пʼятниця, 17 січня 2025 р.

Мій край, моя родина у старих світлинах

 

📷 Світлини сімейного альбому Шевчука Олександра Івановича, с. Олександрівка, Томашпільської ТГ.
✅1 Фото. На фото зупинилася мить створення молодої сім’ї. Хребтій Юхтим Антонович,1902 р.н. одружується з шістнадцятирічною красунею Андруховою Ганною Григорівною,1911р.н.
Побралися молодята з великого кохання в далекому 1927, в лютому місяці. Наречені з працьовитих заможних родин, які ще не знають колгоспів, розкуркулення та голодомору. На наречених білі вишиті сорочки з домотканого полотна. Молода у віночку з воскових квітів з биндами. Поверх спідниці попередник (фартух) із візерунчастого шовку. На поясі зав'язана розшита квітами хустка. Поверх одягу, впадають в очі багато разків коралів, намиста, та різних пацьорків. Шию прикрашає згарда (гердана) - прикраса у вигляді стрічки, виготовленої з різнокольрових намистин. На молодому - модний шерстяний костюм та добротні черевики, пошиті на замовлення у томашпільських євреїв-шевців. В якості подарунку на весілля, дядько Юхтима подарував молодим місце під забудову. В тому ж році була побудована хата, в якій народилося у щасливого подружжя п'ятеро дітей. На цьому подвір'ї проживає вже четверте покоління нащадків Юхтима та Ганни Хребтіїв.
с. Олександрівка 1927 рік.
✅2 Фото. Пройшли роки. Вже й донька Юхтима і Ганни Хребтіїв Ольга, зі своїм нареченим Іваном на весільний рушник стали. Яким же гарним та веселим було то весілля! Про нього навіть в газеті «Слово хлібороба» за 15 червня 1965 року написали! Стаття називалася "Гримить комсомольське весілля". Як передова свинарка колгоспу «Радянська Україна» села Олексадрівки, Ольга Юхтимівна Хребтій, виходить заміж за передовика – тракториста Івана Онуфрійовича Шевчука.
с. Олександрівка 1965 рік.
✅3 Фото. Другий день весілля. На подвір'ї молодої Ганни Хребтій весело грають Олександрівські музиканти: Іван Дармороз, Іван Стахов, Іван Паламарчук «до гільця». Весільне соснове деревце, гільце, втикали в запашний коровай. Кожну гілку прикрашали квітками, колоссям, калиновими ягодами, шишками хмелю, кольоровими, золотими й срібляними нитками, стрічками й квітами з кольорового паперу. Поєднання гільця і хліба символізували єдність двох родів. Весело танцюють сусіди, колеги з ферми та родина. Серед гостей: Ніна Озеранська, Галина Галуша. Впізнавайте, односельці, своїх рідних та знайомих!
У сім'ї Шевчуків народилися два сини. Вже немає батьків, та залишилося багато світлин, документів про життя гарної, працьовитої родини у сина Ольги та Івана - Олександра, які він передасть дітям та онукам, щоб не забували своє коріння…
с. Олександрівка 1965 рік.
✅4 Фото. На цьому фото юні олександрівські музиканти на одній із репетицій в Олександрівському клубі. Серед них: Шевчук Саша, Бойко Олег, Заєць Саша, Соловей Саша, Гнесько Саша і Володя, Максимець Діма і Саша, Дмитрук Саша, Гудима Василь, Уськов Володимир. Керівник оркестру - Василь Богачук, який двічі на тиждень добирався з с. Липівки на репетицію до Олександрівського клубу. Духовий оркестр села з успіхом брав участь у багатьох районних масових заходах, урочистостях села, а також весіллях.
с. Олександрівка 1985рік.
Проєкт реалізовується завдяки Лариса Білозір та ГО Ми - Вінничани







Немає коментарів:

Дописати коментар