6 січня 1938– у селі Рахнівка на Вінниччині народився Василь Семенович Стус. Поет рідкісного таланту, який обрав долю борця. Із 47-ми років життя 13 провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті.
Його позбавляли побачень з рідними, вилучали вірші, листи й рукописи, знущалися фізично й намагалися знищити морально. “То був чоловік, який говорив і писав за будь-яких обставин ясно, як перед Богом, і платив за це життям”, – писав про нього Євген Сверстюк. Тому значення Василя Стуса більше, аніж талановитого поета, публіциста, перекладача й літературознавця. Він був і залишається “голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності”.
До дня народження поета, в Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради відбулася літературна година «Василь Стус символ нації». З цікавими фактами з життя поета познайомила присутніх бібліотекар читального залу Олена Коновал, книжкову виставку представила бібліотекар абонементу Антоніна Козак. Всіх учасників заходу зворушив фільм «Українські дисиденти. Вони розвалили імперію зла. Василь Стус.»
Немає коментарів:
Дописати коментар