вівторок, 27 червня 2017 р.

                          Основний закон нашого життя
 
Ми – Українці, єдиний народ, який поважає Закон і любить свою Батьківщину.
 Бібліотекарі Томашпільської центральної районної бібліотеки підготували книжкову виставку «Основний закон нашого життя» до Дня Конституції України, що наша громадськість святкуватиме 28 червня.
В переддень Дня Конституції  в залі засідань райдержадміністрації презентували учасникам круглого столу літературу про історію Конституції України, добірку матеріалів про гетьмана України Пилипа Орлика та його першу Конституцію.
Література розміщена за розділами:
-         Сила закону- сила держави
-          Права людини в Україні
Книжкова виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського конституціоналізму.

четвер, 22 червня 2017 р.


                    Шана за подвиг,вдячність за мир.



     22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Цього дня 1941 року розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника.

   До Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Томашпільській центральній районній бібліотеці організовано бібліотечну виставку «Шана за подвиг,вдячність за мир». Матеріали розміщені на виставці  викликають глибоке хвилювання , повагу до ветеранів,на чию долю випали жорстокі випробовування і почесна місія ,за що безмежно вдячні їм повоєнні покоління. 

вівторок, 6 червня 2017 р.


                        Стравами багата Україна - мати               


       У читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки організовано  відкритий перегляд літератури  «Стравами багата Україна-мати».
До уваги користувачів книги про кулінарні вподобання українців, звичаї та традиції, пов`язані з їжею та харчуванням, а також  стародавні рецепти страв національної кухні, які свого часу були досить поширеними та популярними в Україні.
  Сучасним кухарям цікаво було дізнатися про напівзабуту рецептуру приготування борщів та юшок,  м`ясних  та рибних страв,  різноманітних  каш тощо.
Також на виставці представлені книги присвячені приготуванню традиційних  і  оригінальних  страв. 
Окремої уваги заслуговують література, в якій містяться рецепти приготування найголовнішої та найціннішої страви – хліба,  рецепти відродження втраченої свіжості хліба, а також способи використання черствого.
  Відмінною рисою української кухні є великий асортимент здорових і смачних страв. Український борщ, голубці, вареники з сиром, оспівані в піснях та знані у всьому світі. Славиться і печиво: калачі, паски, бабки, медівники. Чимало страв української кухні стають в один ряд із найкращими кулінарними витворами багатьох народів світу.

Кожен народ гордий своїми стравами, адже це теж своєрідний витвір народної майстерності. Українська кухня оригінальна і різноманітна за смаком, тому ми не повинні забувати її традицій. Коли ми готуємо якусь страву, завжди треба згадати – це пекла моя бабуся, а це варила моя мама. Завданням кожного українця є збереження власних кулінарних звичаїв для наступних поколінь. А книги та журнали з фондів нашої бібліотеки завжди вам допоможуть у цьому !



четвер, 1 червня 2017 р.


                                                                Моя громада- мій добробут


  Томашпільська центральна районна бібліотека, селищна рада об’єднаної територіальної громади та громадська організація селища "Надія Томашпілля" провели другий запланований тематичний інформаційний захід "Моя громада - мій добробут" в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС)
    Захід пройшов  у актовій залі  сільської ради 
селаКомаргород.Про мету і тему заходу присутнім жителям громади  та запрошеним повідомила Валентина Залюбівська – секретар селищної радиОТГ. 
В заході взяли участь селищний голова ОТГ Валерій Немировський,в.о старости села Ракова Ніна Пацюк,голова Комаргородської сільської ради Володимир Шевчук,директор ТОВ ТД Фінпром Михайло Ковальський,депутати сільської ради Валентина Лукашишена та Лариса Пелих.
 Голова Томашпільської ОТГ Валерій Немировський та в.о старости селаРакова Ніна Пацюк поділилися  з присутніми першими здобутками ОТГ в умовах децентралізаці,дали вичерпні відповіді на запитання ,які виникали в процесі роботи.
Учасникам заходу було продемонстровано відеофільми про досвід роботи Байковецької ОТГ ,інформаційні відео матеріали проекту "Пульс"та друковану інформацію на стенді
«Моя громада- мій добробут» ,який організувала завідуюча  Комаргородською сільською  бібліотекою Лілія Максимець.
 

        Останній шлях Кобзаря

         30 травня в Томашполі побував з презентацією двох філателістичних експозицій «Останнім шляхом Кобзаря» та  «Україна – козацька держава»-Олександр Володимирович Канівець, відомий філателіст, член Київського товариства Асоціації філателістів України, громадський діяч, член Асоціації випускників юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Громадський діяч в ході філателістичних естафет колекціонує унікальний матеріал, який є неоціненним внеском у вивчення та популяризацію історії та культури рідного краю. Дух величного генія Тараса Григоровича Шевченка, героїчні сторінки історії українського козацтва - все це збережено та відтворено в матеріалах філателістичних зібрань.
З групою однодумців О.В. Канівець досконально вивчив маршрут, яким, виконуючи останню волю поета, друзі везли його тіло на перепоховання.
Цей маршрут – зі Смоленського цвинтаря у Санкт-Петербурзі через російські міста Твер, Москву, Серпухів, Тулу, Орел, Кроми, Севськ та українські – Глухів, Кролевець, Батурин, Ніжин, Носівку, Козелець, Бровари до Києва. Звідти – пароплавом до Канева, в якому на Чернечій горі Шевченко знайшов вічний спокій.
  Для кожного з перелічених міст були виготовлені за спецзамовленням конверти з тематичними зображеннями. Під час маршруту здійснювалося спецпогашення конвертів у кожному місті та містечку відповідно до дати і навіть години перебування в ньому траурної процесії 150 років тому. Поштова кореспонденція (спецконверти з наклеєними відповідно до тарифів на пересилання тематичними марками) відправлялася адресатам, з якими було домовлено про повернення її ініціатору проекту О. Канівцю  для формування цієї унікальної філателістичної колекції.
На виставці , яка проходила в районному будинку культури, представлений особливий предмет – посмертна маска Кобзаря, яка органічно доповнює ідею втілення останнього шляху українського пророка на батьківщину.
Після перегляду виставки відбулось покладання квітів до погруддя Т.Г. Шевченка.