вівторок, 24 лютого 2015 р.

За честь, за долю, за українську волю

Більше року минуло з часу подій на Майдані та загибелі Небесної Сотні, досі тривають запеклі бої на Сході України. Для нашої держави настали часи найбільших випробовувань. «За честь, за долю, за українську волю» – під такою назвою в читальному залі оформлено виставку-експозицію, присвячену подіям Майдану, героям Небесної Сотні та нашим землякам – учасникам АТО.
Матеріали на виставці представлені за розділами:
v    Майдан перекував нам волю, душі, зболені серця
v    На нас лежить велика відповідальність 
за майбутнє наших дітей і держави
v    За перемогу боремося разом 



В районній бібліотеці для дітей оформлено книжково-ілюстративну виставку «Борці за незалежність».


Цикл книжкових виставок «АТО: день за днем» в сільських бібліотеках району:



«Мир наближають небайдужі» - Липівська сільська бібліотека










«Герої не вмирають» - Колоденківська сільська бібліотека


«Перемогу наближають небайдужі» - Яришівська сільська бібліотека





«Миру у незалежній Україні бути!» - Антонівська сільська бібліотека











«Слава Україні! Героям слава!» - Горишківська сільська бібліотека




















У Вилянській сільській бібліотеці представлена виставка «Герої моєї країни», на якій всі відвідувачі бібліотеки ознайомлюються з чорними сторінками історії нашої держави.

На виставці ми читаємо про наших воїнів-односельчан, які захищають нашу націю, нашу державу, наше село, наш дім та наше життя: Платонов Олександр, Ткачук Андрій, Теплий Олександр, Хімій Іван, Маруневич Олександр, Ярушняк Микола та Муруневич Валерій.
Також читачі дізнаються і за тих воїнів-земляків, які страшною ціною віддали своє життя, та більшість з них – молоді, сильні, ті хлопці, які ще лише починали жити.
На виставці представлені книги та періодичні видання Ольга Стасюк «Не хочу стояти осторонь. Стежками революції». По сторінках періодичних видань читачі мають змогу прочитати статті та вірші наших земляків, а саме Світлана Босак, Лариса Заболотна-Місецька, Наталя Слободян, Тетяна Мала, Ганна Дубова, Руслана Богацька, висвітлюючи ті страшні події, які ми переживаємо і з гіркими слізьми перечитуємо.

У памяті навіки збережем

(до 70 річниці з дня загибелі І. Д. Черняховського)


Вшановуючи память двічі Героя Радянського Союзу Івана Даниловича Черняхівського в Липівській сільській бібліотеці проведено Урок памяті «У памяті навіки збережем». Присутні мали змогу ознайомитися з біографією видатного полководця, із спогадами сучасників про перші важкі бої, виявлену мужність і військовий талант, про успішні бойові операції проведені під його керівництвом. Земляки –томашпільчани свято шанують память про видатного воєначальника. В бібліотеці оформлено книжкову виставку «Нам жити, нам памятати». 

Наш славний земляк

(до 70 річниці з дня загибелі І. Д. Черняховського)


Жителі села Вербової горді тим, що ранок життя – дитячі роки легендарного полководця І. Д. Черняховського (1913–1919 рр.) пройшли в їхньому селі. У 1980 році в селі відкрито музей Черняховського та встановлено памятник. Вшановуючи память полководця-земляка в сільській бібліотеці проведено інформаційну годину «Генерал армії І. Д. Черняховський» та організовано книжкову виставку «Двічі Герой Радянського Союзу – Іван Данилович Черняховський – наш земляк». 

Де представлено книги, що розповідають про бойовий шлях видатного воєначальника, цікаві фотоматеріали, краєзнавча література, спогади земляків про героя-однополчанина.

середа, 18 лютого 2015 р.

Визволитель трьох столиць

18 лютого 2015 року минає 70 років з дня загибелі видатного полководця часів Великої Вітчизняної війни, Двічі Героя Радянського Союзу, Івана Даниловича Черняховського, який дитячі роки провів у с. Вербова, Томашпільського району, а пізніше працював в залізничних майстернях ст. Вапнярка.
До цієї дати в центральній районній бібліотеці організовано книжкову виставку «Визволитель трьох столиць». 


На виставці представлені матеріали енциклопедичного, науково-популярного напрямків. В теці «Герої Радянського Союзу Томашпільського району» зібрані матеріали періодичних видань про І. Д. Черняховського. Також подана інформація з Вікіпедії. Також, до уваги читачів, книга А. Шарипова «Черняховский» із серії «Жизнь замечательных людей».

четвер, 5 лютого 2015 р.

У країні сонячного добра

     4 лютого 2015 року працівники районної бібліотеки для дітей організували та провели літературний десант «У країні сонячного добра» по творах Всеволода Нестайка. Всеволод Нестайко – автор, чиї твори для дітей увійшли до золотого фонду дитячої літератури; лідер читацького інтересу. Його твори включені до шкільної програми, перекладені двадцятьма мовами світу. 

«Тореадори з Васюківки», «Казкові пригоди та таємниці», «Одиниця з обманом», «Пятірка з хвостиком», «Таємниця Віті Зайчика», «Загадка старого клоуна» та інші твори В. Нестайка стали пунктами «висадки» літературного десанту третьокласників та четверокласників Томашпільської ЗОШ-гімназії.

Діти дізналися про життєвий та творчий шлях письменника. Переглянули художній фільм «Одиниця з обманом», знятий за однойменним твором В. Нестайка. 

середа, 4 лютого 2015 р.

Літописець козацької слави

    В лютому місяці, цього року, виповнюється 345 років від дня народження українського літописця, автора першого систематичного викладу історії української козацької держави. З нагоди відзначення цієї дати в читальній залі районної бібліотеки відбулася презентація 2-х томника літописця Самійла Величко. 


Перший том літопису охоплює події 1648-1650 рр. на Україні. Другий том продовжує опис подій першого тому і закінчується 1700 роком.
Літопис-книга про Україну, про її непросту долю, про її видатних і рядових людей. Для написання літопису Самійло Величко користувався різними джерелами: народними переказами, іншими козацькими літописами, творами іноземних істориків, архівними документами, листами, реєстрами.
Видання універсальне. Воно придатне для наукової роботи і для любителів рідної історії.