середа, 25 липня 2018 р.

День хрещення Київської Русі

28 липня, в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі, українці відзначають День хрещення Київської Русі – України. Це свято в Україні покликано нагадувати про значення православних традицій в історії та розвитку українського суспільства. 

Інформаційно-просвітницький відділ Української Православної Церкви повідомляє, що цього року відзначається не тільки 1030-та річниця прийняття Хрещення, а й 30-та річниця відновлення чернечого життя в Києво-Печерській лаврі.
Духовне життя України завжди поєднувалося з релігійними традиціями.
Першосвятителем Київської Русі є князь Володимир Святославович, названий православною церквою Рівноапостольним і Святим. 988 року він успішно запровадив християнство як державну релігію. Але до цієї важливої в нашій історії події лежав дуже довгий і тернистий шлях. Християнство – як і ряд інших сучасних світових релігій є одним із напрямків духовного повороту в історії людства.
Хрестити Русь випало саме Володимирові – внукові княгині Ольги, яка сама була християнкою. Після кількох невдалих спроб реформувати давню слов’янську релігію він звернувся до Христового вчення. У 988 році князь Володимир сам прийняв нову віру, потім хрестив Київ і оголосив християнство державною релігією. А відтак Русь нарешті рівноправно влилася до загальноєвропейського Духовного Потоку.


В читальному залі Центральної бібліотеки Томашпільської ОТГ проходить презентація книжкової виставки «Мирна пристань душ людських». На виставці представлено друковані видання, які розповідають про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі. Поряд з літературою історичного напрямку, книжкова виставка пропонує твори: В. Малика «Князь Кий», Д. Ємця «Князь Володимир», С. Скляренка «Володимир» та інші художні твори, які висвітлюють події тисячолітньої давнини.


пʼятниця, 6 липня 2018 р.

Увага! Конкурс!


Дорогі юні друзі!
Попереду три місяці, насичені яскравими подіями, незабутніми враженнями, цікавими зустрічами. І нам дуже хотілося б, щоб частинкою свого літа, своїх роздумів та фантазій ви поділилися з нами. Тому ми вирішили додати до ваших канікул ще трошки творчості. І чекаємо від вас — талановитих, натхненних та азартних — літературних шедеврів.
Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (ІBBY), Національна спілка письменників України, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» та Національна бібліотека України для дітей домовилися продовжити проведення конкурсу «Творчі канікули» у 2018 році.
Номінації конкурсу:
1.     «Знайомтеся — це ми!»
Що ми чекаємо від вас у цій номінації? А саме вас і чекаємо. Таких різних за характером, із різними уподобаннями, зі шкільними історіями, ми хочемо подивитися на вас — сучасних дітей — очима ваших ровесників. Можливо це допоможе дорослим краще зрозуміти ваші пріоритети, а, можливо, читаючи ваші твори, вони (ми) згадаємо і своє дитинство?
2.     «Так, я люблю Україну»
Ми вважаємо, що у цьому розділі будь-які рамки зайві. Так. Ми її любимо! І для кожного з нас є щось своє сильне та тендітне, те, що викликає радість та надію, і те, що є і залишиться драматичним, сумним у нашій любові до України. Вона у всіх на вустах. Але для нас — завжди у серці.
3.     «Природа — джерело натхнення та краси»
Тут відкриваємо безмежний простір для ліриків, яких надихає природа рідного краю (і не тільки рідного), для тих, хто вміє розрізняти тихенький голос листя у шелесті вітру. Малювати пейзажі без пензля та олівця… Отже, ви зрозуміли — природа і ще раз природа.
4.     «І в кожному із нас уже живе філософ!»
Може, правда, ще зовсім маленький і несміливий, але він так прагне розповісти про власне відчуття світу, про розуміння сенсу та мети життя, поділитися своїми думками вголос. Ласкаво просимо і чекаємо від вас твір (поезію), роздум (можна у віршах) про… А про все, що вас турбує, про все, що не дає вам зоряними ночами спати.
5.     «Моя майбутня професія»
Досить серйозно. Ви вже задумувалися про те, ким станете? Так щоб дійсно вибрати те, що потрібно саме вам. А може ви якраз у цей момент обираєте, що саме стане вашим основним заняттям у дорослому житті? Поділіться з нами, нам СПРАВДІ дуже цікаво!
6.     «Безмежний світ моєї уяви»
Тут ніби все зрозуміло? Це все — ваша уява! Казки, фентезі, вигадки. Ніяких меж. Ваша сміливість, ваші світи, ваші найпримхливіші мрії можуть здійснитися у ваших оповіданнях.
7.     «Далі буде» ? Ні, «далі» — вже є!» …
Тут ми чекаємо на справжніх книгоманів, які так вживаються у літературні сюжети та книжкові пригоди своїх улюблених героїв, що перегортаючи останню сторінку книжки, зітхають — а як же так!! Хочу ще…!!! Хочу більше пригод, хочу знати, що сталося далі з моїми улюбленими героями! Фанфік? Так! Отже, улюблена книга, улюблені герої … і ваше продовження!

Шановні юні поети та прозаїки!
Чекаємо на ваші роботи
в дитячій бібліотеці Томашпільської ОТГ
до 31 липня 2018 року.

Творчі роботи надсилаються в електронному вигляді обсягом не більше 10 сторінок у форматі Microsoft Word, шрифт – Times New Roman, 12 розмір, 1,5 міжрядковий інтервал, усі поля – 1,5 см, сторінки формату А-4.
Учасники-автори зазначають свої дані (ПІБ, вік, домашню адресу, контактний телефон) на останній сторінці конкурсної роботи та прикріплюють своє фото у форматі JPG.
Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками.

четвер, 5 липня 2018 р.

Поезія стін








Сучасна українська література
високого рейтингу

Сучасна Україна живе не тільки політикою. Зміни, що відбуваються в суспільстві, знаходять своє відображення і в художній літературі, яка реагує на нові ситуації, запити, інтереси інших людей. Найкраще реальне життя країни презентує сучасна українська література, яка є однією з найяскравіших і найцікавіших в Європі. 
Пожвавлення літературного процесу в нашій країні сприяло формуванню потужної та цікавої літератури, яка може задовольнити читацькі смаки будь-якої аудиторії.
Зріс інтерес не лише до творчості «метрів» – В. Шкляра, Ю. Винничука, В. Кожелянка, а й до нового покоління письменників, послідовний вихід яких на літературну арену спостерігається в останні роки. Так, після Ю. Андруховича, Л. Дереша, І. Карпи, з’явилася нова генерація: Галина Логінова, Марина Соколяк, Таня Малярчук, Галина Ткачук. Наразі у всіх на слуху імена відомих українських письменників, серед них: М. Матіос, Г. Пагутяк, Л. Костенко, І. Роздобудько, А. Куркова, Ю. Андрухович, О. Забужко, С. Жадан.

Краще зорієнтуватись у сучасних тенденціях української літератури, познайомитися із найбільш яскравими та маловідомими авторами допоможе розгорнута книжкова виставка «Сучасна українська література високого рейтингу» організована на абонементі центральної бібліотеки Томашпільської ОТГ. На виставці представлені найбільш яскраві напрями та течії сучасної української літератури.


Білет в доросле життя

«Білет в доросле життя» – це лепбук, створений працівниками дитячої бібліотеки Томашпільської ОТГ для дітей середнього та старшого шкільного віку.
 







середа, 4 липня 2018 р.

Літо з книгою

Літо – час шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе в цьому світі. Щорічно кожна бібліотека, яка обслуговує дитяче населення, розробляє і реалізовує Програму літніх читань. Літні читання сприяють створенню комфортного бібліотечного середовища, популяризації нових книг, проведенню цікавих заходів, творчих конкурсів, Інтернет-спілкуванню. 
Якщо протягом навчального року у школярів переважає “ділове читання”, то влітку весь свій вільний час діти можуть присвятити читанню і улюбленим захопленням. Програма  розрахована на роботу з дітьми різного віку. В її рамках бібліотека займається залученням дітей і підлітків до читання кращих художніх, науково-пізнавальних книг, за допомогою творчих конкурсів створює умови для читацького розвитку. Влітку бібліотека працює за програмою «Літо з книгою – це супер!».

В цьому році дитяча бібліотека Томашпільської ОТГ проводить такі заходи під час літніх канікул:
- Флешмоб «Відпочиваємо з книгою»;
- Хвилинка здоров’я «Здорові діти – щаслива нація»;
- лепбук «Білет в доросле життя»;
- літературні жмурки «Знайди героя казки»;
- рекламна фото-акція «З книгою по життю»;
- літературний аукціон «А нас ви ще не читали?»;
- прем’єри нових книг «Читач сказав «Браво!»;
- шоу-програма «Ура! Канікули!»;
- піар-акція «Виходь у двір читати» (читання в голос читачами та бібліотекарями).



Запрошуємо хлопчиків і дівчаток взяти участь у програмі літніх читань «Літо з книгою – це супер!».


Протягом літнього періоду в бібліотеці ви зможете гарно відпочити відправитися в захоплюючу подорож по сторінках улюблених книг, прочитати яскраві дитячі журнали та газети, поспілкуватися з однолітками в мережі Інтернет, пограти в пізнавальні ігри, виготовляти іграшки, малювати тощо. Літнє читання за шкільною програмою ми пропонуємо поєднати з переглядом художніх та мультиплікаційних фільмів у Інтернет-центрі читального залу. А яке літо без ігор? В нашій бібліотеці на вас чекають комп’ютерні ігри, конкурси малюнків. Наша мета – показати дітям, що бібліотека не тільки «дім» книг, але  і територія захоплюючих і веселих «подорожей». Чекаємо зустрічі з Вами.   

Письменник із діаспори

16 липня виповнюється 110 років від дня народження талановитого поета, прозаїка і публіциста українського зарубіжжя Василя Костянтиновича Барки (справжнє прізвище Очерет) (1908-2003).
Ім'я Василя Барки, що проживав далеко за межами рідної землі (США), про твори якого в діаспорі написано багато критичних та літературознавчих досліджень, для нас, українців на Україні, поступово відкривається. Він прийшов до нашого читача наприкінці 80-х, коли в Україні з’явився друком його всесвітньовідомий роман «Жовтий князь.
Його літературна спадщина – це понад 20 книг поезій, романів, повістей, есеїв, перекладів та літературної критики. Читачам Василь Барка відомий завдяки поетичним збіркам «Шляхи» (1930) та «Цехи» (1932), романам «Океан» і «Рай» (1951), повісті «Жовтий князь» (1963), перекладові Шекспірового «Короля Ліра» та «Апокаліпсису», перекладеному для українського видання Біблії. В Німеччині вийшли друком збірки його поезій «Апостоли» і «Білий сніг». Переїхавши до США, поет видав збірки: «Трояндовий роман», «Псалом голубиного поля», «Царство», «Лірник», роман у віршах «Свідок для сонця шестикрилих». Василь Барка знаний і як драматург (п’єса «Господар міста», драматична поема «Кавказ»), і як автор критичних есе «Хліборобський Орфей, або Клярнетизм», «Правда Кобзаря», а також двох збірок статей «Жайворонкові джерела», «Земля садівничих», «Вершник неба». Лауреат міжнародної премії Фундації Антоновичів (США).
Ім’я Василя Барки, його літературна творчість, яка може бути гордістю будь-якої із світових культур, прийшли в Україну тільки після проголошення її незалежності.
Василь Барка – автор визнаний. Його романи видавало відоме французьке видавництво «Галлімар». Його твори повільно повертаються в Україну – йдуть без спонсорів, без популяризаторів. Але читач в Україні передчуває: пора Барки наближується. Бо в нинішньому духовному пробудженні бракує передусім мудрого і просвітленого правдивого слова Василя Барки.
Письменник був ще неабияким художником. Вперше в історії, завдяки Комісії з повернення в Україну національних культурних цінностей, у Національному музею літератури України відкрито виставку «Світ очима душі: малярські роботи Василя Барки». Нині в Києві на ній експонується 21 художня робота видатного письменника.
Увазі наших користувачів пропонуємо книжкову виставку «Духовний реалізм Василя Барки», яка організована на абонементі центральної бібліотеки Томашпільської ОТГ.