28 січня1992 року Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України.
Прапор України - один з основних символів сили і незалежності держави. Безумовно, український прапор є гордістю нашої країни і показником її єдності. За роки війни з російським агресором наш прапор перетворився на загальносвітовий символ боротьби за власну свободу та життя, став знаком непереможності, який знає увесь світ
В читальній залі Публічної бібліотеки оформлено інформаційний куточок «Найцікавіші факти про жовто-синій символ».
А ви знали, що:
Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення – він був червоним, малиновим і червоно-синім.
Найдавніші українські прапорні полотнища були трикутно-клинової форми
Колірна гамма прапора існує вже тисячі років. Появу жовто-синіх кольорів пов’язують з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е.
Князь Данило Галицький, засновуючи місто Львів (перша згадка в літописах – 1256) названий на честь свого сина Лева, подарував жителям герб із золотим левом на синьому тлі. Це говорить про те, що Україні властиве поєднання синього і жовтого.
Золотий, жовтий колір стяга символізує Творця, Бога-Отця і взагалі Вищу Духовність. Синій – це усе земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння у надії, що вони нею не зловживатимуть.
Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно також трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.
Цікаву версію щодо походження синіх і жовтих кольорів висунув історик і мовознавець зі Львова Богдан Якимович. На його думку, слово “хохол” монгольського походження і складається з двох частин: “хох” — синій, блакитний, небесний, “улу” (юлу) — жовтий.
Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.
2016 року, з нагоди 25 річниці Незалежності, в Музеї архітектури та побуту Пирогово створили величезний прапор України із квітів. Площа прапора склала понад 13 тисяч квадратних метрів, і він увійшов до Книги рекордів Гіннеса та Книги рекордів України.
Українські "кіборги", які захищали Донецький аеропорт, попри постійні обстріли, регулярно вивішували український прапор над диспетчерською вежею, поки її остаточно не підірвали.
Немає коментарів:
Дописати коментар