пʼятниця, 26 травня 2017 р.

                         Композитор за покликом серця

                                 (До 135 річниці від дня народження Кирила Стеценка)

        Томашпільщина здавна зачаровувала гостей красою своєї природи,а ще роботящими людьми та своєю співучістю.І не дивно,що доля саме в наш край привела відомого українського композитора Кирила Григоровича Стеценка,і саме тут він створив одні з найвидатніших своїх музичних творів.Цьогоріч минає 135 років з дня народження митця.А тому 19 травня з різних куточків України до Олександрівської територіальної громади,а саме до Благодатного вели стежки - доріжки на цьогорічний сьомий районний фестиваль народної культури
"Одвічна Русава".
.Місцева поетеса Марія Дейдиш присвятила композитору свій вірш:

Дух Кирила Стеценка над Поділлям витає:
То курличе у небі в журавлинім ключі,
То в тихесенький вечір колискову співає,
Хвалить ім"я  Господнє при церковній свічі.
Наслухає: про що там нашіптує тирса?
Як відважно Сірко боронив рідний край,
Як Хмельницький Богдан за Вкраїну молився,
Як незрячий Кобзар пісню- думу співав.
А Телесик в човні вигравав баркаролу,
Котик- братик Лисиці аріозо співав,
Він, Стеценко, орав цілину, - чисте поле,
Він- народу любов до краси дарував.
У Головорусаву привела його  доля,
В мальовниче село ,у Томашпільський край,
Де початок бере з джерела в чистім полі
Річка Русава - вільна притока Дністра,
Тут він сіяв між люди прекрасне і вічне ,
Дух народу і віру в серцях підіймав,
Очищав джерело від намулу так звично ,
Щедро всіх із своєї душі причащав,
Добрий слід по собі простелила людина,
Композитор Стеценко - народний митець,
Між людей, щедро сіяв духовні перлини,
Йому шана народна і лавровий вінець.
Член національної Спілки журналістів України ,наш земляк, Іван Йосипович Любар в своїй книзі"Пристань любові"присвятив славетному композитору Кирилу Стеценку оповідання "Світло за горизонтом". 
Томашпільською районною бібліотекою організовано  виставку-портрет "Композитор за покликом серця",
а Олександрівська сільська бібліотека  у своїй світлиці  під час свята  презентувала книжкову виставку"Дали йому крила мотиви народні".

-

   Моя громада - мій добробут
Оголошення

31.05.2017р. о 12 год. в приміщенні актового залу сільської ради села Комаргород Томашпільського району Вінницької області відбудеться тематичний інформаційний захід
 "Моя громада - мій добробут".
    Захід у форматі "
Кіноклуб" будуть проводити працівники Томашпільської центральної районної бібліотеки разом із громадською організацією селища Томашпіль
 "Надія Томашпілля" , та Томашпільською селищною радою ОТГ, які вийшли переможцями у проекті "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)"
         Запрошуємо на захід жителів села.

З інформаційними матеріалами по даному питанню ви можете ознайомитись в інформаційному куточку

 «Моя громада- мій добробут» Комаргородської сільської бібліотеки

середа, 24 травня 2017 р.

                                        Духовний стержень що єднає




            В Україні щорічно 24 травня в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, слов'янських просвітителів та проповідників християнства.,  відзначається  День слов’янської писемності і культури .Цей день окрім України, святкують у Білорусії, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії.
    Слов’янська писемність була створена в IX ст., близько 862 року на основі грецької. Брати Кирило і Мефодій   були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кириллом . Кирило і Мефодій вважаються "батьками" слов'янської абетки. Вони також переклали з грецької мови на слов'янську Євангеліє та Псалтир.
Слово «писемність» має двояке значення. Перше – це система графічних знаків (букв, ієрогліфів), уживаних для писання в тій чи іншій мові. Друге – це сукупність писемних, літературних пам’яток якого-небудь народу.
       Томашпільська  центральна районна бібліотека надає можливість користувачам переглянути наявні видання стосовно слов’янської писемності і культури. Вони експонуються  в читальній залі  на книжковій виставці  «Духовний стержень ,   що єднає ». Представлена література скомпонована в таких розділах:
-    «
Спочатку було слово»;
-    «
Творці слов’янської писемності»;
-    «
Мова-духовний скарб нації»;
Сподіваємось,
   запропоновані бібліотечні книги та публікації з періодичних видань
будуть цікавими й корисними для відвідувачів, адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов; виховують повагу до історичного минулого, почуття поваги до слов’янських учителів, інтерес до вивчення мов і культур.

вівторок, 23 травня 2017 р.

моя громада-мій добробут

                 Моя громада - мій добробут   



    Томашпільська центральна районна бібліотека, селищна рада об’єднаної територіальної громади та громадська організація селища "Надія Томашпілля" провели перший запланований тематичний інформаційний захід "Моя громада - мій добробут" в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), в якому ми взяли участь і виявились одними із переможців.
    Захід пройшов  у 
сільському будинку культури села Горишківка. Про мету і тему заходу присутнім жителям громади  та запрошеним повідомила Валентина Залюбівська – секретар селищної ради.
 Жителі села отримали відповіді з питань децентралізації  від селищного голови ОТГ Валерія Немировського та старости села Горишківка Василя Григорця, дізналися про децентралізацію в галузі медицини, наповнення бюджету громади  та інше .  

    Присутні на заході переглянули відеофільм про життєдіяльність територіальної громади Байковецької ОТГ Тернопільської області та інформаційних слайдів про децентралізацію на прикладі Калинівської ОТГ Вінницької області,та виставку  інформаційних матеріалів «Моя громада- мій добробут» ,організовану Горишківською сільською бібліотекою.
     

                             


                            












понеділок, 22 травня 2017 р.

                               Репресоване відродження

      Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам"яті жертв політичних репресій.
Традиційно до цього дня в Томашпільській центральній районній бібліотеці та бібліотеках району проводяться тематично просвітницькі заходи. 
У сільських та селищних книгозбірнях відбулися книжкові виставки,перегляди літератури:
"Репресоване відродження ","Біль наших сердець",цикли тематичних полиць та бесід.
В центральній районній бібліотеці проходить презентація книжкової виставки
 "Ьіль трагедія українського народу."
Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено "ворогами народу", страчено фактично без суду і слідства,приречено на муки та голодну смерть у таборах чи засланні.Репресій зазнали,як правило, найбільш обдаровані ,працьовиті і соціально активні громадяни.
Ознайомлення з книжковою експозицією, яка висвітлює питання щодо жертв політичних репресій,є в свою чергу національним і духовним обов"язком кожного українця.Це та пам"ять,на якій будується наше майбутнє.Виставка діятиме протягом травня в читальній  залі  районної бібліотеки. 


четвер, 18 травня 2017 р.

Моя громада – мій добробут



 22.05.2017р. о 12 год. в приміщенні будинку культури села Горишківка Томашпільського району Вінницької області відбудеться тематичний інформаційний захід
 "Моя громада - мій добробут".
    Захід у форматі "
Кіноклуб" будуть проводити працівники Томашпільської центральної районної бібліотеки разом із громадською організацією селища Томашпіль
 "Надія Томашпілля" , та Томашпільською селищною радою ОТГ, які вийшли переможцями у проекті "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)"
         Запрошуємо на захід жителів села.

З інформаційними матеріалами по даному питанню ви можете ознайомитись в інформаційних куточках

«Моя громада – мій добробут» організованих в Томашпільській  районній та Горишківській сільській бібліотеках 

пʼятниця, 12 травня 2017 р.

                                                        Україна - європейський вибір

   



Відзначення Дня Європи у нашомуТомашпільському районі вже стало доброю традицією. Ось і в цьому році проведено  ряд заходів з нагоди цієї дати.
Томашпільська молодь – за європейський вектор розвитку інтеграції держави. Бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце.
Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. 
"Україна – європейський вибір!" таку назву несли заходи, що проводились в рамках свята.
 О 13.00 год. в районній державній адміністрації відбулось засідання круглого столу, активну  участь у якому взяла центральна районна бібліотека. В ході засідання присутні ознайомилися з історико – туристичним проектом  «Європейці Вінничини» ініційований Вінницьким обласним осередком  Міжнародної громадської організації «Україна – Польща -Німеччина»,метою якого є популяризація та просування історичних відомостей про відомих діячів Європи,що пов’язані з Вінницькою областю,а також про вінничан,які стали відомими у європейських країнах. Директор центральної районної бібліотеки В.Нагірняк донесла до присутніх цікаву інформацію про відомі іторичні постаті та наших сучасників,які зробили вагомий внесок у розвиток як Поділля,так і Європи в цілому. Учасники заходу переглянули відеоролик «Культурні столиці Європи 2017 рік»,та презентацію книг «Європейці Вінниччини», також заслухали  коротку історичну  доповідь – «Україна ЄС». О 14.00 год. на центральній площі селища було урочисто піднято Прапор України та Прапор Європейського Союзу. Керівники району щиросердно привітали учасників свята з Днем Європи, побажали всім успіхів, благополуччя, миру та достатку



пʼятниця, 5 травня 2017 р.


                              Подвигу жити вічно!


        День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні - вічне нагадування про те, якою великою ціною заплачено за перемогу, вічний спомин про жахливі події тієї війни, вічне благання миру на землі на всі віки. 
Усе далі і далі відходять ці грізні роки війни, але Дні  визволення рідної землі назавжди залишаться в пам’яті народній, в архівах, музеях, бібліотеках  -  символом героїчного минулого, символом пам’яті по загиблим воїнам – визволителям, ветеранам, які  поступово один за одним відходять у вічність ... 
       Великою увагою користуються  книжкова виставка: «Подвигу жити вічно», організована Томашпільською центральною районною бібліотекою для дорослих  .     Особливо зворушила відвідувачів дитячої бібліотеки книжкова виставка «Пам'ять стукає у серце» ,  адже юні читачі знайшли на ній фото своїх дідусів, дорослі відвідувачі - своїх батьків, які пройшли нелегкими дорогами тієї страшної війни.


Пам'ять торкається чорними крилами самого серця, будить вдячність і любов до тих, хто захистив нас,  хто здобув перемогу над ненависним ворогом.                                     Пам'ятаймо своїх визволителів