четвер, 21 червня 2018 р.

Так починалася війна…

22 червня 1941 року гітлерівські війська віроломно вторглися на територію СРСР, порушивши Договір про ненапад. Сто девяносто дивізій Німеччини та її союзників розгорнули бойові дії вздовж західного кордону колишнього Радянського Союзу. 

О четвертій годині ранку німецька авіація скидала бомби на Київ та інші міста України. Наші війська чинили героїчний опір.
Страшне слово війна увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.
Безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, відомих воєначальників, учасників Руху Опору за межами Батьківщини, усім тим, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з фашистами присвячена виставка-память «Так починалася війна», що діє у читальній залі.

На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, фотоальбомів. Зокрема, такі видання як «Безсмертя. Книга памяті України 1941-1945», збірник матеріалів «Друга світова війна: український вимір», книги «Україна у полумї війни. 1941-1945», «Герої визволення України», фотоальбоми «Подвиг землі подільської», «Вінниччина в роки Великої Вітчизняної війни» та багато інших.


Немає коментарів:

Дописати коментар