четвер, 27 червня 2019 р.

Зустріч-діалог «Децентралізація: чого очікує молодь?»

Захід під такою назвою відбувся в Томашпільській селищній раді з нагоди Дня Конституції та Дня молоді в рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» представники різних установ та організацій зібралися за чашкою кави в кабінеті голови ОТГ Немировського Валерія Федоровича, щоб обговорити питання співпраці з молоддю громади, визначити її потреби, залучити до прийняття рішень та участі в усіх сферах життя територіальної громади.

З вступним словом виступила секретар Томашпільської селищної ради та керівник проекту Залюбівська Валентина Германівна. Голова ОТГ Немировський Валерій Федорович ознайомив молодь селища із успіхами реформи децентралізації та новими можливостями для жителів громади, закликав молодь до особистої участі в процесах децентралізації на користь громади.
Учасники зустрічі висловили свої думки з приводу створення нових робочих місць, покращення стану доріг, благоустрою, облаштування спортивних площадок  та  дитячих майданчиків. Людмила Поперечна виступила з ініціативою створення банку одягу та взуття для малозабезпечених сімей. Тетяна Балюконіс запропонувала брати участь у проектній діяльності з метою одержання грантів. Оксана Ставнійчук схвально відгукнулася про успіхи реформи децентралізації в смт. Томашпіль та селах Томашпільської громади.
Під час заходу молоді люди ознайомилися з інформаційними матеріалами з питань реформи децентралізації в Україні.








вівторок, 25 червня 2019 р.

Берегиня українського народу

Олена Пчілка (дівоче прізвище – Ольга Петрівна Драгоманова, в одруженні – Косач) майже півстоліття, починаючи з 70-х років 19 ст., трудилася на ниві української літератури й культури, виступала як прозаїк, поет, драматург, перекладач, літературний критик, фольклорист, етнограф, видавець, редактор.


Олені Пчілці належить поважне місце і  в українській дитячій літературі. Крім численних поезій, казок, оповідань, вона написала для дітей багато п'єс.
Виставка «Берегиня українського народу Олена Пчілка» присвячена 165-річчю з дня народження Ольги Петрівни Косач – однієї з найосвіченіших жінок ХІХ-ХХ сторіччя, яка подарувала світові письменницю Лесю Українку, організована на абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради.


Сила закону - сила держави

День Конституції України – одне із наймолодших свят сучасної України. У цей день, 28 червня ми віддаємо данину поваги символам держави, що пройшли довгий героїчний шлях.



Конституцію України було прийнято Верховною Радою України на її п’ятій сесії 28 червня 1996 р. Цей день тоді ж було проголошено державним святом українського народу.
Цікаво, що першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших у Європі та світі, адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року, конституцію Російської імперії – 1905 року.
В рамках святкування Дня Конституції України в читальному залі Публічної  бібліотеки Томашпільської селищної ради представлено книжково-ілюстративну виставку «Конституція України: від гетьмана до президента». На виставці представлена література, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.


пʼятниця, 21 червня 2019 р.

Тихі зорі вічної пам’яті

22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців, коли фашистська армія вторглася на територію нашої країни. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.



Кожен рік в цей день ми згадуємо тих, хто не повернувся з цієї війни, хто потом і кров’ю відстоював нашу Перемогу і прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.
Вшановуючи пам’ять жертв війни в Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради організована книжкова виставка «А завтра була війна». На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, фотоальбомів. Зокрема, такі видання як альманахи «Пам'ять серця», «Україна у другій світовій війні», книги «Україна у полум'ї війни. 1941-1945», «Герої визволення України», «Друга світова війна: український вимір», фотоальбом «Вінниччина в роки великої вітчизняної війни»,  та багато інших.
Сьогодні, потерпаючи від кривавої агресії на Сході України кращі сини і дочки знову зі зброєю в руках захищають кордони України, наш спокій і свободу, право на гідне і вільне життя. Віддаймо ж шану всім українським борцям, які в часи воєнних лихоліть захищали рідну землю. Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.


середа, 12 червня 2019 р.

У бібліотеці ми можемо…

12 червня у Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради було знову гамірно та весело. Сюди завітали учні молодших класів НВК «Томашпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія», члени пришкільного табору.


Діти ознайомилися з новими книгами і періодикою для дітей, приймали участь у літературних іграх та вікторинах. Герої мультфільму «Як прийшла до нас книга?» розповіли юним читайликам про історію книгодрукування, нагадали правила поводження з книгою.
Організатори заходу, працівники філії – бібліотеки для дітей, показали дітям, що у бібліотеці можна не лише прочитати улюблену книгу і отримати відповідь на різноманітні питання, але і цікаво відпочити.

























пʼятниця, 7 червня 2019 р.

Молодіжні ініціативи в дії
В рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» відбувся виїзний захід «Молодіжні ініціативи в дії» за участю молоді села Стіна та смт. Томашполя.
Про досвід роботи Томашпільської ОТГ в умовах децентралізації, участь у проектній діяльності та підтримки молодіжних ініціатив розповіла секретар Томашпільської селищної ради Залюбівська Валентина Германівна.
Своїми думками та пропозиціями з приводу децентралізації поділилася молодь села Стіна.
Учасники заходу ознайомилися з роботою молодіжно-екологічного центру. Приклад його роботи в старовинному селі Стіна є цікавим для багатьох громад, оскільки основними напрямками його роботи є збереження навколишнього середовища, просвітницька діяльність, вивчення звичаїв і традицій краю, та розвиток зеленого туризму.
Саме зелений туризм може дати потужний поштовх для розвитку сільських територій. Про це йшла мова на зустрічі із головою громадської організації «Центр розвитку Пангея Ультіма» Ярославом Геращенком.
Учасники зустрічі погодились, що саме такі проекти можна реалізувати лише в умовах децентралізації за спільної підтримки влади та жителів місцевої громади.






четвер, 6 червня 2019 р.

Вивчаємо досвід сусідів


В рамках проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» група підтримки реформи децентралізації в Україні побувала з візитом в Тульчинській ОТГ, де ознайомилася з досвідом роботи сусідньої громади.




Голова Тульчинської ОТГ Валерій Михайлович Весняний розповів про позитивні зміни в житті громади в умовах децентралізації, проблеми та плани на майбутнє. Відмітив, що децентралізація дала потужний поштовх розвитку сільських населених пунктів і отримала підтримку громадян.
Секретар ОТГ Оксана Миколаївна Трач ознайомила присутніх із роботою структурних підрозділів ОТГ та сільських старостатів.
Учасники зустрічі цікавилися питаннями роботи закладів освіти, культури та медичних установ. На їх запитання дала ґрунтовні відповіді заступник начальника відділу освіти, молоді і спорту Тульчинської міської ради Світлана Віталіївна Кошелап.
Керівник томашпільської делегації Валентина Германівна Залюбівська поділилася досвідом роботи Томашпільської ОТГ за період роботи в умовах децентралізації.
Тульчинці також презентували свій грандіозний проект «Операфест Тульчин». Томашпільчани оглянули локації оперного фестивалю та галерею під відкритим небом «Леонтович – Арт-квартал», «Меридіан – Щедрик».