четвер, 5 грудня 2019 р.

                        Всесвітній день Української  Хустки
В суботу, 7 грудня 2019 року, відзначатимуть Всесвітній день Української  Хустки.
Запровадження цього свята на державному рівні викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.
 В  читальному залі Публічної  бібліотеки Томашпільської селищної ради оформлено тематичний куточок «Долі пелюстка – мамина хустка»  та книжкова виставка «Хустку, хустинку – жовту і синю носить сьогодні вся Україна!»
Бібліотечні працівники провели флешмоб «Зроби фото з хусткою» з найактивнішими юними читачами.
 Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки і приєднатись до флешмобу.                             Фотографуйтесь в українських хустках!




четвер, 14 листопада 2019 р.

Перші кроки до бібліотеки



       Вже традиційними стали екскурсії до Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради вихованців дитсадка «Сонечко». Саме в бібліотеці діти вперше потрапляють у чарівний світ дитячої книги, знайомляться із періодичними виданнями для дошкільнят, відгадують цікаві загадки та дізнаються про правила користування книгою, як найціннішим джерелом  мудрості.     Сьогодні в книжкове «царство» завітали вихованці двох середніх груп дитячого садка «Сонечко». Діти з цікавістю слухали розповідь працівників закладу, переглянули мультфільм «Як берегти книгу».     Перший крок до бібліотечної книги малята зробили. Чекаємо на нове поповнення юних читачів.








пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

                   


Всеукраїнський радіодиктант національної єдності  - 2019

   Напередодні Дня української писемності та мови в читальному залі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради відбувся XIX тий    «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності» під назвою «Від бересту- до «цифри»

   Текст у прямому ефірі читав відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко. В диктанті взяли участь працівники будинку дитячої творчості, дитячої музичної школи працівники та читачі Публічної бібліотеки.
До заходу  було організовано книжкову виставку
«Там, де живе рідна мова, живе український народ».











четвер, 10 жовтня 2019 р.

День  захисника Вітчизни.

До Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни в публічній  бібліотеці  Томашпільської ОТГ  презентована книжкова виставка « Земле моя українська – ми захисники твої» та проведена інформаційна бесіда по даній тематиці.В історії українського народу особливе місце посідає козацтво.Козацтво – носій гетьманського коду предків, це непереможний  і незламний дух Б. Хмельницького, І. Сірка, П. Сагайдачного. Відвідувачі бібліотеки  мають змогу зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які своїми звершеннями здобували  й відстоювали українську свободу та незалежність, а також ознайомитись з  героями  сьогодення – які нині боронять державу.

пʼятниця, 27 вересня 2019 р.

                                 Трагедія Бабиного Яру

  
29 вересня виповнюється 78 років трагедії у Бабиному Яру.Наприкінці вересня – початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці у Бабиному Яру фашистами було розстріляно сотні тисяч людей, головним чином євреїв. Але і пізніше саме сюди, у Бабин Яр, привозили на страту – людей різних національностей, військових і цивільних.  Загибель єврейського населення  стала  частиною загальної трагедії, яку пережив увесь багатонаціональний народ України.
Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії.  
 До роковин трагедії Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради підготувала виставку - пам’ять «Дорога смерті. Історична правда».
На виставці представлені документальні фотоматеріали, дослідження істориків, спомини очевидців, та краєзнавчі матеріали про розстріл мирного єврейського населення в селі  Яришівка Томашпільського району.


вівторок, 17 вересня 2019 р.

                              Творець краси і добра



         17 вересня відзначається 155-річчя з дня народження М.М.Коцюбинського – видатного письменника, громадського діяча, класика української літератури. Його називали сонцелюбом, сонцепоклонником..     Михайло Коцюбинський — так і не здобув офіційної вищої освіти (закінчив Шаргородську духовну семінарію, університет так і залишився мрією). Але він був високоінтелігентний, умів вести і піддержувати всяку розмову так, що кожний мав задоволення розмовляти з ним.     М.Коцюбинський автор повістей «Fata morgana», «Тіні забутих предків», понад сорока оповідань і новел, а також багатьох нарисів, статей і листів.
  Для вшанування пам’яті М.Коцюбинського  працівниками  Публічніої бібліотеки Томашпільської ОТГ та бібліотеки- філії для дітей проведено презентацію книжкової виставки «Він умів бачити красу в усьому» та літературну годину «Сонцелюб з Поділля».




Присутнім на заході були презентовані видання про життя і творчість письменника,фотоматеріали та пригадані цікаві факти з життя Коцюбинського.










     

понеділок, 15 липня 2019 р.

« Децентралізація – нові можливості для розвитку громади»



 12 липня цього року в рамках проекту  « Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ( ПУЛЬС) проведено інтерактивну зустріч з активом та мешканцями с. Гнатків « Децентралізація – нові можливості для розвитку громади»
    З вступним словом до громади села звернувся сільський голова Басараба Микола Віталійович.  Жителі   обговорили проблемні питання  громадського життя села. Головною проблемою  для гнатківчан є водопостачання. Для  заміни  водогону потрібні  великі кошти., яких  у сільському бюджеті обмаль. В заході взяв участь голова Томашпільської ОТГ Немировський Валерій Ф едорович , який розповів про успішний досвід роботи  томашпільської громади в умовах децентралізації та нові перспективи розвитку  села після реформування.

    Під час зустрічі працівники  Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради ознайомили учасників з інформаційними матеріалами з питань реформи децентралізації в Україні.
Захід відбувся рамках реалізації проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні». Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX в Україні за фінансової підтримки USAID

#USAID #PULSE #IREX #АМУ



четвер, 27 червня 2019 р.

Зустріч-діалог «Децентралізація: чого очікує молодь?»

Захід під такою назвою відбувся в Томашпільській селищній раді з нагоди Дня Конституції та Дня молоді в рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» представники різних установ та організацій зібралися за чашкою кави в кабінеті голови ОТГ Немировського Валерія Федоровича, щоб обговорити питання співпраці з молоддю громади, визначити її потреби, залучити до прийняття рішень та участі в усіх сферах життя територіальної громади.

З вступним словом виступила секретар Томашпільської селищної ради та керівник проекту Залюбівська Валентина Германівна. Голова ОТГ Немировський Валерій Федорович ознайомив молодь селища із успіхами реформи децентралізації та новими можливостями для жителів громади, закликав молодь до особистої участі в процесах децентралізації на користь громади.
Учасники зустрічі висловили свої думки з приводу створення нових робочих місць, покращення стану доріг, благоустрою, облаштування спортивних площадок  та  дитячих майданчиків. Людмила Поперечна виступила з ініціативою створення банку одягу та взуття для малозабезпечених сімей. Тетяна Балюконіс запропонувала брати участь у проектній діяльності з метою одержання грантів. Оксана Ставнійчук схвально відгукнулася про успіхи реформи децентралізації в смт. Томашпіль та селах Томашпільської громади.
Під час заходу молоді люди ознайомилися з інформаційними матеріалами з питань реформи децентралізації в Україні.








вівторок, 25 червня 2019 р.

Берегиня українського народу

Олена Пчілка (дівоче прізвище – Ольга Петрівна Драгоманова, в одруженні – Косач) майже півстоліття, починаючи з 70-х років 19 ст., трудилася на ниві української літератури й культури, виступала як прозаїк, поет, драматург, перекладач, літературний критик, фольклорист, етнограф, видавець, редактор.


Олені Пчілці належить поважне місце і  в українській дитячій літературі. Крім численних поезій, казок, оповідань, вона написала для дітей багато п'єс.
Виставка «Берегиня українського народу Олена Пчілка» присвячена 165-річчю з дня народження Ольги Петрівни Косач – однієї з найосвіченіших жінок ХІХ-ХХ сторіччя, яка подарувала світові письменницю Лесю Українку, організована на абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради.


Сила закону - сила держави

День Конституції України – одне із наймолодших свят сучасної України. У цей день, 28 червня ми віддаємо данину поваги символам держави, що пройшли довгий героїчний шлях.



Конституцію України було прийнято Верховною Радою України на її п’ятій сесії 28 червня 1996 р. Цей день тоді ж було проголошено державним святом українського народу.
Цікаво, що першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших у Європі та світі, адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року, конституцію Російської імперії – 1905 року.
В рамках святкування Дня Конституції України в читальному залі Публічної  бібліотеки Томашпільської селищної ради представлено книжково-ілюстративну виставку «Конституція України: від гетьмана до президента». На виставці представлена література, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.


пʼятниця, 21 червня 2019 р.

Тихі зорі вічної пам’яті

22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців, коли фашистська армія вторглася на територію нашої країни. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.



Кожен рік в цей день ми згадуємо тих, хто не повернувся з цієї війни, хто потом і кров’ю відстоював нашу Перемогу і прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.
Вшановуючи пам’ять жертв війни в Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради організована книжкова виставка «А завтра була війна». На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, фотоальбомів. Зокрема, такі видання як альманахи «Пам'ять серця», «Україна у другій світовій війні», книги «Україна у полум'ї війни. 1941-1945», «Герої визволення України», «Друга світова війна: український вимір», фотоальбом «Вінниччина в роки великої вітчизняної війни»,  та багато інших.
Сьогодні, потерпаючи від кривавої агресії на Сході України кращі сини і дочки знову зі зброєю в руках захищають кордони України, наш спокій і свободу, право на гідне і вільне життя. Віддаймо ж шану всім українським борцям, які в часи воєнних лихоліть захищали рідну землю. Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.


середа, 12 червня 2019 р.

У бібліотеці ми можемо…

12 червня у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради було знову гамірно та весело. Сюди завітали учні молодших класів НВК «Томашпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія», члени пришкільного табору.


Діти ознайомилися з новими книгами і періодикою для дітей, приймали участь у літературних іграх та вікторинах. Герої мультфільму «Як прийшла до нас книга?» розповіли юним читайликам про історію книгодрукування, нагадали правила поводження з книгою.
Організатори заходу, працівники філії – бібліотеки для дітей, показали дітям, що у бібліотеці можна не лише прочитати улюблену книгу і отримати відповідь на різноманітні питання, але і цікаво відпочити.