середа, 17 квітня 2019 р.

Великодній майстер-клас

Великдень – чи Христове Воскресіння – є одним з найбільш очікуваних річних свят. Це чарівне свято символізує собою весну, відродження життя і, звичайно ж, сімейне вогнище. Традиція прикрасити будинок на Великдень йде з глибини століть. Саме тому прикраси для дому готували всією сім’єю – від малого до великого. А скільки радості це доставляє дітям!



Відродити цю традицію зуміли у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради, підготувавши майстер-клас до Світлого Христового Воскресіння, Великодня. Досить небагато часу, підручні засоби і гарний настрій подарували Світлана Куліш, вчитель Томашпільської музичної школи та Тетяна Марчак, бібліотекар селищної бібліотеки філії. Майстрині розповіли про різні техніки виготовлення декоративних великодніх атрибутів та дали всім бажаючим майстер-клас по написанню писанок кожна в своїй техніці.
Бібліотечні працівники виготовили Великодню композицію «Свято свят та торжество торжеств».












четвер, 11 квітня 2019 р.

Наш сучасник Вільям Шекспір

23 квітня 2019 року шанувальники класичного та сучасного мистецтва, театрали й романтики святкують подію грандіозного масштабу –  455 років від дня народження видатного англійського поета й драматурга Вільяма Шекспіра. Один з найвідоміших драматургів світу, автор принаймні 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем, 154 сонети.
Драматурги, письменники, поети вчаться у Шекспіра. Захоплювався його творчістю і Т. Г. Шевченко, якого твори Шекспіра рятували від розлуки і відчаю в роки неволі.
Твори письменника перекладені багатьма мовами світу і зявляються на театральній сцені частіше, ніж пєси будь-якого іншого драматурга, який коли-небудь жив і творив. Перші переклади Шекспіра українською мовою належать Пантелеймонові Кулішеві та Михайлові Старицькому, Шекспіра перекладали Іван Франко, Юрій Федькович, Павло Грабовський, Максим Рильський, Іван Кочерга, Юрій Клен та інші.

На абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради оформлено розгорнуту книжкову виставку «Актуальний Вільям Шекспір». На виставці представлені видатні трагедії і комедії Шекспіра: «Сон в літню ніч», «Король Лір», «Гамлет», «Приборкання норовливої», «Макбет», «Отелло», «Багато шуму з нічого», і звичайно ж «Ромео і Джульєтта». Вони вважаються неперевершеними шедеврами світової драматургії. Його трагедії не мають собі рівних за глибиною проникнення в психологічну природу кохання. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись із безсмертними творами видатного драматурга.



вівторок, 2 квітня 2019 р.

Микола Гоголь: шляхи творчої долі

На абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради діє книжкова виставка «Микола Гоголь: шляхи творчої долі», присвячена 210-й річниці від дня народження відомого письменника-мислителя світового рівня, визнаного класика української та російської літератури першої половини ХІХ ст. Микола Васильович Гоголь народився 20 березня (1 квітня) 1809 року в містечку Великі Сорочинці Полтавської губернії. Миколою його назвали на честь чудотворної ікони Святого Миколая. Згідно з сімейними переказами він походив із старовинного українського козацького роду і був нащадком відомого козака Остапа Гоголя, що був наприкінці XVII століття гетьманом Правобережної України.
Навчався в Полтавському повітовому училищі, Ніжинській гімназії вищих наук. Любов до мови, відчуття слова закладалися у майбутнього письменника вже з дитячих літ. Згодом він захопиться збиранням українських народних пісень, прислів'їв та приказок, готуватиме матеріали до українсько-російського словника. Пізніше Микола Гоголь так напише про українську пісню: «Якби наш край не мав такої скарбниці пісень, я б ніколи не зрозумів історії його, тому що не збагнув би минулого...». Тож не дивно, що зрілий етап творчості письменника, розпочався українською тематикою. Відтворити дивовижний і казковий образ України, збагачений сюжетами старовинних легенд, опоетизований барвами чарівного українського слова, поставив собі за мету М. Гоголь у своїх творах.
Письменник залишив у спадок рідному народові неоціненний доробок з повістей і романів, драматургії та публіцистики. Такі твори, як «Тарас Бульба», «Мертві душі», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Ревізор», «Вій», «Одруження», «Записки божевільного», можна поставити у ряд найвищих художніх досягнень світової літератури.
Усі ці книжки експонуються на нашій книжковій виставці. Тут представлено найвідоміші художні твори письменника. Читачі знову зустрінуться з героїчним Тарасом Бульбою, з Акакакієм Акакієвичем, з добрими старосвітськими поміщиками та з шахраями-чиновниками.

Запрошуємо усіх охочих переглянути виставку.





Наша книжечка дитяча –
вірна подруга дітей

2 квітня, у день народження данського казкаря Ганса Християна Андерсена, дитяча книга святкує свої іменини. Свято започатковане в 1943 році. Саме в цей день у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. У бібліотеках, школах, дитсадках проходять цікаві масові заходи.

На одну дитячу книгу в Україні, а також у Томашполі, стало більше. Це перше своє дітище видала Людмила Поперечна. Книжечка називається «Жменька доброти». Автор презентувала свій творчий доробок у дитсадочку «Сонечко».
Діти із задоволенням слухали вірші та оповідання Людмили Анатоліївни, брали активну участь у її руханках, відгадували загадки.
Завідувач дитсадка Олена Годна та завідувач філії – Бібліотеки для дітей Євгенія Кукурудза щиро привітали молодого автора, побажали творчого натхнення і народження нових книг для маленьких читайликів.
А далі святкування книжчиних іменин продовжувалися в Публічній бібліотеці. Сюди завітали маленькі дошколярики. Бібліотечні працівники провели екскурсію по закладу, ознайомили малят із книгами та періодичними виданнями, а ведмедик Добрячок розповів діткам про значення книги та її історію. Дітям в бібліотеці дуже сподобалося і всі дружно пообіцяли стати читачами філії – Бібліотеки для дітей.