пʼятниця, 29 березня 2019 р.

Книга – джерело мудрості та доброти


Під час весняних канікул у приміщенні Публічної бібліотеки та філії – Бібліотеки для дітей гамірно та людно. Це проходить Всеукраїнський Тиждень дитячого читання. 



Для юних читайликів організовуються цікаві масові заходи:
- книжковий ярмарок «Дитина читає – Україна процвітає»;
- ерудит-конкурс «Літературні обрії дитинства»;
- книжковий батл «Галактика новинок».
Підмогою в організації різних бібліотечних дійств є періодичні видання для дітей. А в цьому році Томашпільською селищною радою для юних читачів передплачено аж 24 назви періодичних видань.
Юні учасники заходів все більше переконуються в тому, що саме книга несе людині розум, добро та людяність.




вівторок, 19 березня 2019 р.

Імя Івана Мазепи

20 березня виповнюється 380-років від дня народження гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи – першого українського гетьмана, який незмінно тримав гетьманську булаву протягом майже 22 років (8081 днів).


Іван Степанович Мазепа (Колединський) є однією з найяскравіших, найвидатніших і найсуперечливіших постатей української історії.
Він був високоінтелектуальною особистістю, здобувши грунтовну освіту, володів кількома іноземними мовами на різному рівні, мав інтерес до ренесансового бачення правителя та держави, сам не цурався мистецтв – музики і віршотворення, цікавився архітектурою, книгами, образотворчим та ужитковим мистецтвом.
Іван Мазепа одним із перших виплекав ідею самостійної незалежної України. Втіленню цієї ідеї він присвятив все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців.
В читальному залі Публічної бібліотеки функціонує експозиція книжково-ілюстративної виставки «Гетьман Іван Мазепа – борець за волю України».
Книжкові видання, які розміщені на експозиції, розповідають про життя та діяльність гетьмана та відкривають маловідомі факти з його життя.
Тож запрошуємо завітати до нашої бібліотеки та долучитися до перегляду експозиції книжково-ілюстративної виставки.


Художні світи Юрія Мушкетика

На абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради діє виставка-портрет «Духовний  материк митця» із циклу «Ювілейна планета», присвячена 90-річчю від дня народження українського письменника Юрія Михайловича Мушкетика.


Юрій Мушкетик – визнаний майстер сучасної української прози. Перу письменника належить близько сорока романів, повістей, новел. Більшість творів письменника відображають історичний розвиток держави і роль особистості в ньому.
Шістдесятники з високою зацікавленістю зустрічали твори Ю. Мушкетика «Серце і камінь», «Капля крові» і надто споріднений із «Собором» Олеся Гончара роман «Останній острів», та прозу  письменника: роман «Жорстоке милосердя», повісті «Старий у задумі» та «Біль». Новим явищем у прозі стала повість «Суд над Сенекою». Роки незалежності повернули письменника до історико-патріотичної теми. Майже двадцять років пішло на остаточне завершення роману «Яса», згодом письменник подав читачам образ Івана Виговського в романі «На брата брат», образ гетьмана Полуботка в романі «Гетьманський скарб». Побачили світ книги новел «Зеленеє жито», «Смерть Сократа».
Ю. М. Мушкетик відзначений Національною премією ім. Т. Г. Шевченка та премією ім. М. Старицького.
Усі вищезгадані твори українського письменника представлені на виставці. У його романах зацікавлений читач знайде художньо звеличених рятівників України, історичну значущість їхньої боротьби…

Запрошуємо читачів завітати до бібліотеки для перегляду книжкової виставки.




понеділок, 18 березня 2019 р.

Вітаємо з перемогою!

Приємна новина надійшла до нас із обласної бібліотеки для дітей ім. І. Франка: наш читач Поперечний Андрійко став переможцем обласного етапу конкурсу «Діти єднають України». У своїй віковій категорії (дітям 10-14 років) робота Андрійка визнана найкращою. А журі конкурсу було компетентне і виважене. Це письменники Вінниччини, вчителі, бібліотекарі.
Твір-есе Поперечного надісланий до Національної бібліотеки України для дітей. Чекаємо на перемогу на всеукраїнському рівні. Ти, Андрійку, молодець!


четвер, 14 березня 2019 р.

День українського добровольця

Ми воїни, не ледарі, не лежні
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.
Л. Костенко

З метою вшанування мужності і героїзму захисників Незалежності України, згідно Постанови Верховної Ради України 14 березня відзначають День українського добровольця.
В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.
До цієї дати на абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради оформлено  розгорнуту книжкову виставку  «З Україною в серці».


Весна визволення


16 березня 1944 року вписано в історію Томашпільського району золотими літерами. Саме цього дня наш край було визволено від фашистських загарбників. 


Великою ціною була здобута ця перемога. Війна забрала життя 4740 наших земляків. Майже три роки хазяйнували окупанти на території району. За період окупації в Томашполі розстріляно більше 150 мирних жителів, в Пеньківці – 13, в Комаргороді – 23, в Рожнятівці – 32. За мужність і відвагу в боротьбі з ворогом 5028 жителів району удостоєні високих урядових нагород.
Шановні читачі! В Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради експонується книжкова виставка до 75-річчя визволення Томашпільського району «Весна визволення», на якій висвітлені цікаві краєзнавчі матеріали про Томашпільський район в роки Другої Світової війни, та участь томашпільчан в боротьбі проти загарбників.


вівторок, 12 березня 2019 р.

Томашпільщина читає Кобзаря – 2019

12 березня в читальному залі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради відбувся щорічний традиційний конкурс читців «Томашпільщина читає Кобзаря», присвячений 205-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.



В конкурсі взяли участь юні читці, поціновувачі творчості Великого Кобзаря, активні читачі бібліотек, це учні НВК «Томашпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія»: Губелюк Вікторія, Горупащенко Вікторія, Ставнійчук Анна, Мілованова Ангеліна, Багірова Анастасія, Скороход Олександра, Семків Вікторія, Немировська Ірина. Томашпільської селищної бібліотеки та будинку дитячої творчості: Зінченко Вероніка, Бартош Вікторія. Горишківки: Гоголь Богдан. Нетребівки: Мартинюк Руслан, Мартинюк Марина, Петрига Іванна. Ракови: Біба Ростислав, Наприклад Анастасія, Форостяний Ярослав.
Журі у складі: Залюбівської Валентини Германівни, Шклярук Інни Анатоліївни, Карпин Інни Григорівни, Тютюнник Тетяни Іванівни, Годної Олени Іванівни, достойно оцінили виступи юних декламаторів.
Перше місце отримала Губелюк Вікторія, друге – Горупащенко Вікторія, третє місце поділили – Ставнійчук Анна, Петрига Іванна та Скороход Олександра. Всі учасники конкурсу відзначені грамотами Томашпільської селищної ради та цінними подарунками. Переможець конкурсу Вікторія Губелюк представлятиме Томашпільську громаду на обласному конкурсі «Кобзар і Україна» 13 березня у м. Тульчин.