четвер, 21 лютого 2019 р.

Найкраща мова - рідна мова

Рідна мова, рідне слово – найдорожчі для кожної людини. Саме рідною мовою ми звертаємось до матері та шепочемо Божу молитву, нею кричимо від нестерпного болю. Серед тисячі мов рідна мова нам найкраща. В цьому ще раз переконалися читачі філії – бібліотеки для дітей.
Діти розгадували мовні ребуси, називали синоніми, антоніми та омоніми до заданих слів. А потім провели флешмоб біля книжкової виставки «Чистіше від сльози хай буде рідна мова».


Щедра грядка запрошує!

І знову зустрілись ми на «Щедрій грядці».
Такі всі різні по професіях своїх,
Але в одному ми потрібні, як у щасті –
Любов несем з плодів земних.




Цими чудовими словами з вірша Т. О. Тименюк, активної учасниці любительського обєднання «Щедра грядка», відкрилось його перше в цьому році засідання. Темою дня було «Обрізування дерев в зимовий період» та «Готуємо насіння до посадки».
Відкрив засідання голова любительського обєднання Г. В. Слободян. Він щиро порадів з того, що «Щедра грядка» має вже багато нових любителів, а це означає, що обєднання має велику популярність серед жителів ОТГ. Григорій Вікторович надав змістовну консультацію з обрізування дерев.
Учасники обєднання переглянули відеофільми по темі «Зимове обрізування яблуні» та «Маленькі хитрощі. Саджаємо розсаду». Залюбки ділилися секретами вирощування городини. Т. О. Тименюк та О. В. Сікал розповіли про особливості вирощування селери. Н. І. Хамайдула розкрила секрети створення парника з підручних засобів. Т. Шклярук, В. М. Шкурак, М. І. Дейдиш та С. М. Куліш ділилися досвідом вирощування розсади перцю та помідор. О. А. Гомель дав цікаву інформацію з посадки городини під агрополотно. Огляд нових періодичних видань по садівництву-городництву та ландшафтному дизайну провела бібліограф В. М. Грушевич.
Надіємось, що всі присутні отримали відповіді на питання, які їх цікавили, адже «Щедра грядка» має багаторічний досвід.










пʼятниця, 15 лютого 2019 р.

Афганістан: біль душі і память серця

30 років уже минуло з часу виведення військ з Афганістану, війни яка забрала життя понад 3 тисяч наших співвітчизників, ще стільки ж стали інвалідами, а більше сотні тисяч у зовсім молоді роки посивіли і отримали звання ветеранів. Кожен 4-й учасник десятилітньої військово-політичної спецоперації Радянського Союзу в Афганістані –    
                                               українець.
Серед них проходили службу в республіці Афганістан 115 чол. з Томашпільського району. Не повернулися додому – 6 воїнів: Кравченко Сергій Анатолійович, Беззубов В’ячеслав Миколайович, Жорін Микола Михайлович, Кадук Сергій Вікторович, Сауляк Анатолій Васильович, Вознюк Юрій Михайлович.
Вже в мирний час районна спілка ветеранів війни в Афганістані понесла втрати: відійшли у вічність Анатолій Миколайович Скороход, Леонід Миколайович Терентьєв, Іван Павлович Нетребко, Микола Миколайович Данчик, Олександр Григорович Шпикуляк, Петро Володимирович Панковець, Володимир Іванович Сідак, Віталій Іванович Олійник.
В данину пам’яті воїнів-афганців в день 30-ї річниці виводу радянських військ з республіки Афганістан в селищному будинку культури під час урочистостей до відзначення цієї дати, працівниками Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради організовано виставку-пам’ять «Афганістан: біль душі і пам’ять серця».



середа, 13 лютого 2019 р.

Нові надходження до бібліотеки

Благодійний Фонд «Бібліотечна країна» люб’язно запропонувала поділитися своїми літературними надбаннями з партнерами проекту ПУЛЬС, до яких входить Публічна бібліотека Томашпільської селищної ради.


До бібліотеки надіслано набір з 14 примірників художньої дорослої та дитячої літератури від сучасних українських видавництв, сучасних авторів: Антіна Мухарського, Костянтина Матвієнко, Наталії Пуряєвої, Олеся Ільченка, Миколи Хомича, Росица Ташева, Майкла Тоґіаса, Дмитра Білого, Лорен Ґрофф, Гела Елрода, Кузьми Скрябіна, Христини Лукащук, Олівера Сакса.

Тож запрошуємо ознайомитись з новинками!


Книги – іменинниці 2019 року

Чи знаєте ви, що книги теж святкують ювілеї?
Днем народження книги вважається той рік, у якому вона була надрукована і вийшла у широкий світ, коли читачі вперше змогли взяти до рук новеньке видання книги і поринути у її захоплюючий і цікавий зміст. 

Завітайте до бібліотеки – ювіляри чекають на вас!

А іменинницями 2019 року є:
  • «Робінзон Крузо» Даніеля Дефо – 300 років; 
  • «2000 льє під водою» Жуль Верна – 150 років; 
  • «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя Левицького – 140 років; 
  • «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого – 130 років; 
  • «Сава Чалий» Івана Карпенка-Карого – 120 років; 
  • «Новина» Василя Стефаника – 120 років; 
  • «Коли ще звірі говорили» Івана Франка – 120 років; 
  • «Мартін Іден» Джека Лондона – 110 років; 
  • «Пригоди Тарзана в джунглях» Едварда Берроуза – 100 років; 
  • «В країні сонячних зайчиків» Всеволода Нестайка – 60 років; 
  • «Серце віддаю дітям» Василя Сухомлинського – 50 років; 
  • «Маруся Чурай» Ліни Костенко – 40 років. 

З книгами-ювілярами юні користувачі мають змогу познайомитись в філії-бібліотеці для дітей Томашпільської селищної ради.




пʼятниця, 8 лютого 2019 р.

Діти єднають Україну

Під такою назвою проходить Всеукраїнський конкурс есе. Конкурс проводиться відповідно до Стратегій національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки та на честь 100-річчя з дня проголошення Акту возєднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 

Організаторами конкурсу виступили Національна бібліотека України для дітей, Творче обєднання дитячих письменників України.
Основними завданнями конкурсу є плекання у молодого покоління почуття української ідентичності, національної самосвідомості, виявлення та стимулювання творчо обдарованих дітей та підлітків, зацікавлених у становленні України, як правової, демократичної, соціальної держави.
Участь у конкурсі прийняли і бібліотеки Томашпільської ОТГ. 12 юних читачів із 4 філій – бібліотек Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради: сіл Нетребівка, Ракова, Томашпільської селищної та філії – Бібліотеки для дітей представили свої роботи на розгляд журі.
У кожному дитячому творі головною лінією проходила ідея єдності України, саме зараз, в час військових дій на сході держави. Всі діти переконують дорослих прислухатися до них і сісти за стіл переговорів, завершити цю непотрібну війну, жити в мирі та злагоді.
Переможцями конкурсу на рівні бібліотек Томашпільської ОТГ стали: Андрій Поперечний та Денис Січкар з Томашполя, Іванна Петрига та Богдана Мілінчук з Нетребівки.
Роботи дітей направлені в обласну бібліотеку для дітей ім. І. Франка. Чекаємо результатів обласного етапу конкурсу та надіємося на перемогу.

пʼятниця, 1 лютого 2019 р.

Літературний світ Володимира Самійленка

3 лютого виповнюється 155 років від дня народження Володимира Івановича Самійленка – українського поета-лірика, сатирика, драматурга, перекладача.
Все, що він писав, присвячувалося рідній країні, яку поет любив святою й нездоланною любовю.
Літературна спадщина В. Самійленка охоплює ліричні, гумористичні і сатиричні поезії, фейлетони та драматичні твори. Найповніше талант письменника виявився в гумористичній та сатиричній поезії.

Значну роль відіграв В. Самійленко в розвитку української літературної мови І. Франко вважав, що Самійленко володів секретами української мови так, як ніхто з сучасних українських письменників.
Володимир Самійленко перекладав «Іліаду» Гомера, «Божественну комедію» Данте, п’єси Мольєра, Б. Трістана, Бомарше, А. Франса, вірші Беранже, Байрона, твори О. Пушкіна і В. Жуковського, І. Нікітіна і М. Гоголя.
Лірика поета – «Весна», «Сонети», «Її в дорогу виряджали», «Вечірня пісня», покладена на музику Кирила Стеценка, стала народною піснею.
Шановні читачі, детальніше познайомитися з життєвим та творчим шляхом Володимира Самійленка, перечитати поезії автора, ви зможете на абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради, де проходить презентація книжкової виставки «Літературний світ Володимира Самійленка».