пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

З Новим роком, з новим щастям!

Новорічні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі. У ці дні всі ми стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків..
Народні свята новорічно-різдвяного циклу дуже колоритні, цікаві своєю самобутністю і чарівністю, глибиною народної філософії, дивовижною красою і духовністю української нації. День святого Миколая, Новий рік, Різдво, Щедрий вечір, Водохрещі несуть у наші оселі та серця добро, любов, оновлення, злагоду та щирість радісних побажань.
Як прикрасити свій будинок? Якими стравами порадувати гостей? Що надіти в новорічну ніч? Як створити неповторну атмосферу і зробити свято незабутнім? Якою колядкою порадувати своїх рідних і друзів?
На ці та інші питання допоможуть відповісти матеріали виставки календаря  «Кришталеве мереживо зимових свят», яка презентується в читальній залі Томашпільської бібліотеки для дорослих. Виставка створена з метою виховання почуття поваги до культурних традицій нашого народу.     
Тут ви знайдете цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята, як-то «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая, «Українські новорічні обряди»: «Коза» і «Маланка» О. Курочкіна,  «Вінець» В. Скуратівського, Сосенко К. «Різдво-коляда і Щедрий вечір», Килимник С. «Український рік у народних звичаях в історичному освітленні», «Різдвяні свята в Україні».                  
Її матеріали розповідають про традиції святкування Нового року та Різдва Христового в Україні та світі, зацікавлять незвичайними рецептами новорічних та різдвяних страв.
А нашим друзям та користувачам хочеться побажати:
Хай Новий рік з добром до Вас прийде,
Здоров’я, сміх і радість принесе,
Різдво з колядою до Вас хай завітає,
Щастям безмежним Вас благословляє!

Немає коментарів:

Дописати коментар