понеділок, 20 серпня 2018 р.

Спас – свято щедрої землі

Серпень — час трьох свят — Спасів: Медовий Спас, Яблучний Спас і Горіховий Спас. З кожним святом Спаса пов'язана певна релігійна подія. А за народними традиціями у кожного з Спасів теж є безліч особливостей.


«Медовий Спас» – 14 серпня. Свято це зародилося ще в IX столітті в Константинополі. У православних церквах в цей день відбувається хресний хід і поклоніння хресту, мале освячення води, а також меду. Тому в народі свято і охрестили Спасом на воді і Медовим Спасом.
19 серпня відзначають свято під цікавою назвою – Яблучний спас. Цей день говорить нам про те, що наближається осінь, до якої треба почати готуватися. Це свято супроводжується різними обрядами і традиціями, які передаються з покоління в покоління.
Особливо готуються до цього дня пасічники. Їм треба освятити вулики, пригостити медом сусідів, особливо сиріт, немічних і знедолених.
29 серпня відзначається третій і останній Спас – Горіховий, який також часто називають Хлібним або Полотняним Спасом. До цього дня достигали лісові горіхи і починався їхній збір. За народними уявленнями, урожай горіхів віщував на майбутній рік урожай жита.

Розвиваючи інтерес читачів до народознавчої тематики працівники центральної бібліотеки Томашпільської ОТГ в читальному залі організували яскраву виставку-інсталяцію «Спас – свято щедрої землі».

Видання про народні звичаї та традиції представлені на виставці допоможуть усім бажаючим читачам дізнатися про різні назви свята Спаса, його історію, особливості цього свята та народні прикмети на Спаса.Немає коментарів:

Дописати коментар