Чорнобиль…Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Адже вибух на ЧАЕС зачепив багато людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю.
Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опроміненими. Навколо Чорнобильської АЕС забрудненими і непридатними для проживання залишилися 155 тисяч квадратних кілометрів територій, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі.
В читальній залі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради проходить презентація книжкової виставки «Чорний біль над білим світом» до 38 -ї трагічніої річниці у житті нашої країни і всього людства, щоб ще раз пригадати про ті страшні події в країні. Згадати імена учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які ціною свого життя і здоров’я рятували не тільки мешканців України, бо наслідки Чорнобильської катастрофи мають планетарний масштаб.
Радіація – слово, що лякає більшість із нас, асоціюється з чимось невидимим, невловимим .
Факти про радіацію:
Найбільш радіоактивний фрукт – банан. У бананах міститься багато ізотопів калію.
Деякий час після відкриття радію цей елемент використовувався в приготуванні деяких напоїв. *Теплові електростанції, що працюють на вугіллі, викидають в атмосферу радіації більше, ніж атомні.
Усередині Чорнобильської АЕС ростуть гриби.
У дуже рідкісних випадках, від впливу радіації, райдужна оболонка очей може змінити колір.
Необроблена уранова руда радіацію практично не випромінює.
Соєві боби, висаджені в Чорнобильській зоні відчуження, з часом пристосувалися і розвинули захист від радіації.
Сильна доза радіації не здатна викликати довготривалих мутацій – це міф.
Немає коментарів:
Дописати коментар