту річницю з дня народження українського класика, поета й митця Т. Г. Шевченка, відзначили читачі Яришівської сільської бібліотеки. Літературний ранок «Незламний поборник правди» зібрав шанувальників творчості Шевченка, серед яких і школярі, і молодь, і старше покоління…

Образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника, людини – розкрили присутнім ведучі заходу Чубатюк Людмила та Червань Артем. Довідалися багато нового і цікавого про життя і творчість поета, допоміг огляд літератури «Наш Великий Кобзар», який провела завідуюча бібліотечного Кмитюк М. А.  Учасники заходу Улановська Софія, Чубатюк Аня, Шклярук Влада, Цаплюк Вікторія читали вірші та уривки творів геніального поета. По закінченню заходу старше покоління побажало бути щирими українцями, яким був великий Тарас Шевченко. 


Його імя в серці народуСвіт постав зі Слова,
І Україна постала зі Слова,
І те Слово було – Шевченковим.

«Його імя в серці народу» – така назва літературної години, яку проведено для читачів Горишківської сільської бібліотеки, присвятили горишківчани захід 200-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Життєвим і творчим шляхом Кобзаря повела присутніх завідуюча бібліотекою Мостова Н. М. Цікаву розповідь присутні почули про матір великого поета, Катерину Якимівну Бойко.Учасники заходу декламували вірші поета, брали активну участь у літературній вікторині «Шевченка читаємо, Шевченка знаємо», знайомились з книгами та періодичними матеріалами книжкової виставки «Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди».
З захопленням присутні на заході ознайомилися з презентацією робіт сільської вишивальниці Михальченко М. М., серед представлених робіт почесне місце зайняв портрет Т. Г. Шевченка, дбайливо вишитий майстринею.

Його імя нам треба памятати

«І мене в сімї великій,
В сімї вольній новій
Не забудьте помянути
Не злим тихим словом.»

Такими словами розпочалось у Раківській сільській бібліотеці святкування 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Під час літературної години учні переглянули книжкову виставку «Його імя нам треба памятати». Декламували уривки з Кобзаря «Мені тринадцятий минало», «Думка», «Сестрі», «Заповіт». Відповідали на запитання літературної вікторини.
В заході приймали участь старшокласники школи: Скобар І., Богайчук В., Томчишена А., Ліміна В., Височанський О.

Найменшими учасниками заходу були: Наприклад А., Сауляк А., Лесько К.
Учасники та присутні були раді доторкнутися до літературних джерел великого Кобзаря. 

Світова велич Кобзаря

   200-річний ювілейний вечір «Світова велич Кобзаря» для учнів старших класів провела Рожнятівська сільська бібліотека разом з загальноосвітньою школою та сільським будинком культури.
Захід проходив у формі усного журналу «Живи в мені ти вічний спів Тараса», сторінки журналу розповідали про потужні джерела поетової долі, про його дитинство, викуп з кріпацтва, поетичну творчість. Проникливо, щиро й задушевно читали вірші учні 7-го класу:
Олексій Білоочко, Павло Вонсач, Аліна Гоцуляк, Аріна Зубова, Наталя Іваненко, Андрій Кубай, Віта Сауляк, Богдан Синицький, Іванка Собчук, Михайло Яцко.


Другою сторінкою журналу стала інсценізація виставки «Наймичка», за однойменною поемою Т. Г. Шевченка. Майстерно зіграла наймичку Ганну Олена Прадівляна, діда Трохима – Володимир Вакарук, Інна Сауляк – Катерину, Андрій Гурін – Марка, а бабу Настю – Віталіна Гуріна, слова автора читали Ганна Сауляк та Віталіна Грига.
Глядачі оцінили виступ юних аматорів бурхливими оплесками.
Всі присутні на заході переглянули ілюстровану книжкову виставку «Незнаний поборник правди». 

Слово великого Кобзаря

   В читальному залі Пилипи-Борівської сільської бібліотеки було проведено літературну годину присвячену 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка: «Слово великого Кобзаря!». Захід відкрила завідувач сільською бібліотекою Дудник Л. М., яка наголосила, що Т. Г. Шевченко – це геній усіх часів та народів, а його книга «Кобзар» - Біблія українського народу.


Присутні учні 7-9 класів читали вірші світового генія, неперевершеного майстра слова Т. Г. Шевченка. Це учні: Крижанівська Анастасія, Богацька Руслана, Потапова Олександра, Зінов’єва Анжела, Свинаренко Олександра, Покрищук Олеся, Селезньова Вікторія.     Ведучі заходу розкрили велич і безсмертя українського поета, показавши красу і неперевершеність його творів. Розповіли про життєвий та творчий шлях поета та про Біблію українського народу – безсмертний «Кобзар».                               

На заході була представлена книжкова - ілюстративна виставка «Велет народного духу», з якою могли ознайомитись усі присутні.                  Бібліотекар підвела підсумок заходу світлого образу Великого Кобзаря, проникливості й глибини його думки, мужності і ніжності його лірики, гостроти його слова, пісенності його віршів, самовідданої любові його до своєї Батьківщини, до свого народу. Побажала учням гарних успіхів у навчанні, любові та поваги до ближнього. 

Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря

   «Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря» – під такою назвою проведено літературну годину, присвячену 200-літньому ювілею видатного українського письменника Т. Г. Шевченка, в Кислицькій сільській бібліотеці

Творчим та життєвим шляхом Кобзаря провели учасників свята ведучі Б. Пшеничний та М. Червонцева.

Майстерно інсценізували уривок з книги С. Васильченка «В бурянах» Давидчук Катя та Балдеску Ангеліна. 
Першу зустріч маленького художника Тараса з Сошенком зіграли С. Годун та Чуба Є.
В бібліотеці читались вірші та уривки поем, звучали пісні на слова великого поета: «Садок вишневий коло хати», «По діброві вітер віє» та «Заповіт». Привертала увагу присутніх по-святковому оформлена книжкова виставка «До поки сонце з неба світить, тебе Тарасе, не забудуть», яку розкривали розділи:
* Шляхами великої долі;
* Світова слава знаменитого сина України;
* Т. Шевченко: гармонія пензля і слова. 

Живеш, Тарасе, поміж нами

   У Вапнярківській сільській бібліотеці відбувся конкурс знавців творчості Тараса Григоровича Шевченка «Живеш, Тарасе, поміж нами».
Конкурс складався з шести турів:
-         Всім знайомий Шевченко (біографія письменника);
-         Літературна спадщина Кобзаря;
-         Шевченко художник;
-         Конкурс капітанів ;
-         Цікаві цифри;
-         Конкурс вболівальників.
У формі змагання учні продемонстрували чудові знання творчості великого письменника. Майстерно зіграв роль маленького Тараса 9-класник Михайло Шеремета, який хвилююче читав вірші Шевченка.

Найактивнішими учасниками заходу були Артюхова Марта, Артюхова Наталя, Накієва Катя, Шамрай Назар, Васалатій Ірина, Вовчок Віта, Долгова Діана.
Присутні переглянули книжкову виставку «Живий навік поета вічний дух».

Голос Шевченка з віків долинає

   Яланецька сільська бібліотека активно долучилася до святкування 200-річчя великого поета Т. Г. Шевченка. Літературний вечір «Голос Шевченка з віків долинає» скликає до бібліотеки шанувальників творчості митця.

Завідуюча бібліотекою К. І. Савчук розповіла присутнім про нелегке життя і життєдайну силу творчості поета, про його палку любов до рідного краю і до своєї мови, наголосивши, що його твори пробили мур байдужості й ворожості до українського слова, піднісши нашу мову і літературу на нечувану височінь.
Відбулася презентація книжкової виставки «І мене в сімї великій, в сімї вольній, новій».
Учасники читали вірші та уривки з поем, брали активну участь в літературній вікторині «Читаємо Кобзаря, вчимося в нього».
А найактивніші учасники свята стали Ярослав Мороз, Андрій Біжан, Діма Макаренков, Саша Савчук, Ігор Калетнік, Микола Липівський.

На вічному шляху до Шевченка

   В Паланській сільській бібліотеці було проведено годину пам’яті «На вічному шляху до Шевченка» (до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка).
На свято було запрошено дітей та юнацтво. Святково прикрашена зала, на столі портрет Т. Г. Шевченка увінчаний вишитим рушником. Захід розпочатий словами Ліни Костенко з поезії «Кобзарю, знаєш, не легка епоха…».                   Всі ознайомилися з життєвим і творчим шляхом поета, дізналися як Тарас навчався, розпочав свій творчий шлях, незважаючи на всі труднощі не зрікся своєї мети. 

                                                                                                                                   Всі бажаючі читали вірші Шевченка. В. Бурдейний читав вірш «Сон», А. Буга читав вірш «Мені тринадцятий минало»,  Т. Осаволюк «Тече вода із-під явора», О.Шпикуляк «Садок вишневий коло хати». Всі присутні знають вірші Шевченка із задоволенням декламували їх, українську літературу на новий рівень, його творчість неможливо переоцінити. По закінченню прозвучав твір Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

Шевченкове слово у віках не старіє

   У рамках відзначення ювілею Великого Кобзаря в Марківській сільській бібліотеці проведено літературну годину «Шевченкове слово у віках не старіє».                                                                                                                        Учні 4-го класу Марківської школи (класовод Косюк Т. П.), почули багато відомого і невідомого про дитинство і юність поета, його зовнішність, вдачу, талант, останні дні життя. Особливу увагу було звернено на те, що Т. Шевченко був не тільки геніальним поетом, а й великим українським художником-живописцем.
Юні читачі бібліотеки Бойко Аліна, Миколишена Богдана, Барасій Настя, Опаренюк Олена, Ремізов Андрій, Гержеу Максим, Ревера Влад, Замоченюк Павло з великою повагою та гордістю читали вірші геніального поета. 

До заходу оформлено книжкову виставку «Невмирущий Кобзар».


Наш безсмертний Кобзар


   В день народження Т. Г. Шевченка в Жолобянській сільській бібліотеці відбулося свято – літературна година «Наш безсмертний Кобзар»Завідуюча бібліотекою Стоянова О. П. повела присутніх стежками босоногого дитинства Т. Г. Шевченка, гортала відомі і невідомі сторінки його життя. Учасники клубу художнього слова «Джерело» з величною повагою та патріотизмом декламували вірші письменника.
Сільський голова Безган О. І. наголосила, що рядки, написані великим патріотом багато років тому, як ніколи актуальні сьогодні, вони підтримують дух і солідарність всіх українців, допомагають зберегти Україну єдиною.


Всі присутні на заході переглянули книжкову виставку «Безсмертний Кобзар», оформлену до ювілею великого поета.

Він буде жити вічно

   11 березня біля памятника Т. Г. Шевченка відбулося Шевченківське свято «Він буде жити вічно», до 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря, підготовлений Височанською сільською бібліотекою спільно з будинком культури та ЗОШ.
У цей березневий день учасники свята мали можливість доторкнутися серцем і душею до невмирущої поезії Великого Кобзаря, що став славою і гордістю українського народу, його заповідною думою і безсмертною піснею. Задушевно, під проникливим поглядом поета, з величного постаменту, декламували вірші учні Височанської ЗОШ Софійка Пишак, Оля Варич, Віка Крук, Віка Горецька, Андріана Кушнір, Віка Гавриленко.

До слова були запрошені учитель української мови і літератури Мотрук Г. М., та сільський голова Григоренко М. В., які допомагали в організації дійства.    По завершенні всі учасники поклали квіти до підніжжя памятника.  

Що ти знаєш про Шевченка?

У Вербівській сільській бібліотеці 18 березня було проведено конкурс літературного ерудиту «Що ти знаєш про Шевченка?» і бібліографічний огляд «Не забудем тебе, Тарасе!», у якому взяли участь учні 8 класу місцевої школи, запрошені.

Присутні на заході та читачі сільської бібліотеки переглянули яскраву книжкову виставку «Живлять серце Тарасові джерела», за такими розділами:
І – Твори Т. Г. Шевченка,
ІІ – Життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря,
ІІІ – Шевченко-художник,
ІV – Шевченко і сучасність.

Друзями бібліотеки, шанувальниками та знавцями творчості славетного письменника з гордістю можна назвати активних читачів – Мельник Ірину, Бряник Марину, Брус Іванну, Михайлик Лілію, без яких не обходить жоден бібліотечний захід.

            Шевченко – сяйво незалежної Вкраїни                                                              
   У рамках року Т. Г. Шевченка в Україні з нагоди 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря в Яришівській сільській бібліотеці 7 березня 2014 року проведено літературні читання. З вступним словом до присутніх звернулась завідуюча бібліотекою Кмитюк Марія Антонівна, яка розповіла про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка. Цікавим та змістовним був виступ учительки світової літератури Вапнярської школи №2 Боднарук Оксани Вікторівни, активної читачки бібліотеки, яка познайомила присутніх з мистецькою спадщиною, з значенням творчості поета в розвитку світової літератури, про зв’язки великого українського поета, художника і мислителя з нашим краєм та вшануванням його пам’яті на Вінниччині. Відкрити для учасників  багатогранну постать поета допомогла книжкова виставка – «Незламний поборник правди», на якій експонуються твори геніального поета і розповіді про нього.

Присутні декламували свої улюблені твори Кобзаря. Найкраще декламували вірші Чубатюк Аня, Шклярук Владислава, Немировська Марина, Вергеліс Богдана, Цаплюк Вікторія. Особливо сподобались усім спільна декламація  віршів Семенюк Насті та Полуянової Аліни, які  отримали оплески  глядачів та слова подяки.

Народився, щоб осяяти Україну

В Калинківській сільській бібліотеці презентовано книжково-ілюстративну виставку «Народився, щоб осяяти Україну».


Духовну свободу, незалежність і вільне слово, які так оберігав Тарас від першої сторінки Кобзаря до останніх своїх днів розкривають розділи книжкової виставки:
*       «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»;
*       «Він творить устами народу»;
*       «Він вчив любити Україну».
На експозиції представлені книги, фотоальбоми, навчальна література, періодичні видання, ілюстративні матеріали, які висвітлюють життя та творчість поета, а також його твори.
Виставка буде цікава та корисна учням, вчителям, а також широкому колу читачів.

Вогненне слово Кобзаря

Над крутими Дніпра берегами,
Де похилилась Чернеча гора,
Де Дніпро розмовляє з вітрами
Там могила співця Кобзаря…

   Такими словами розпочалася літературна вікторина «Чи знаєш ти біографію та поезію Т. Г. Шевченка?» – до 200-річчя від дня народження славетного поета, письменника, художника, в Велико-Русавській сільській бібліотеці.
   
     Ведучі заходу Червак Віка та Папушко Олександр презентували книжкову виставку «Вогненне слово Кобзаря», яку розкривали розділи:
*       Дитинство та юність Тараса;
*       Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа;
*       Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.

Юні читачі бібліотеки читали вірші, давали відповіді на цікаві запитання літературної вікторини, розкривали маловідомі факти з життя поета.
Найкращими знавцями і шанувальниками творчості Т. Шевченка стали Папушко Аня, Захарчук Настя, Соболь Олександра, Чумак Аня, Хрустик Діана, Височанський Вадим. 


Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття, 

і голос твій нам душу окриля

Під такою назвою пройшов захід у Стінянській сільській бібліотеці, присвяче­ний 200-річниці від дня народження Та­раса Шевченка, на який були запрошені учні місцевої школи, вчителі та всі бажа­ючі.
Учасники дитячого ансамблю «Русавочка» Стінянського СБК виконали пісню «По діброві вітер виє». Щиро та проникливо читали Кобзареві вірші Іван Красилюк, Валерія Маланська, Лілія Сідак, Богдана Заяць, Віта Олійник, Анастасія Шпіклірна, Аня Галанець, Ліза Сідак, Ганна, Ала та Ніна Ортинські. Ведуча свята Вікторія Базюк розпо­відала діткам та дорослим про нелегку долю малень­кого Тараса, якій не вдалось перетворити золото його душі на іржу, а його любов до людей - на ненависть та погорду.
Гості свята мали змогу також ознайомитись з твор­чістю Шевченка-художника, а маленькі учасники дійства підготували виставку малюнків до своїх улюблених віршів Кобзаря. Серед хлопчиків кращим був Богдан Базюк, який відтворив портрет Шевченка, серед дівча­ток Ніна Ортинська, яка намалювала малюнок до вірша "Тече вода з-під явора".                                   Всі учасники та глядачі з великим задоволенням відповідали на запитання про творчість великого Коб­заря та мали змогу прочитати свої улюблені вірші, доторкнутись частинкою душі до кожного рядочка без­смертних творів, пройнятися їхнім духом.Немає коментарів:

Дописати коментар