четвер, 30 березня 2023 р.

З книгою до Перемоги


26 березня стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання «З книгою до Перемоги». Цьогорічний Тиждень – ювілейний, проходить вісімдесятий раз. Саме в ці дні дитяча книга збирає своїх юних друзів на Книжкові іменини.
В бібліотеці для дітей організована презентація літератури «Дитина читає – Україна перемагає», де представлені найкращі та найновіші зразки української літератури.
Проходить читацький марафон «Діти України читають».
А ще на юних читачів чекають бібліотечний лабіринт «Прочитай – відгадаєш!», гра «Книжкові хакери» та інші цікаві заходи.



Проходить читацький марафон «Діти України читають».
Переглянути відео за посиланням;

20 березня – Всесвітній день Землі


Земля – наша спільна затишна домівка. Всесвітній день Землі проголошений Генеральним секретарем ООН у березні 1971 року. Відзначається як день весняного рівнодення.
Земля – третя від Сонця та п’ята з найбільших планет Сонячної системи.
Земля являє собою сферу, що складається з трьох шарів: літосфери (твердого шару), гідросфери (рідкого шару) та атмосфери (газового шару).
В цей день за традицією дзвонять дзвони Миру.
В бібліотеці для дітей для юних читайликів організована презентація екологічної літератури та виставка дитячих малюнків «Земля – планета прекрасного».




середа, 29 березня 2023 р.

Лиш слово всюдисуще, одвічне і святе…

 


Поезія варта того, щоб бути постійною супутницею у нашому житті, надихати, підтримувати, навчати та любити.
Зустріч з Олександром Григоровичем Височанським – це завжди свято для Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради та бібліотеки – філії для дітей та всіх бібліотечних працівників громади! Саме таке свято для душі й зібрало 16 березня у читальній залі шанувальників поетичного слова, зокрема творчості Олександра Григоровича. Зібрались, щоб вшанувати творчу людину, який має талант від Бога: вміння і бажання писати вірші, якими він оспівує, прославляє свою маленьку батьківщину і тим самим несе любов і світлі почуття до своєї України.
Творчий вечір розпочала директор Публічної бібліотеки Т. Кушнір, яка презентувала відеоряд з фото зустрічей поета з вдячними читачами. Звучала пісня «Томашпілля - благодатний край» на слова О. Височанського, музика Р. Волошина у виконанні Р. Варича.
Про життя поета та багаторічну співпрацю з бібліотечними закладами розповіла книжково- ілюстративна виставка «Лиш слово всюдисуще, одвічне і святе…»
Автор презентував три свої нові книги: «Рум’янець щастя» -сімнадцяту книгу в яку увійшли ще дві книги: «Подільський кривослов» «Літературні пародії та триндерички», « Сатиричні мініатюри»
Книгу «У мандрівку», яка включає в себе розмаїття віршів для дітей! І зовсім новесеньку, випущену 2023 році книгу сонет «Перевесло сподівання». Це двадцять перша книга Олександра Височанського, вона вмістила в себе сонети: «Перевесло сподівання», «Вінок сонетів Божої любові», «Дикуни», присвячена захисникам України.
Слова поваги до Олександра Височанського та його творчості прозвучали від місцевої поетеси Марії Дейдиш, яка присвятила йому вірш та бібліотечних працівників Томашпільської громади. А книги подаровані автором поповнять фонди нашої бібліотеки!
Зустріч пройшла в теплій, душевній атмосфері, і не залишила байдужим жодного з присутніх.








...Лиш слово всюдисуще, одвічне і святе… "Томашпілля-благодатний край" автор слів О. Височанський, музика Р. Волошин, виконує Р. Варич.
Переглянути відео за посиланням;https://www.facebook.com/library.tm/videos/6033987173362788/

Фрагменти зустрічі з О.Височанським;https://www.facebook.com/library.tm/videos/233864199011106/

ПОЕЗІЯ ВІЛЬНИХ- Воєнна лірика українства 21 століття


Напевно, не так багато знайдеться людей, у яких за багато років праці, в трудовій книжці лише один запис про місце роботи, які, прийшовши на роботу в юності, залишаються на своєму місці на все життя.
У колективі Публічної бібліотеки така людина є. Це завідуюча бібліотеки філії для дітей Кукурудза Євгенія Михайлівна. Народилася майбутній бібліотекар в селі Гнатків, в сім’ї службовців. З відзнакою закінчила вісім класів рідної Гнатківської середньої школи. Навчалася в Тульчинському культурно- освітньому училищі, яке теж закінчила з відзнакою. Здобувши кваліфікацію бібліотекаря, Євгенія Михайлівна розпочала свою трудову діяльність в Томашпільській центральній районній бібліотеці. Згодом закінчила Київський державний інститут культури і звичайно теж з червоним дипломом! До її порад і мудрих думок завжди прислухаються як працівники Публічної бібліотеки, так і бібліотекарі сільських бібліотек нашої громади. Мама двох дорослих красунь - донечок, турботлива бабуся четвірки онучат!
Війна страшна, болюча, жорстока розділила життя «До» і «Після». Небайдужа до чужої біди, свій біль і горе від війни Євгенія Кукурудза викладає у римовані рядки, які відображають в собі увесь біль українського народу. Вірші Євгенії Михайлівни надіслано до проекту «Поезія вільних» Міністерства культури та інформаційної політики України, де публікуються вірші на тему війни. Адже наша поезія – це зброя, що надихає тих, хто тримає зброю справжню. Нехай ці слова назавжди закарбуються в історії і нікому не дозволять забути те, що відбувається в Україні зараз!

Переглянути відео за посиланням;https://www.facebook.com/library.tm/videos/134554239572099/

Мистецтво вишивки бісером відоме з давніх часів

 Мистецтво вишивки бісером відоме з давніх часів. Ще з сивої давнини наші предки вишивали оберегові орнаменти, оздоблюючи свій одяг намистинами, а пізніше і скляним бісером. З чарівним світом картин, вишитих бісером познайомить, закохана у вишивання майстиня - В.О. Лимар.

Народилася Віталіна Олександрівна Лимар 14 грудня 1980 року в с. Гнатків. Навчалася в Гнатківській школі, Комаргородському училищі, Київському інституті бізнесу та технологій.
Ще будучи маленькою дівчинкою, вона задивлялася як мама та бабуся вишивали картини та рушники і собі бралася щось шити. Спочатку шила лялькам одяг, а у 5 класі вишила свою першу вишивку на подушечку. Більше почала вишивати, коли перебувала у декретній відпустці до догляду за сином і вишиває по сьогоднішній день.
У наш час особливо популярними стали техніки вишивання хрестиком та бісером, завдяки яким можна створити шедеври мистецтва. Саме тому Віталіна Олександрівна найбільше полюбляє вишивати картини бісером. На її роботах немов оживає природа, переливаючись всіма барвами.
Неповторні, унікальні та неперевершені картини створює гнатківчанка Віталіна Лимар. ЇЇ роботи прикрашають не лише її будинок, а й оселі друзів, знайомих та близьких. Вишивка для Віталіни Олександрівни найулюбленіше заняття, якому вона присвячує увесь вільний час.

Переглянути відео за посиланням;

Помідори від А до Я

 

🍅🍅
Всі, хто має бодай маленький клаптик землі, знають про самостійне висівання помідорів на розсаду. Хто не обпікався на купованій розсаді, отримавши замість ранніх низькорослих соковитих сортів пізні двометрові стебла з сливочками? Тож перше правило городника: сій своє! Власна розсада в парнику чи на підвіконні – не підведе! Головне розібратися – коли сіяти помідори , як садити їх на розсаду.
Здавалося б, нічого складного: посіяв , розсадив, пересадив. Але скільки розчарувань чекає на господаря, якщо не підготуватися як слід та не дотримуватись технології вирощування томатів! Ось уже перші сходи, перші листочки тішать око, і ось уже уявляються перші плоди на майбутніх могутніх кущах… Але стебельця чомусь ростуть кволі, довгі, бліді. Одразу виникають запитання: як правильно сіяти помідори, як виростити розсаду щоб стебла були могутніми і здоровими.
📔📙📕Отож, щоб не трапилось таке з вашою розсадою, прес виставка «Помідори від А до Я», організована на абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради, допоможе корисною порадою.




Поезія душі


«Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.» Л. Костенко.
21 березня ми відзначаємо Всесвітній день поезії. Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні. Так і поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя, а воно розквітає весною, а для романтичних і обдарованих людей – це стимул для написання поетичних творів, саме тому 21 березня в Україні святкують Всесвітній день поезії.
Таке рішення було прийнято в 1999 році на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. В рамках святкування було запропоновано популяризувати поезію як один із видів мистецтва, що дає змогу всьому суспільству знайти і затвердити свою самобутність; формувати у ЗМІ та на різноманітних заходах належний образ поезії, з тим щоб подолати уявлення про неї як про щось застаріле. Зокрема, це стосується молоді, яка за допомогою поезії зможе відкрити для себе основоположні цінності життя.
На абонементі Публічної бібліотеки Томашпільської селищної ради до Всесвітнього дня поезії організовано книжкову виставку «Поезія душі». До уваги користувачів пропонуються збірки поезій авторів Вінниччини та Томашпілля.
Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: не люблю віршів всіляких поетів!‖, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов'язково знайшов би собі поетів до душі.




пʼятниця, 17 березня 2023 р.

Радилися бібліотекарі громади


16 березня В Публічній бібліотеці Томашпільської селищної ради відбувся семінар бібліотечних працівників - «Бібліотеки Томашпільської громади: аналіз та рекомендації»
Директор бібліотеки представила новопризначених працівників, які в цьому році влилися в бібліотечний колектив - Мойсеєнко Аллу Миколаївну – бібліотекаря дитячої бібліотеки та Сергійчук Оксану Григорівну, бібліотекаря по інформаційних та комп’ютерних технологіях Публічної бібліотеки. Було розглянуто питання звітності за 2022 рік та окреслено пріоритетні напрямки роботи бібліотек на наступний рік, звернено особливу увагу на питання національно-патріотичного виховання, краєзнавчу діяльність, літературно-історичні проекти .
Надано поради щодо створення позитивного іміджу бібліотек та дотримання розпорядків роботи працівників, впорядкування бібліотечних закладів та прилеглих територій.
Методист Публічної бібліотеки надала консультацію щодо переведення бібліотечних фондів відповідно системи універсальної десяткової класифікації (УДК). Наголосила на актуалізації фондів та їх очищення. Довела перспективний графік проведення інвентаризації фондів на 2023-2027 роки. Бібліотечним працівникам громади надано інформацію про обласний конкурс буктрейлерів «Незламна, єдина Україна моя» (березень – вересень), та Всеукраїнський конкурс малюнка «Майбутнє планети у наших руках», темою якого є « Вплив війни на природу України:наслідки та шляхи відновлення» (квітень)
Бібліотекар по інформаційних та комп’ютерних технологіях зробила детальний аналіз ведення сторінок в соціальних мережах та надала методичні рекомендації створення та ведення сторінок бібліотек – філій







16 березня – День визволення Томашполя від нацистських окупантів

В читальній залі Публічної бібліотеки проходить презентація тематичної книжкової виставки «Хай покоління пам’ятає!»

У цей день низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав власне життя в жорстокій битві за свободу. Висловлюємо слова глибокої вдячності ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам, дітям війни, тим, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, хто загинув, визволяючи наш рідний край від нацистських окупантів. Всім, хто відстояв, виявив нездоланну мужність та незламність духу. Подвиг воїнів-визволителів непідвладний часу.






14 березня - День знань про метелика

📖 В бібліотеці для дітей організовано виставку-калейдоскоп «Крилаті красені», в якій йдеться про цих неймовірно прекрасних створінь природи. 🦋 🌺 🥀 Здається. що життя метелика - суцільне пурхання з квітки на квітку, поїдання солодкого пилку й безтурботність. Втім, ми часто забуваємо, що до того як стати метеликом, це створіння проходить дуже складний шлях - гусінь, лялечка і нарешті метелик...
🦋 🦋 🦋 Сьогодні на земній кулі нараховується близько 165000 видів метеликів! А більшість із них живе всього кілька днів, швидкість польоту метелика іноді перевищує 60 кілометрів за годину. А ще метелики народжуються, щоб померти, давши життя новому поколінню. Рекордсменом за тривалістю життя є метелик Монарх, деякі з них доживають до 6 місяців.
📔📙📗Хочеш знати більше про цих прекрасних створінь - відвідай книжкову виставку! Цікаві книги зачекались на тебе!📚




СКАРБИ ШЕВЧЕНКОВОГО СЛОВА


Сьогодні по всій Україні та серед людей доброї волі всього світу звучить Шевченкове слово. Лине воно з вуст сивочолих дідусів та бабусь, з вуст наших воїнів - визволителів, маленьких діточок, молоді та підлітків.
Саме в день 209-ої річниці з дня народження Кобзаря в бібліотеку для дітей завітали вихованці чотирьох груп дитсадка «Сонечко». Малята вперше всі разом відвідали бібліотечний заклад, де на них чекали добрі дитячі книги та періодика, казкові герої.
Бібліотечні працівники в доступній формі ознайомили дітей з правилами користування закладом та книгами. Дітки декламували вірші Т.Г.Шевченка. У читальній залі Публічної бібліотеки дошкільнята переглянули фільм про маленького Тарасика, зачарував їх мультик «Садок вишневий коло хати», а на завершення свята дітки затанцювали під веселу пісеньку на слова Великого Кобзаря