четвер, 18 жовтня 2018 р.

21 жовтня – Всесвітній день яблук

«Яблука доспілі, яблука червоні!» – відомі усім слова Максима Рильського. Саме вони нагадують нам про прихід золотої осені та її дари людині. 21 жовтня у всьому світі відзначають Всесвітній день яблук, який присвячений яблукам і фруктовим садам. 


До України свято прийшло з Великобританії. Всесвітній день яблук запропонований благочинною організацією Common Ground і відзначається з 1990 року. Його мета – продемонструвати багатство природи, а також нагадати про те, що яблуко – це символ фізичного, культурного й генетичного розмаїття, про що людина не повинна забувати.
З нагоди свята в читальному залі бібліотеки відбулося чергове засідання любительського об’єднання «Щедра грядка», присвяченого Всесвітньому дню яблук. На свято були запрошені садоводи-городники любительського об'єднання.Ведучий заходу Віктор Хабло ознайомив присутніх з історією виникнення свята, його походженням та цікавими фактами, корисними властивостями  яблук, використанням їх в медицині та кулінарії.

Досвідом вирощування та зберігання яблук поділилися Тименюк Т. О. та Тіманова Т. В.Захід супроводжувався віршами відомих поетів про яблука та піснями сучасних виконавців, а також молодшої групи дитячого хору Томашпільської дитячої музичної школи, керівник Лариса Міщанчук.

Бібліотекарі читального залу підготували книжкову виставку, де була представлена література про сучасні технології вирощування, зберігання та переробки яблук.А також різноманітні сорти яблук, домашня випічка з яблук, соки, компоти, вироби гуртківців БДТ та картини-натюрморти керівника гуртків Катерини Гончар.
По завершенні дійства всі присутні прийняли участь в яблучному частуванні.Немає коментарів:

Дописати коментар