пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

Книжкам Миколи Гоголя призначене вічне життя   В квітні світова літературна громадськість відзначає 205-річчя геніального митця і мислителя, великого українського і російського письменника Миколи Васильовича Гоголя.

   Творчість Миколи гоголя – унікальне явище для всього світу. Двом великим культурам – як українській, так і російській, він на лежав однаковою мірою, дві мовні стихії живили його творчість: «Сам не знаю, яка в мене душа, хохлацька чи російська, знаю тільки те, що ніяк би не надавав переваги ні малоросіянинові перед росіянином, ні росіянину перед малоросіянином», -  писав він.

   Син Полтавщини, землі Г. Сковороди та І. Котляревського, письменник ніколи не втрачає звязок зі своєю Батьківщиною. Україна була не лише місцем, де він народився і виріс, а й цілющим джерелом, яке щедро живило душу письменника, надихало на створення його безсмертних творів.

 На абонементі центральної районної бібліотеки відбулася презентація виставки-портрета «З Україною в серці: шляхи творчості Миколи Гоголя», за розділами:
*       Родинне гніздо М. Гоголя: М. Гоголь і Полтавщина;
*       Українські звичаї і обряди у «Вечорах на хуторі поблизу Диканьки»;
*       Минуле України: історія і епос;
*       Вшанування памяті М. Гоголя в Україні.

  На якій представлено як твори письменника, так і літературу про нього.

Немає коментарів:

Дописати коментар