Відкриваємо сторінки історії по фотографіях великого, гарного, дружнього роду Ковалів з села Антонівки Тульчинського району Вінницької області.
понеділок, 22 липня 2024 р.
Мій край, моя родина у старих світлинах
Літературний спадок Ернеста Хеменгуея
Франческо Петрарка – італійський поет, літописець, ранній гуманіст.
ЛОКАЛЬНИЙ ОНЛАЙН ПРОЄКТ «МІЙ КРАЙ, МОЯ РОДИНА У СТАРИХ СВІТЛИНАХ» – РОЗПОЧАТО!
БІБЛІОТЕКИ-ХАБИ.
ПРОЄКТ «МИСТЕЦЬКА ПАЛІТРА ТОМАШПІЛЛЯ»
Фотомистецтво Анастасії Сарахман: Мандрівка без кордонів і меж.
Мій край, моя родина у старих світлинах
Плетений з лози пліт «окіп» - це творіння мало бути біля кожного хазяйського двору! Мабуть, воно було як оберіг родини: «разом, як лозинки в плоті». Ось так, за новеньким, до Різдвяних свят сплетеним окопом, примостилася родина Демида та Явдохи Шевчуків з села Горишківки Томашпільського (нині Тульчинського району). Зліва направо стоять: ніжна, тендітна Настася Шевчук невістка сина Семена, який працював на залізниці, біля неї Василь Савчук - зять (дядя Вася), як ми шанобливо називали його протягом всього життя, дядько пішов на фронт у 18 років, повернувся з важкою травмою правої руки, та це не завадило вирощувати найкращі в селі сорти яблук, груш, черешні (щеплені ним дерева ще досі плодоносять). Поруч - його дружина Ганна Савчук, розумна, практична наша тьотя Ганя, всіх нагодує, ще й з собою дасть! Марія Сакал - дочка, Віра Шевчук - невістка, Оля Запіченко - онучка. Сидять: зліва Ірина Шевчук - братова (мати 12 дітей), Шевчук Демид та Явдоха (дружина) - батьки 7 дітей, далі маленький правнук Володя, (син Олі Запіченко та онук Марії Сакал). Святкування Великодня. Початок 50-х, ХХ ст. Фотограф Шевчук Іван Демидович - син Демида і Явдохи.
Мій край, моя родина у старих світлинах
Весілля в селі Горишківка Томашпільського району (сьогодні Тульчинський р-н) серпень,1955 рік ХХ ст. (другий день: вивід молодої до оселі священника Тараненка Миколи Дмитровича). На фото зображені: перший зліва дружба Василь Мільчин, наречений Бурячок Іван Якович, наречена Бурячок (Сакал) Ганна Семенівна, дружба Василь Чумак. Молоде подружжя в супроводі двох дружбів, перев’язаних червоними поясами, призначеними тільки для такої події, та музиками йшли до будинку місцевого священника, той подружжя благословляв на міцну родину, на щасливе життя, а потім був танець молодої зі священником. (Зі слів нареченої, батюшка дуже гарно танцював).